Jump to content
Dogomania

Problemy z innymi psami


Foxowa

Recommended Posts

To już mnie bardzo irytuje. Jak był mały pewien husky się na niego rzucił i potem przyswajaliśmy właśnie przy innych haszczakach, że nie ma się czego bać. I było dobrze przez 3 lata, aż do tego roku...
Gdy tylko widzi jakiegoś husky nie zależnie od płci od razu warczy, rzuca się, itd.

Wiem, że trzeba mieć do foksów cierpliwość, bo mają dominujące charaktery. Ale to już przekroczyło granicę. Może mieliście podobne przypadki.
Jak poradzić sobie z takim uparciuchem?

Link to comment
Share on other sites

Moja awersję ma do Amstaffów, jednej suki nie tolerowała i między nimi były spięcia. Jak podchodziła bliżej do obcego amstaffa i obwąchała to było ok, ale z daleka się rzucała. W sumie u mnie pomaga na wszystko nakręcenie suczy na zabawkę, ma jedną piłeczke piszcząca za którą oddałaby życie. Tylko na spacerze ją mam i schowaną, wystarczy zapiszczeć i już jest obok mnie. Cwiczy też na piłeczke i zabawy, po prostu za nią szaleje, ale nie jest dla niej na codzień dostępna - jest formą nagrody

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Foxowa']To już mnie bardzo irytuje. Jak był mały pewien husky się na niego rzucił i potem przyswajaliśmy właśnie przy innych haszczakach, że nie ma się czego bać. I było dobrze przez 3 lata, aż do tego roku...
Gdy tylko widzi jakiegoś husky nie zależnie od płci od razu warczy, rzuca się, itd.

Wiem, że trzeba mieć do foksów cierpliwość, bo mają dominujące charaktery. Ale to już przekroczyło granicę. Może mieliście podobne przypadki.
Jak poradzić sobie z takim uparciuchem?[/quote]


Jak już wspomniałaś, foksy to okropne uparciuchy :) Ja mojego trenuję na każdym spacerze choć ma dopiero pół roku... Jak widzę, że się jeży na innego psa to mówię głośno i zdecydowanie "NIE!" i tak przy każdym niechcianym przeze mnie zachowaniu mojego Generała :) Jeśli sytuacja jest już zaostrzona to zapinam Franka na linkę i lekkim szarpnięciem koryguję żądaną przeze mnie postawę - np. "NOGA!"... Moje małe bydlę doskonale wie o co mi chodzi tylko nie zawsze widzi jakąkolwiek ideę w wydawanych przeze mnie komendach, ot co... Cierpliwości i powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...