Jump to content
Dogomania

waga szczeniaka owczarka niemieckiego


leszekpw

Recommended Posts

leszkepw,
mój owczarek w wieku 3 miesięcy ważył tyle co Twój ale nie był gruby - po prostu miał grubą kość. Jak go odbierałam od hodowcy w wieku 7 tygodni to ważył 8kg. Obecnie ma skończony rok i waży 43kg i mierzy 73cm.
Sprawdź czy Twój piesek ma wyczuwalne żebra - jeśli nie to jest to sygnał, że piesek waży za dużo. Jesli przykładając rękę do boku psa wyczuwasz pod nią żeberka to wszysto jest w porządku.
Ze względu na ciężar Twojego psa uważam, że powinieneś podawać mu preparat ochronny na stawy (psi Arthroflex, Caniviton Forte lub ludzki, kupisz w aptece: Glucosamine Plus - firmy Olimp czy Glukozamina firmy Naturell)

Link to comment
Share on other sites

Leszku, szczenięta DON są i większe i waza wiecej niz krótkowłose szczeniaki. Mój ostatni w wieku 2miesięcy ważył....13kg :roll: i wcale nie byl gruby. Z wyczuwaniem żeber u bardziej puszystych DON-ków też bywa różnie :wink:
Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

hmm.. moj w wieku 6 miesiecy wazyl 26 kg (tylko?) ogolnie jest chudziutki, same zeberka :roll: , teraz nie wiem ile wazy, ma juz 8 miechow, niedlugo do weta sie skoczymy moze to sie dowiem bo za duzy na wazenie wspolne na raczkach, hehe, wyglada jak to kolega powiedzial jak "wyscigowiec", psiak je baaardzo duzo, codziennie micha gotowanego zarcia, miesko + ryz/makaron/kasza czasem + jakas marcheweczka np + witaminki, noi sucha karma caly czas dostepna jak zglodnieje, ale fakt tez, ze psiak codziennie(prawie) spedza czasem i cale dnie na dzialce, a jesli juz to przynajmniej sa to 3-4 godziny, wiec biegaja jak glupki razem z Fiska noi szybko spala to co zjada :) narazie jest mlody, wiec mysle ze nabierze masy powoli jak wydorosleje :wink: a, noi ogolnie piesek zrowy, odrobaczany regularnie, wiec sie pogodzilam z ta jego chudzizna, a uwazam ze wiecej jesc nie potrzebuje, noi najwazniejsze nie ma obciazonych stawow, pozdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...
  • 8 months later...

molj szczeniak ma 19 tygodni i wazy ..60 lb(28 kg)...jest ogolnie bardzo duzy..wszytskie pozostale szczeniaki z miotu(bylo ich razem 8) waza nei wiecej niz 54 lb (23 kg)...moj pies je sucha karme iams, puszki i co 2 dni gotowane mieso..Lekarz mowi ze jest wszystko w porzadku,ale on napradwe jest duzy,dla porownania jego matka wazy 70 lb (32 kg)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

teoria, teoria a praktyka praktyka. Moja ONka dlugowlosa z rodowodem FCI 67 cm i 39 kilo wagi. Jest duza suka i to w agility na pewno juz przeszkadzalo, aczkolwiek pare razy wygralysmy z lzejszymi psami. Poprzednia w typie ON 65 cm i 38 kilo wagi w najlepszym swoim okresie, potem niestety zatuczona zostala. Zobaczymy na jaka wyrosnie mi Wega, ale ta przypuszczam bedzie miescila sie w normie, ale czas pokaze

Link to comment
Share on other sites

Raczej z tamtym :evil_lol:
No ale wiesz .. to są ONy, a ONy zawsze ciut szczuplejsze bo siersc na nich nie zalega :cool3::cool3::lol:( zart oczywiscie )

Ja sie bardzo ciesze, ze mojej Pannie widac wszystkie kosci :p tylko ludzie na ulicy jakos tak sie dziwnie na mnie patrzą jakby chcieli powiedziec " idz pani nakram tego psa ..' hehe:evil_lol:
A jak juz sie taki delikwent odezwie to mu mowie, ze moj pies dostaje normlaną odpowiednia dawke karmy, a do tego odpowiednia dawka ruchu = szczupły pies, bo mogłabym oczywiscie dawac jej wiecej karmy co by miala wiecej tłuszczyku, ale po co ? szkoda mi stawów psa.
Narazie ( przynajmiej do 2 lat) mała bedzie trzymana bardzo szczupło pozniej pozwole jej troche nabrac masy, ale raczej miesniowej.
Teraz masy miesniowej mamy tez dosc mało, ale nie chce jej tez nadwyrezac treningami na mase - bieganie bedzie powyzej 18 mies. ;)

Dlatego jesli Twoj szczylek wazy ponizej 20 kg przy ok 4 mies to bardzo dobra waga.
Moja była zawsze szczupła i zawsze tłumacze, ze taka ma byc.

Link to comment
Share on other sites

mi tez juz pare osob na ulicy mowilo, ale ten pies jest za chudy, to samo bylo przy Hadze, ja mowie ten pies ma normalna wage i jak mowie ile wazy to zdziwienie ze az tyle wazy bo nie wyglada. Przyjelo sie z dawnych czasow (chyba) ze szczeniak powinien byc kluskowaty a jak taki nie jest to jest niedozywiony:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

Czy to wazne ile wazy...byle by byl zdrowy...Jak za malo to moze sprawdzic czy ma robaki I go odrobaczyc.. Teraz mam juz piatego (5) owczarka I kazdy byl inny. Teraz I poprzedni to dlugowlose. Obecnie moj ma 4 I pol miesiaca I wazy 25.5 kg ale jest tez dosc wysoki , narazie najwyzszy ze wszystkich jakie mialem...Wiec nie ma sie czym martwic...byle by byl zdrowy. Ostatniego musialem uspic w wieku 8 lat (rak jelit)_

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...