Jump to content
Dogomania

Jakie szelki ??


pankacper

Recommended Posts

Ja mam takie używane przez dwa psiury:

[URL="http://www.allegro.pl/item659774594_pulka_szelki_uprzaz_pociagowa_z_poduszkami_hifica.html"][B]http://www.allegro.pl/item659774594_pulka_szelki_uprzaz_pociagowa_z_poduszkami_hifica.html[/B][/URL]

...i są przeboskie do pulki!:)

Link to comment
Share on other sites

Koperku, czy Ty w ogóle wiesz jak wygląda pulka?
To, że Hifikia/Hifica nie ma pojęcia o sprzęcie zaprzęgowym, pisałem już nie raz.
Jak chcesz do tych szelek podpiąć pulkę używaną w drylandzie? Ja nie widzę takiej możliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grześ']Koperku, czy Ty w ogóle wiesz jak wygląda pulka?
To, że Hifikia/Hifica nie ma pojęcia o sprzęcie zaprzęgowym, pisałem już nie raz.
Jak chcesz do tych szelek podpiąć pulkę używaną w drylandzie? Ja nie widzę takiej możliwości.[/quote]

a jakie proponujesz?

PS masz cudowny pospis:loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grześ']Koperku, czy Ty w ogóle wiesz jak wygląda pulka?
To, że Hifikia/Hifica nie ma pojęcia o sprzęcie zaprzęgowym, pisałem już nie raz.
Jak chcesz do tych szelek podpiąć pulkę używaną w drylandzie? Ja nie widzę takiej możliwości.[/quote]
Wiem, jak wygląda pulka ;)
Jeśli ma się trochę wyboraźni to można dużo zrobić jeszcze z tymi szelkami- ale jak kto woli...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Koperku ale one obciążają bardzo kręgosłup przy uciągu.. :roll:

Widziałaś jak mój pies chodzi?
To jest skutek złych szelek i braku amortyzatora.
Kręgosłup zdycha, do tego doszedł problem ze stawami i pies bywa sztywny.[/quote]
[B]Karilka[/B], ja to konsultowałam z osobami zajmującymi się WP i nie było opinii, że "psują kręgosłup". Oczywiście to nie są profesjonalne do uciągu, ale najgorsze też nie ;)

Zapytam jeszcze [B]Katji[/B], jak wpadnie jeszcze kiedyś na dd.

Link to comment
Share on other sites

A ja się zastanawiam po co kupować nie najgorsze, jeśli można kupić naprawde dobre :)
Mój pies biega w zaprzęgu, startujemy sobie tez w BJK używamy manmatów i jesteśmy zadowoleni obydwoje...
Z Hifiki miałam i rzeczywiście nie polecam pomijając fakt ze "technicznie" jak dla mnie nie są najlepsze to do tego po kontakcie z wodą czy praniu się kurcza :/
Polecam jednak ManMaty. wiele osób używa również szelki z Rower-Land'u chociaz o nich nic powiedzieć nie mogę bo nie próbowaliśmy, ale chwalą sobie...

Ale byle czego na allegro nie radze kupować. Trzeba pamiętać ze jednak mamy na względzie komfort naszych czworonogów i chyba warto, a nawet naszym obowiązkiem jest inwestować tak zeby było im wygodnie...;)
A jeśl bedzie im dobrze będą chętniej biegać :)

Link to comment
Share on other sites

Proszę.
Takich uzywam i jestem zadowolona.

[URL]http://manmatpl.republika.pl/sprzet/sled.htm[/URL]

Można je zamówić na
[url=http://manmat.prv.pl/]MANMAT - AKCESORIA DO PSICH ZAPRZĘGÓW[/url]

A szelki które używa paru moich znajomych (są zadowoleni) ale o ktorych ja sama nic powiedziec nie moge ;)

[url=http://www.rowerland.pl/index.php?artykul=43]ROWER-LAND – producent i importer sprzętu dla psich zaprzęgów.[/url]

Osobiscie oczywiscie polecam ManMaty. Może ktoś jeszcze cos na temat szelek napisze ;)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Baski, nie trzeba nic dodawac, ManMat jest po prostu rzetelna firma, szelki przetrwaly nam ladnych pare lat bez szkod na wygladzie, szybka schna, nie zmieniaja wymiarow ( a ito sie zdarzalo przy innych firmach).

PS. Koperku, posluchaj zaprzegowcow, Grzes zeby zjadl na temacie ;).
To, co proponujesz, jest fajne, by rowerek 3 kolowy dla malege dziecka pociagnac (bez obciazenia, oczywiscie) ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']
PS. Koperku, posluchaj zaprzegowcow, Grzes zeby zjadl na temacie ;).
To, co proponujesz, jest fajne, by rowerek 3 kolowy dla malege dziecka pociagnac (bez obciazenia, oczywiscie) ;).[/quote]
Wszystko ok, ale jak do tych szelek podpiąć oponę??? W tych co ma to przynajmniej są kółka po bokach, a tutaj jedno na grzbiecie, które obciąża zad. Chyba, że można domówić też podobne zapięcia po bokach??

Link to comment
Share on other sites

Po co po bokach kolka :crazyeye:?
W oponie mocujesz haczyk czy kolko, do tego amortyzator z karabinczykiem, karabinczyk dopinasz do zakonczenia sledow i tyle filozofii.
Przy dobrze dobranych szelkach, przy obciazeniu zapiecie znajduje sie za psem, kurcze nie umiem tego dobrze wytlumaczyc, jak gdyby zsuwa sie z grzbietu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...