Jump to content
Dogomania

podatek za psa


tufi

Recommended Posts

W tym roku w Poznaniu wynosi 50zł, nalezy go uregulowac do 31 marca 2005r.
Zwolnione sa zwierzeta:
- wykastrowane/wysterylizowane (warto skorzystac z akcji sterylizacji)
- ze schroniska przy Bukowskiej
- nalezace do osob niepelnosprawnych, ulatwiajace im zycie
- nalezace do osob po 65. roku zycia
- nalezace do rolnika, maksymalnie dwa psy

Jesli psa nabedzie sie po 31 marca, to podatek nalezy uiscic w ciagu dwoch tygodni.
--------------------------------------
inna sprawa, ze podatek nie wiadomo na co idzie, ale na pewno nie na cele prozwierzece :evil:

Prosze moderatora o nie przenoszenie watku do dzialu prawo - tu zaglada wiecej osob.
Chcialabym rowniez, aby kazdy przedstawiciel danego miasta wpisal tu aktualne informacje w formacie, jaki przedstawilam wyzej - bedziemy mieli porownanie cen i przepisow z calej Polski, a osobom zainteresowanym ulatwi to zycie :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W [b]Zabrzu[/b] w 2005 r. podatek za jednego psa wynosi [b]50 zł[/b], należy go uregulować do 30 czerwca 2005 r.
[i]Wyjątki:[/i]
1. Emeryci powyżej 60 r.ż. prowadzący samodzielne gosp. dom. płacą 30 zł.
2. Mieszkańcy, którzy zarejestrowali psa po 30 czerwca płacą 50%.
3. Inwalidzi płacą 30 zł.
[i]Zwolnione od podatku są zwierzęta:[/i]
1. Poddane kastracji lub sterylizacji (zwolnienie obowiązuje od dnia przeprowadzenia zabiegu do końca roku i przez następny rok podatkowy)
2. Psy nabyte z zabrzańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt (zwolnienie obowiązuje od dnia nabycia psa do końca roku i przez następny rok podatkowy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']
2. Mieszkańcy, którzy zarejestrowali psa po 30 czerwca płacą 50%.
[/quote]

em a gdzie ja mam psa zarejestrowac? :o
pytam bo nie wiem po prostu
psa mam pol roku a jesio podatku nie placilam
jak mieszkalam z rodzicami to co jakis czas ktos chodzil i pobieral oplaty, a u mnie teraz nie bylo nikogo takiego.

Link to comment
Share on other sites

hmmm przejrzalam wsystkie tematy nt podatku za psa i nasunelo mi sie jeszcze pare pytan
1. co mi zrobia jak nie zarejestruje psa? tzn wiem ze moze przyjsc straz miejska, ale znajac ludzi w mojej okolicy to zarejestrowanych jest moze 5 % psow.
Czy zeby straz przyszla to nie musi ktos mnie podkablowac ze nie place?
2. nalicza mi jakies odsetki? Tak jak pisalam mieszkajac u rodzicow chodzil poborca i zbieral kaske. tak to jeszcze bym zaplacila:-) ale jak mam biegac bog wie gdzie zeby wzieli ode mnie 50 zyla to szczerze mi sie nie chce :-)

Link to comment
Share on other sites

W Tarnowskich Górach podatek wynosi 50 zł. Emeryci płacą 50% a osoby, które ukończyły 65 lat są zwolnione z podatku. Gdy ktoś rejestruje psa w czerwcu płaci połowę podatku. Nie słyszałam o jakichkolwiek ulgach dla osób posiadających psy wykastrowane lub ze schroniska. :(
Ściągalność podatku jest minimalna. Nie słyszałam, żeby ktoś miał jakiekolwiek kłopoty z powodu niepłacenia. Nawet gdy straż miejska utrudnia życia z powodu braku smyczy lub kagańca u psa, nie interesuje się zapłaconym podatkiem.

Link to comment
Share on other sites

Hej, witam
kto wie ile w tym roku w stolycy trzeba beknac?
W zeszlym to byla zlotowka, ale niektorzy twierdzili, ze to po to zeby sie wszyscy ujawnili a w nastepnym podskoczy :))
Ile za pierwszego, ile za drugiego?
Dobrze, ze za koty nie kaza placic, bo musialabym pojsc z torbami, hihihi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']W [b]Zabrzu[/b] w 2005 r. podatek za jednego psa wynosi [b]50 zł[/b], należy go uregulować do 30 czerwca 2005 r.
[i]Wyjątki:[/i]
1. Emeryci powyżej 60 r.ż. prowadzący samodzielne gosp. dom. płacą 30 zł.
2. Mieszkańcy, którzy zarejestrowali psa po 30 czerwca płacą 50%.
3. Inwalidzi płacą 30 zł.
[i]Zwolnione od podatku są zwierzęta:[/i]
1. Poddane kastracji lub sterylizacji (zwolnienie obowiązuje od dnia przeprowadzenia zabiegu do końca roku i przez następny rok podatkowy)
2. Psy nabyte z zabrzańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt (zwolnienie obowiązuje od dnia nabycia psa do końca roku i przez następny rok podatkowy).[/quote]

Natalia, a wiesz na co idą te pieniądze ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']Natalia, a wiesz na co idą te pieniądze ??[/quote]
Sądzę, że te pieniądze po prostu wzbogacają budżet miasta, nie mam pojęcia, czy jest to jakaś "celowa dotacja". :niewiem:
Ale jak zajrzysz na strony UM, znajdziesz tam w BIP uchwałę budżetu miasta, to można się z niej m.in. dowiedzieć, że np. wydatki na utrzymanie schroniska są znacznie większe niż wpływy z podatku od psów. :roll: Oczywiście skwerów ani wybiegów dla psów się nie buduje... Ani się po psach nie sprząta...
Możesz też napisać pismo do Prezydenta z prośbą o wyjasnienie tej kwestii (może być mail), z pewnością stosowny Wydział UM Ci odpowie 8)

Link to comment
Share on other sites

U nas podatek wynosi 50 zł. Na pewno zniżkę mają emeryci, jak jest osobami z innych grup społecznych, nie wiem.
Mam za to pewnośc, że te pieniądze na psy, niestety, nie idą. :roll:
A sciągalność nawet nie jest taka niska. Po kupieniu lisicy nie miałam głowy do tego, aby zapłacić podatek. Za jakiś czas przyszło do mnie pismo z naganą za niezapłacenie podatku, było również napisane, że gdybym w przeciągu 14 dniu( nie pamiętam dokładnie) tej wpłaty nie uisciła, to prawdopodobnie miała bym sprawę karną z tego powodu. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego'][quote name='zaba14']Natalia, a wiesz na co idą te pieniądze ??[/quote]
Sądzę, że te pieniądze po prostu wzbogacają budżet miasta, nie mam pojęcia, czy jest to jakaś "celowa dotacja". :niewiem:
Ale jak zajrzysz na strony UM, znajdziesz tam w BIP uchwałę budżetu miasta, to można się z niej m.in. dowiedzieć, że np. wydatki na utrzymanie schroniska są znacznie większe niż wpływy z podatku od psów. :roll: Oczywiście skwerów ani wybiegów dla psów się nie buduje... Ani się po psach nie sprząta...
Możesz też napisać pismo do Prezydenta z prośbą o wyjasnienie tej kwestii (może być mail), z pewnością stosowny Wydział UM Ci odpowie 8)[/quote]

dzięki ;-)

Link to comment
Share on other sites

W naszym mieście nic się dla psów nie robi, nie pomaga się im, nie ma schroniska, strażnicy olewają psy niezachipowane, nie pomaga sie sterylizować psów biednym ludziom i dlatego nie wiem czemu mam nabijać kasę Urzędu. Podatki i tak są ściagnięte w każdej karmie, kurczaku i lekach które pies potrzebuje. Powinniśmy jeszcze płacić podadek od podatku.

Link to comment
Share on other sites

[quote] a to skad oni wiedza kto kiedy psa kupuje???
wielki brat patrzy czy co [/quote]
Kiedyś podatek płaciłam w spółdzielni mieszkaniowej i tam też dostawałam numerek. Gospodarz każdego budynku wie, który lokator ma psa, o czym podobno informował spółdzielnię.
Przyznam się, że chyba od 3 lat nie płaciłam podatku, bo spółdzielnia przestała go pobierać. Sądziłam, że w ogóle go zlikwidowano :)
Kiedyś podobno pieniądze z podatku szły na sprzątanie trawników i na szczepienie przeciwko wściekliźnie (szczepiło się wtedy psa "państwową" szczepionką za darmo po okazaniu numerka). Nigdy z tego nie korzystałam, bo wolałam psa zaszczepić lepszą szczepionką i mieć pewność, że nie będzie po niej żadnych komplikacji. Niestety wtedy wiele psów po "państwowej" szczepionce chorowało :(

Link to comment
Share on other sites

jakby szlo na sprzatanie kupek to z mila checia bym placila!
ale u nas idzie na schronisko chyba
ostatnio pani ze schroniska kwestowala w zoologu. wzucilismy jej pieniazki o pojemniczka. wychodzac ze sklepu znow sie prosi, to mowie ze juz dalam, a ona "szkoda ze nie mnie"
kurcze w sklepie bylo z 5 osob, a dalismy 10 zl to chyba mozna zauwazyc bo wiekszosc osob dawala po zlotowce. przykro mi sie zrobilo bo zrobila taka mine jakbym serca nie miala ze nie chce dac.
zal mi pieskow ze schroniska ale jakby bardziej sie starali zbierajac kaske a z podatku od pieskow np sie rozliczali (wystarczy jakies ogloszonko - kupilismy to i to i to a potrzebujemy jeszcze tego) to fajniej by wygladalo.
wiem ze materializuje ale jakbym dokladnie wiedziala na co daje kaske to chetniej bym dawala

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...