Jump to content
Dogomania

Imię dla yorkshire terriera (suczka)


ania74

Recommended Posts

[quote name='Olka_Olga']Każdy ma po trochę racji;) Ale może poczekajmy z tymi wnioskami do odzewu ze strony Autorki temtów. . . (która chyba przestraszyła się Naszej reakcji)[/quote]

autorka była na dogo już kilkakrotnie po założeniu tematu i nic nie napisała:cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O co wam chodzi? Co wy tacy podejrzliwi jesteście? Mam yorka którego dostałam od siostry ,ale dostałam go nie jako szczenie tylko jako dorosłą sunie. A teraz moja córa chce mieć maltańczyka. To takie trudne do pojęcia?

Link to comment
Share on other sites

Tylko ty nie masz yorka, ale kundla...

I skoro suka ci się oszczenila a jest bez papieru masz pseudohodowle :roll:

I co to jest yorkashire terrier? :razz:
Pewnie nowa rasa nie zatwierdzona przez FCI? :eviltong:
Dobraaaa, powiem tak jak ludzie z mojej klasy: żal :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania74'] [B]Mam yorka którego dostałam od siostry ,ale dostałam go nie[/B] [B]jako szczenie tylko jako dorosłą sunie. A teraz moja córa chce mieć[/B] [B]maltańczyka.[/B]

[B]To takie trudne do pojęcia?[/[/B]quote]

To jest trudne i widzę, że nie tylko dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

przepraszam, ale ja nigdy nie zrozumiem agresji, jaką wykazujecie w stosunku do innych ( nowych, niedoinformowanych, mających inne poglądy) osób.

dla prześmiewców, na klawiaturze- w standardzie - [B][I]a[/I][/B] jest obok [B][I]s[/I][/B].

to nie jest fajne, gdzie nie spojrzę, tam grono znajomych jeździ po pytających. To co , nowi lepiej żeby się nie odzywali, albo może w ogóle niech spadają....

dla równowagi dodam, że nie rozumiem też jak można obce osoby pytać jak ma na imię mieć MÓJ ( ukochany, ulubiony, wyczekany, jedyny w swoim rodzaju) pies/suka.

proszę nie odpowiadać.

Link to comment
Share on other sites

dobra to teraz trochę kultury...
nie naskakujmy na założycielke wątku...
nie każdy wie że jak ma psa bez papierów to nie powinien mówic/pisać że ma psa jakiejś rasy tylko w typie danej rasy...poza tym nie każdy jest w stanie pojąć różnice...
a więc droga Aniu nie masz yorka tylko sunie w typie yorka...ale mniejsza z tym...jeśli sunia w typie oszczeniłą Ci się to masz za to na bank pseudohodowle w ten sposób ...która no ta bene powinna być ścigana...dlaczego? zajrzyj do działu psów w potrzebie..mało kundelków, małych szczeniaczkow bez domów, psów w typie z pseudohodowli które czekają na dobry dom...? po co tworzyc kolejne? powiesz ze oddasz/sprzedaż je do dobrych domów...owszem może i tak ale w ten sposób odbierzesz szanse kilku innym które już są na tym świecie i brakuje dla nich właścicieli...tylko że Ci którzy kupia od Ciebie psa tez są nieuświadomieni, tez nie wiedzą że lokalnie jest oki ale globalnie robia wielką krzywde psom...brak świadomości....to jest największy problem w tej chwili w walce z bezdomnością zwierząt...
i nie dziw sie że uzytkownicy tego forum siedzący w tym po uszy, patrzący na tysiące psich istnień umierających w schronach, tułających sie po ulicach, uwiązanych jak śmieci w lasach od razu reaguja tak ostro na tój wątek...po prostu jak widząć kogos tak beztrosko podchodzącego do sprawy posiadania pieska, rozmnażania pieska itp serce im pęka/krew ich zalewa z wściekłości...bo z jednej strony są oni walczący o te tysiące istnień niechcianych, poświecający swój wolny czas, swoje pieniądze,szarpiący sobie nerwy patrząc na ogrom tego cierpienia i czując tą chole*** bezsilność...a z drugiej strony są ludzie tacy jak Ty...którzy mają sobie pieska i zakłądają wątek żeby zapytać jakie nadać mu imię...nazwij go jakkolwiek chcesz...tylko dbaj o niego, nie wywal na ulice/nie oddaj do schronu jak okaże się trudny z charakteru, jak wyrośnie na nieco mniej podobnego do yorka niż pies znajomych, jak moda na tą rase minie, jak bedzie już stary i schorowany i na litość boską nie rozmnażaj go już...dla dobra tysięcy psich niechcianych bezimiennych istnień.

Link to comment
Share on other sites

[B]Z całego serca[/B] przyłączam się do tego, co powiedziała [B]sacred PIRANHA[/B].
Dodam jeszcze tylko, że tylko z zeszłym roku do schronisk trafiło 90 000 psów.
A w tym roku będzie ich o 15% więcej - to daje 12 psów na godzinę - co 5 minut 1 pies ląduje w schronie. :-(\

Ot, robimy co możemy, żeby niedoinformowanych ludzi edukowac.

Link to comment
Share on other sites

Ej!
Babka sie zalogowała na forum, pewnie nieświadoma R=R.
Biciem piany ją tylko zniechęcacie- i nie do rozmnażania, a do psiarzy- i swoim naskakiwaniem robicie mało wiarygodnych, a chyba celem każdego jest uświadamianie.

Wystarczy wytłumaczyć po ludzku.
Mnie się Chanel podoba...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goska i zwierzyniec']przepraszam, ale ja nigdy nie zrozumiem agresji, jaką wykazujecie w stosunku do innych ( nowych, niedoinformowanych, mających inne poglądy) osób.

dla prześmiewców, na klawiaturze- w standardzie - [B][I]a[/I][/B] jest obok [B][I]s[/I][/B].

to nie jest fajne, gdzie nie spojrzę, tam grono znajomych jeździ po pytających. To co , nowi lepiej żeby się nie odzywali, albo może w ogóle niech spadają....

dla równowagi dodam, że nie rozumiem też jak można obce osoby pytać jak ma na imię mieć MÓJ ( ukochany, ulubiony, wyczekany, jedyny w swoim rodzaju) pies/suka.

proszę nie odpowiadać.[/quote]

Tak, powiem więcej, gdyby wyrwać pierwszego lepszego Kowalskiego z tłumu na akcję R=R czy zerwijmy łańcuchy popukałby się w czoło- a nasza agresja- typowa w akcie obrony swoich poglądów- utwierdziłaby go, zę jesteśmy fanatykami.
Nie tędy droga.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goska i zwierzyniec']przepraszam, ale ja nigdy nie zrozumiem agresji, jaką wykazujecie w stosunku do innych ( nowych, niedoinformowanych, mających inne poglądy) osób.
[/QUOTE]

także tego nie rozumiem... z zewnątrz wygląda to jak jakaś sekta agresywnych wyznawców R=R, którzy chcą zrównać z ziemią tyranów pseudohodowców.... a najczęściej to są ludzie nieświadomi problemu...
(żeby nie było, że jestem pseudohodowcą..... popieram R=R...)

trzeba spokojnie wytłumaczyć, wyjaśnić itp, a nie rzucać tekstami "masz kundla" , "prowadzisz pseudohodowlę" itepe itede
btw, uważając każdego właściciela z oszczenioną sucz za pseudohodowcę, to w Polsce mamy setki tysięcy pseudohodowli:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania74']O co wam chodzi? Co wy tacy podejrzliwi jesteście? Mam yorka którego dostałam od siostry ,ale dostałam go nie jako szczenie tylko jako dorosłą sunie. A teraz moja córa chce mieć maltańczyka. To takie trudne do pojęcia?[/quote]


nie no coś Ty
przecież wszyscy czytaja Ci tu w myślach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goska i zwierzyniec']

dla równowagi dodam, że nie rozumiem też jak można obce osoby pytać jak ma na imię mieć MÓJ ( ukochany, ulubiony, wyczekany, jedyny w swoim rodzaju) pies/suka.

proszę nie odpowiadać.[/quote]

???????????????????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']
btw, uważając każdego właściciela z oszczenioną sucz za pseudohodowcę, to w Polsce mamy setki tysięcy pseudohodowli:diabloti:[/quote]

jeżeli robi to nagminnie to nim jest
taka a nie inna postawa bierze się z braku siły do tłumaczenia czegokolwiek
jeżeli ktoś trafia na dogo, zakłada tematy w odpowiednim dziale to mógłby się pofatygować i poczytac cokolwiek

odnosnie imienia dla psow - sa strony www od tego, nie trzeaba robic ankiety na dogo

Link to comment
Share on other sites

Sorki! ale jestem przerażona tym w jaki sposób co niektórzy tutaj odpisują innym.:mad: Padło pytanie: Jak dac na imie suni????? Uwazam ze pytanie jest jasne i oczywiste. Ja miałam pomysł na kilka imion i podałam je w nadzieji ze spodobają sie osobie która prosiła o pomoc. Niestety cała reszta wypowiedzi nijak sie miała do pytania!!!!!(no moze z małymi złosliwymi wyjątkami). Jezeli nie masz pomysłu na imie to nie pisz. Jest wiele innych tematów co do których na pewno wielu z was ma duuuużo do powiedzenia i na temat. :diabloti:Prosze zrozumcie;)

Link to comment
Share on other sites

[B]LakusiowaPani [/B]- Zaznaczam, że to moje osobiste zdanie, ale mi się wydaje, że tu poszło raczej o całokształt wypowiedzi autorki niż o jedno, niewinne pytanie.

1. Najpierw zapytała czy maltańczyk to dobry pies dla dziecka - dostała rzetelną odpowiedź ( z małym zgrzytem, kiedy zapytała za ile można kupic maltana bez papierów - wtedy padło obszerne wyjaśnienie o pseudohodowlach).
2. Zapytała czy może york nie byłby lepszy. Znowu dostała rzetelną odpowiedź.
3. Pytanie o to czym takiego yorka karmic - kolejne, rzetelne odpowiedzi.

No i zaledwie kilka godzin później, zapytała jak nazwac yorka, przy czym wtedy okazała się, że sunię ma już od dawna i ba, nawet jej się oszczeniła :roll: i to z kundelkiem, ale dzieci tego uroczego związku nazywa yorkami ( mimo, że juz wcześniej wyjaśniono jej co to są psy w typie - patrz punkt 1).
I wtedy ludzie, większośc z których wcześniej próbowała jej dorzdzic, zwyczjanie się zirytowała, że się z nich takich kretynów robi :roll:

Link to comment
Share on other sites

dokładnie o to chodzi...to nie pierwszy post tej pani na tym forum i nie pierwsze odpowiedzi do niej...kto zna ją z innych wątków miał prawo sie wnerwić zwyczajnie...
ale ja juz swojego kulturalnego posta do niej napisałam...będzie chciałą sie zagłębić w temat i zrozumieć to zrozumie...nie to nie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erica'][B]LakusiowaPani [/B]- Zaznaczam, że to moje osobiste zdanie, ale mi się wydaje, że tu poszło raczej o całokształt wypowiedzi autorki niż o jedno, niewinne pytanie.

1. Najpierw zapytała czy maltańczyk to dobry pies dla dziecka - dostała rzetelną odpowiedź ( z małym zgrzytem, kiedy zapytała za ile można kupic maltana bez papierów - wtedy padło obszerne wyjaśnienie o pseudohodowlach).
2. Zapytała czy może york nie byłby lepszy. Znowu dostała rzetelną odpowiedź.
3. Pytanie o to czym takiego yorka karmic - kolejne, rzetelne odpowiedzi.

No i zaledwie kilka godzin później, zapytała jak nazwac yorka, przy czym wtedy okazała się, że sunię ma już od dawna i ba, nawet jej się oszczeniła :roll: i to z kundelkiem, ale dzieci tego uroczego związku nazywa yorkami ( mimo, że juz wcześniej wyjaśniono jej co to są psy w typie - patrz punkt 1).
I wtedy ludzie, większośc z których wcześniej próbowała jej dorzdzic, zwyczjanie się zirytowała, że się z nich takich kretynów robi :roll:[/quote]


Ok :p rozumiem. Nie sledziłam postów tej pani a jezeli jest tak jak mówicie(piszecie) to ok ale i tak uwazam ze jak jest taka sytuacja jak tu to albo odpowiadam zgodnie z pytaniem albo jak sprawy sie mają tak jak opisujecie to po prostu olewam Dogomaniaka i nie daje odzewu. :pPozdrawiam. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...