Jump to content
Dogomania

Szczepienia - co konieczne a co warto?


Basenji

Recommended Posts

Madziara aż tak zupełnie innych warunków nie mają - no i jakby tak miało być to w samych stanach musieliby używać kilku różnych szczepionek - robią tak??? bo przecież stany mają baaardzo zróżnicowane środowisko

na reszcie się nie znam więc nie wypowiadam :wink: szczepionkę tą dostała i (tfu tfu) jest zdrowa :wink: następna za rok :D :angel:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Madziara'][quote name='Flaire']będę badać krew. Co oszczędze na tych corocznych szczepieniach, to wydam na badania krwi. :D[/quote]
Tyż piknie - kłucie za kłucie, kaska za kaskę.
Razem z psem wyjdziecie na zero :P[/quote]


haha no ja w tym roku i tak muszę jej krew zbadać więc nici z oszczędzania :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madziara']Po pierwsze - wszystko mutuje, a zwłaszcza wirusy (po drugiej stronie oceanu mają zupełnie różne warunki rozwoju)[/quote]To, że nosówka czy parwo się mutuje i w po drugiej stronie oceanu jest jakaś inna to totalna bzdura, sorry. Ale są ludzie, co w krasnoludki wierzą też.

[quote name='Madziara']Po drugie swogo czasu weci dostawali je za darmo, a zdzierali jak za normalną szczepionkę (aż się we mnie gotowało - jeden taki mi powiedział szczerze - chce pani amerykańską, którą za free dostałem za pół ceny [/quote]Próbki za darmo dostają wszyscy weci i lekarze tak smao tych amerykańskich, jak i innych. Twój akurat wtedy miał próbkę amerykańskiej - on nie miał prawa Ci za to liczyć, bo to wbrew regułom próbek za free - więc obraź się na weta, nie na szczepionkę!!!

[quote name='Madziara']A po trzecie ze względów politycznych[/quote] A tojest akurat dobry powód.

[quote name='Madziara']Ale fakt jest taki, że pchają do nas ze stanów (i nie tylko - ale na USA teraz się szł zrobił) wszystko co im zbywa i po podwójnych cenach.[/quote]A to kolejna bzdura, szczególnie jeśli chodzi o produkty weterynaryjne. Wszystkie amerykańskie szczepionki sa tutaj dużo tańsze niż w USA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madziara'][quote name='Flaire']Madziara kiedyś pisała, że uważa, że amerykańskie szczepionki na polskie wirusy nie są skuteczne. :roll: Sorry, ale to bzdura i to z wielu powodów.
[/quote]

Może mi je podasz?
Ciekawa jestem...[/quote]Już podawałam, chyba trzy, w innym topiku.

Link to comment
Share on other sites

Madziara, ja już to wszystko dokładnie pisałam gdzie indziej, ale dla Ciebie - jeszcze raz tutaj. :evil:

1. Owszem, wirusy - jak wszystkie organizmy mutują się. Jedne szybciej, inne wolniej. Na przykład wirusów grypy mamy już bardzo wiele. Ale wirus nosówki mamy tylko jeden. Ten sam po obu stronach oceanu. To pierwszy powód, dla którego miejsce produkcji tej szczepionki nie ma znaczenia.

2. Nawet w przypadku wirusów, które się mutują, znaczenie ma nie miejsce produkcji szczepionki, tylko jakie szczepy są używne. To drugi powód, dla którego miejsce produkcji szczepionki nie ma znaczenia. (Na przykład wszystkie szczepionki przeciw grypie, które były używane w tym roku w USA były wyprodukowane w Europie).

3. Skąd pochodzą te szczepy używane przez producentów szczepionek? Nie z ulicy od chorych psów :wink: , tylko ze specjalistycznych laboratoriów, które zajmują się produkcją takich szczepów. Takich laboratoriów nie ma tak wiele i jest całkiem prawdopodobne - ale tego nie wiem na pewno - że Fort Dodge i Nobivac używają szczepów z dokładnie tego samego źródła (co zresztą nie ma znaczenia, bo wirus i tak jest ten sam, nawet jeśli pochodzi z innych laboratoriów). Ale to trzeci powód, dla którego miejsce produkcji szczepionki nie ma znaczenia.

Tylko jak mnie zaczniesz o to samo pytać na jeszcze innym topiku, to trzeci raz już nie odpowiem, bo mnie szlag trafi. :evil:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']a na wściekliznę też są różne firmy?? Luna miała Rabisin[/quote]Tak, na wściekliznę tez są różne firmy, ale na polskim rynku, Rabisin ma niemal monopol - ok. 95% rynku. Madziara będzie szczęśliwa, bo Fort Dogde nie ma licencji na polski rynek (weszli na ten rynek późno i nie opłacało im się płacić za to). Niemniej Misia na wściekliznę tez rok temu była szczepiona szczepionką Fort Dodge, bo była szczepiona w Stanach. :D Ale teraz już ma Rabisin.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire'][quote name='malawaszka']a na wściekliznę też są różne firmy?? Luna miała Rabisin[/quote]Tak, na wściekliznę tez są różne firmy, ale na polskim rynku, Rabisin ma niemal monopol - ok. 95% rynku. Madziara będzie szczęśliwa, bo Fort Dogde nie ma licencji na polski rynek (weszli na ten rynek późno i nie opłacało im się płacić za to). Niemniej Misia na wściekliznę tez rok temu była szczepiona szczepionką Fort Dodge, bo była szczepiona w Stanach. :D Ale teraz już ma Rabisin.[/quote]
Naprawdę wisi mi co jest dostępne na rynku.
Ja szczepię psa tym czym szczepię i chyba nikomu tym krzywdy nie robię, więc nie rozumiem Twojej uszczypliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']dla spokojności z powodów politycznych :evilbat: następne szczepienie będzie Nobivacem :lol: :wink:[/quote]No to super, ale malawaszka, mam nadzieję, że nie będziesz hipokrytką i inne amerykańskie produkty również będziesz bojkotować... :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire'][quote name='malawaszka']dla spokojności z powodów politycznych :evilbat: następne szczepienie będzie Nobivacem :lol: :wink:[/quote]No to super, ale malawaszka, mam nadzieję, że nie będziesz hipokrytką i inne amerykańskie produkty również będziesz bojkotować... :wink:[/quote]

haha w naszym wspaniałym kraju to trochę trudne :lol: coli się czasem lubię napić :evilbat: :lol: ale w miarę możliwości bojkotuję :wink: samochód mam szwabski :evilbat: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...