Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

ile razy suka moze byc szczenna?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 jesien222

jesien222

Banned

• Banned
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 13:29

Ile razy suka moze byc szczenna ?CZY JKEST N A TO JAKAS REGULA?
zNAL CHODOWLE W KTOREJ KRYJA SUKE DWA RAZY W ROKU I PO PIECIU LATACH POZBYWAJA SIE JEJ BO NIE NADAJE SIE JUZ JAK TWIERDZA DO NICZEGO A SZCZENIAKI PO NIEJ SA CHORE ITD.cZY TO JEST PRAWDA.
pSY TE SA DUZE TO OWCZARKI NIEMIECKIE .CZY WIELKOSC PSA MA JAKIES ZNACZENIE?

#2 an1a

an1a

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4302 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 13:41

Nie, ma znaczenie wyniszczenie organizmu ciążami.
Dodany obrazek

#3 karjo2

karjo2

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4501 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 13:50

Jesien, ty tak na stale z tymi pseudohodowlami zwiazana jestes ?
Teraz kwestia duzych psow :crazyeye:?
A regula jest, ze suki kryje sie maksymalnie co 2 cieczke, po ukonczeniu co najmniej 18 m-cy do 8 roku zycia, o ile suka jest w dobrej kondycji, zdrowa, wybitna, dajaca mioty bez obciazen zdrowotnych. Dodatkowo dobiera sie stosowne skojarzenie, w oparciu o znajomosc rasy, repow i specyfiki hodowli.
Oczywistym jest uprawnienie do hodowli.
W niektorych rasach sa szczegolne warunki, pozwalajace na krycie suki.

#4 Mokka

Mokka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5997 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 13:59

jesien222 - mam dla Ciebie propozycję. Przeczytaj może jeszcze raz swój post, zredaguj go po polsku, łatwiej będzie dyskutować ;).

#5 jesien222

jesien222

Banned

• Banned
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 17:21

Jesien, ty tak na stale z tymi pseudohodowlami zwiazana jestes ?
Teraz kwestia duzych psow :crazyeye:?
A regula jest, ze suki kryje sie maksymalnie co 2 cieczke, po ukonczeniu co najmniej 18 m-cy do 8 roku zycia, o ile suka jest w dobrej kondycji, zdrowa, wybitna, dajaca mioty bez obciazen zdrowotnych. Dodatkowo dobiera sie stosowne skojarzenie, w oparciu o znajomosc rasy, repow i specyfiki hodowli.
Oczywistym jest uprawnienie do hodowli.
W niektorych rasach sa szczegolne warunki, pozwalajace na krycie suki.

Z NIKIM NIE JESTEM ZWIAZANA PYTAM BO JESTEM CIEKAWA.nIE ZAMIERZAM ROZMNARZAC MOICH PSIAKOW BO DWA MI W ZUPELNOSCI WYSTARCZA!
TA CHODOWLA (PSEUDO)tAK MYSLE JEST RACZEJ CZYSTO ROZPLODOWA I SZKODA MI ZWIERZAT KTORE USYPIAJA W WIEKU MAX 6 LAT BO DO NICZEGO SIE JUZ NIE NADAJA!

#6 karjo2

karjo2

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4501 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 18:10

Nadal nie rozumiem pytania. Czego wlasciwie jestes ciekawa, co ile lat usypiaja suki w pseudo? Czy o co chodzi?
Bo ile razy do roku suka ma cieczke, to chyba taka "psiara" wie?
I ilosc cieczek x ilosc lat, to tez nie wymaga skomplikowanych obliczen.
Precyzuj jakos wypowiedzi, bo w sumie co jedna, to dziwniejsza.
Aaa i nie krzycz, prosze.

#7 Betbet

Betbet

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6464 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 18:18

to jest prowokacja?

przede wszystkim pisanie z użyciem capslocka oznacza w internecie krzyk. Nie musimy się na siebie wydzierać. Po drugie wprowadźmy jakieś minimum przyzwoitości ortograficznej.
hodowla
pseudohodowla

#8 madeleine

madeleine

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 19:06

i rozmnażać a nie rozmnarzać... przepraszam nie mogłam się powstrzymać:diabloti:

#9 jesien222

jesien222

Banned

• Banned
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 05:24

dziekuje wszystkim za serdeczne odpowiedzi,widze ze nie tu powinnam pytac.Popytam gdzie indziej.

#10 Pysia

Pysia

Kocham czarne i kudłate ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 6972 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 14:29

Przeczytałam, złapałam oddech i teraz ja napiszę. Spokojnie, bez zbędnych emocji.
Ile razy suka może być szczenna? A ile razy kobieta może mieć dzieci? Co 10-12 miesiecy? Suka może być szczenna co cieczke. Może, ale nie MUSI. Tak samo jak kobieta NIE MUSI i NIE POWINNA mieć co roku dziecko.
DLa zdrowia suki wcale mieć psinka dzieci nie powinna. W wilczym stadzie tylko suka dominująca ma dzieci a reszta suczek - nie ;) I te "inne" żyją dłuzej....
Jak już ma mieć dzieci to najlepiej tak do 3 x w ciągu życia . Pewnie inni hodowcy mnie tu zlinczują, ale trudno ;)
W przepisach ZK jest napisane że rasy duże mogą od 20-go miesiaca do 8 roku życia mieć szczeniaki raz do roku. Czyli 6 x w ciągu życia ( jeżeli zyją tyle...).
Ja wyznaję zasade: dwa porody kobiety w ciągu jej życia, i dwa porody suki w ciągu jej życia ;) Oczywiscie mówię o suce przebadanej, o odpowiedniej psychice i wyglądzie ;) Kundelki są cudne, niepowtarzalne ale jest tyle nieodpowiedzialnosci wśród ludzi ze jednak mądry człowiek ( czyt. odpowiedzialny) nie rozmnoży kundelka! Wystarczy poczytać PWP ( Psiaki w potrzebie) i każdy zrozumie dlaczego.
Czy moja odpowiedź Cię zadowoliła? Czy jest wyczerpująca? Jeżeli nie, to pytaj dalej.
Dodany obrazek

#11 Chefrenek

Chefrenek

I'm back :D

• Moderators
  • 6203 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 15:19

http://www.dogomania...a-ciaza-130278/

#12 Pysia

Pysia

Kocham czarne i kudłate ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 6972 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 19:43

http://www.dogomania...a-ciaza-130278/

Wiem, i mi się dziwnie nasunęło ;) Mimo to dla tych co czytają ( nowych) napisałam post ;)
Dodany obrazek