Jump to content
Dogomania

ile razy suka moze byc szczenna?


jesien222

Recommended Posts

Ile razy suka moze byc szczenna ?CZY JKEST N A TO JAKAS REGULA?
zNAL CHODOWLE W KTOREJ KRYJA SUKE DWA RAZY W ROKU I PO PIECIU LATACH POZBYWAJA SIE JEJ BO NIE NADAJE SIE JUZ JAK TWIERDZA DO NICZEGO A SZCZENIAKI PO NIEJ SA CHORE ITD.cZY TO JEST PRAWDA.
pSY TE SA DUZE TO OWCZARKI NIEMIECKIE .CZY WIELKOSC PSA MA JAKIES ZNACZENIE?

Link to comment
Share on other sites

Jesien, ty tak na stale z tymi pseudohodowlami zwiazana jestes ?
Teraz kwestia duzych psow :crazyeye:?
A regula jest, ze suki kryje sie maksymalnie co 2 cieczke, po ukonczeniu co najmniej 18 m-cy do 8 roku zycia, o ile suka jest w dobrej kondycji, zdrowa, wybitna, dajaca mioty bez obciazen zdrowotnych. Dodatkowo dobiera sie stosowne skojarzenie, w oparciu o znajomosc rasy, repow i specyfiki hodowli.
Oczywistym jest uprawnienie do hodowli.
W niektorych rasach sa szczegolne warunki, pozwalajace na krycie suki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Jesien, ty tak na stale z tymi pseudohodowlami zwiazana jestes ?
Teraz kwestia duzych psow :crazyeye:?
A regula jest, ze suki kryje sie maksymalnie co 2 cieczke, po ukonczeniu co najmniej 18 m-cy do 8 roku zycia, o ile suka jest w dobrej kondycji, zdrowa, wybitna, dajaca mioty bez obciazen zdrowotnych. Dodatkowo dobiera sie stosowne skojarzenie, w oparciu o znajomosc rasy, repow i specyfiki hodowli.
Oczywistym jest uprawnienie do hodowli.
W niektorych rasach sa szczegolne warunki, pozwalajace na krycie suki.[/quote]
Z NIKIM NIE JESTEM ZWIAZANA PYTAM BO JESTEM CIEKAWA.nIE ZAMIERZAM ROZMNARZAC MOICH PSIAKOW BO DWA MI W ZUPELNOSCI WYSTARCZA!
TA CHODOWLA (PSEUDO)tAK MYSLE JEST RACZEJ CZYSTO ROZPLODOWA I SZKODA MI ZWIERZAT KTORE USYPIAJA W WIEKU MAX 6 LAT BO DO NICZEGO SIE JUZ NIE NADAJA!

Link to comment
Share on other sites

Nadal nie rozumiem pytania. Czego wlasciwie jestes ciekawa, co ile lat usypiaja suki w pseudo? Czy o co chodzi?
Bo ile razy do roku suka ma cieczke, to chyba taka "psiara" wie?
I ilosc cieczek x ilosc lat, to tez nie wymaga skomplikowanych obliczen.
Precyzuj jakos wypowiedzi, bo w sumie co jedna, to dziwniejsza.
Aaa i nie krzycz, prosze.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam, złapałam oddech i teraz ja napiszę. Spokojnie, bez zbędnych emocji.
Ile razy suka może być szczenna? A ile razy kobieta może mieć dzieci? Co 10-12 miesiecy? Suka może być szczenna co cieczke. Może, ale nie MUSI. Tak samo jak kobieta NIE MUSI i NIE POWINNA mieć co roku dziecko.
DLa zdrowia suki wcale mieć psinka dzieci nie powinna. W wilczym stadzie tylko suka dominująca ma dzieci a reszta suczek - nie ;) I te "inne" żyją dłuzej....
Jak już ma mieć dzieci to najlepiej tak do 3 x w ciągu życia . Pewnie inni hodowcy mnie tu zlinczują, ale trudno ;)
W przepisach ZK jest napisane że rasy duże mogą od 20-go miesiaca do 8 roku życia mieć szczeniaki raz do roku. Czyli 6 x w ciągu życia ( jeżeli zyją tyle...).
Ja wyznaję zasade: dwa porody kobiety w ciągu jej życia, i dwa porody suki w ciągu jej życia ;) Oczywiscie mówię o suce przebadanej, o odpowiedniej psychice i wyglądzie ;) Kundelki są cudne, niepowtarzalne ale jest tyle nieodpowiedzialnosci wśród ludzi ze jednak mądry człowiek ( czyt. odpowiedzialny) nie rozmnoży kundelka! Wystarczy poczytać PWP ( Psiaki w potrzebie) i każdy zrozumie dlaczego.
Czy moja odpowiedź Cię zadowoliła? Czy jest wyczerpująca? Jeżeli nie, to pytaj dalej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...