Jump to content
Dogomania

Gdzie umocowac smycz?


M@d

Recommended Posts

[quote name='webster']wiec aby przymocowac pieska do roweru mozna pogadac z jakims hydraulikiem: wiec tak 60cm rurki z tworzywa sztucznego taka do wody fi20 i uchwyt do rur z kołkiem fi10 taki skrecany na 2 srubki fi6, uchwyt wkrencamy w rurke i na drugim koncu robimy dziure tak 10cm od konca tera kupujemy sznurek najlepiej okrągły z jakies 120cm,wkładamy w rurke tak aby wyszedł przez dziurke i zeby był duszy niż cała rurka i na koncu robimy pętle tak żeby można założyć przez siedzenie, uchwyt mocujemy do rurki siodełka i zakładamy sznurek na ta rurkę na druki koniec mocujemy pieska za pomocą najlepiej uchwytu takiego ze smyczy i wszytko. 10 min. roboty [IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/Tini/Pulpit/Nowy%20folder%20%282%29/20091115/20090726795.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/Tini/Pulpit/Nowy%20folder%20%282%29/20091115/20090726795.jpg[/IMG][/QUOTE]

Webster, pomyślunek niezły. Mógłbyś pokazać jakąś fotę? Rurka i uchwyt-ok, ale nie widzę jak ten sznurek ma być przyczepiony.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wiec na końcu rurki od strony roweru robisz dziurke tak 5 cm przed końcem i tam wkładasz jeden koniec i wyciągasz go przez koniec rurki do tego zakładasz zaczep od smyczy a drugi koniec idzie se po rurce i robisz petelke i zahaczasz o rower i tyle

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich
Widzę ,że co człek to inna opinia i teoria. Ja dziś z moim Ebim pierwszy raz na rowerku. Nasze rowerkowanie to raczej spacerki bo ja tez potrzebuję ruchu, a nie żeby on mnie ciągnoł. Ebi w obroży, zaznaczam że jest strasznie usłuchanym psem, owczarkiem niemieckim. Grzecznie sobie biegł po mojej prawej stronie,ja smycz pod ręką na kierownicy, bardzo uważny, zwraca uwagę na to co się dzieje. Niemniej jednak czekamy na specjalny zestaw smycz i taki wysięgnik pod siodełkiem, zobaczymy czy spodoba się Ebiczkowi, bo on chyba jednak woli tak troszkę przedemną biec.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

My z Korą czekamy na wiosnę, a póki co chcemy poćwiczyć komendy typu `lewo, prawo, noga` bo nam to nie wchodzi jak narazie :lol: .. a jak śnieg się roztopi, będzie słońce etc. , wskakujemy na rower i teraz tylko pytanie czy zaopatrzyć się w szelki, bo nie wiem, czy z naszej jazdy przy rowerze nie zrobi się ciągniecie.. Smycz w każdym razie trzeba będzie kupić, bo mamy automatyczną. I tu mały problem co z tą smyczą - trzymać ją w ręce czy zaczepić o kierownicę ? W każdym razie mam nadzieje, że nam sie uda, i nie spotkam się z asfaltem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mam pytanie do osób, które jeżdżą z psami na rowerze.

Co polecacie? Jaki rodzaj umocowania smyczy?
Mam dużego, masywnego psa (rhodesian ridgeback) i potrzebuje czegoś solidnego, co pozwoli zamortyzować ew szarpnięcia.
Myślałam o springerze, widzę, że w karusku mają. Spotkałam się też z uchwytem walky dog, może ktoś używa?

Szelki również będę musiała zakupić i wszelkie wskazówki mile wdziane ;-) .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Halo, halo?!
Wciąż czekam na wskazówki. Mam cztery uchwyty do wyboru:
-walky dog,
-springer,
-trixie uchwyt do roweru,
-podrobiony springer <bo chyba inaczej się tego nazwać nie da : P > --> coś takiego: [url]http://allegro.pl/uchwyt-do-roweru-dla-psa-smycz-nowy-f-v-expr-wys-i1618712228.html[/url] .

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie spokojnego truchtu <względnie galopu, jeśli rudy będzie miał na to ochotę> obok roweru. Ciągnięcia właśnie chciałabym uniknąć ze względu na wagę ciężką księciunia ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Meg']A orientujesz się czy jest możliwość zamówienia gdzieś smyczy amortyzowanej, ale właśnie takiej krótkiej, nie klasycznej?[/QUOTE]
nie wiem czy o takie cos chodzi [URL]http://allegro.pl/krotki-amortyzator-do-smyczy-automatycznej-i1614406674.html[/URL] ja tego uzywam i jest bardzo dobry

Link to comment
Share on other sites

Gops- o to chodziło, dzięki!:multi:
Sama nie mam pojęcia o szyciu smyczy, a już na pewno nie amortyzowanych:lol: . Obawiam się, że mogłaby być ona średnio amortyzująca, o ile w ogóle cokolwiek by wytrzymała.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

My komendy "right" i "left" trenowałyśmy najpierw na sucho - na smyczy bez roweru, do znudzenia, każdy skręt - komenda. Suczy się jeszcze myli, ale w sytuacjach stresowych pomaga komenda zmuszająca psa do baczniejszej obserwacji co sie dzieje - u nas "orient" ;p
Jeśli jesteś w stanie machać rękami na rowerze próbuj komenda głosowa + gest kierujący (uprzednio wyuczony bez roweru).

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję - też nad tym myślałam, by zacząć bez roweru. Komendy "na przód" nauczyłam psa zimą, gdy ciągnął sanki, co było bardzo łatwo wyłapać klikerem ;)
No, to czas zacząć naukę skręcania, bo boję się, że kiedyś w końcu przejadę psa, jak mi pod koła wlezie niespodziewanie - najgorsze są właśnie te zakręty, kiedy pies ciągnie w jedną, a ja chcę w drugą i na dodatek jeszcze samochód jedzie... Dlatego coraz częściej pies biegnie przy rowerze, a nie przed nim ;)

Link to comment
Share on other sites

Eta nie przejmuj się, my jesteśmy po 3 latach wspólnej pracy nt. skrętów ;). Za to nic nie może zmusić mojego psa do pociągnięcia ukochanej pańci w biegu [na rowerze to jeszcze od biedy ciągnie]. Za to najlepiej jest ciągnąć nawet największe ciężary biegnąc OBOK pańci :P.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...