Jump to content
Dogomania

"Sygnały uspokajające" Turid Rugaas


kayla

Recommended Posts

Właśnie wyszła książka pani, która potrafi rozmawiać z psami używając ich języka. Jest niedroga (widziałam w internetowej księgarni Galaktyki za bodajże 16 zł). Jeszcze jej nie kupiłam, ale na pewno to zrobię.
[url=http://kliker.pieski.eu.org/Teoria/calming_signals.php]Tu[/url] możecie dowiedzieć się więcej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na razie przeczytalam pol, dzis dokoncze. Ksiazka jest dokladnie taka jak sie spodziewalam, tylko dokladniejsza (znalam te ksiazke ze streszczen ;-) ), a poza tym jest cale mnostwo zdjec pokazujacych w czym rzecz. Jednym slowem - bardzo sie ciesze, ze ja kupilam.

Link to comment
Share on other sites

wlasnie wczoraj przeczytalam ta ksiazke i jestem ciekawa Waszych opinii :) Temat dobry, metoda ciekawa... ale ja mam po przeczytaniu tej ksiazki OGROMNY niedosyt :( Od dzis baczniej zaczynam obserwowac moje psy... jak dotad mi nie idzie. Kilka sygnalow moje psy znaja a kilka jeszcze nie zauwazylam... no ale przeciez to dopiero poczatek :D Najbardziej chcialabym zobaczyc ta metode wychowawcza w praktyce. No i jeszcze mi sie ta metoda kojarzy z "zaklinaniem koni" :D Znaczy, kazde zwierze ma swoj wlasny jezyk, choc konie i psy maja nieco podobny :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Lara']wlasnie wczoraj przeczytalam ta ksiazke i jestem ciekawa Waszych opinii :) Temat dobry, metoda ciekawa... ale ja mam po przeczytaniu tej ksiazki OGROMNY niedosyt :([/quote]

Ja tez mialam wrazenie ze ta ksiazka za szybko sie skonczyla :roll:, ale sama metoda jest super :angel: To napewno swietna pozycja dla kogos, kto do tej pory nie bardzo zastanawial sie nad zachowaniem swojego psa i przez to czesto nie potrafil go zrozumiec - goraco polecam :wink: !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ja tez czytalam te ksiazke. Tylko ze teamt znalam juz wczesniej z artykulow na klikerze, ze strony Turid. Uwazam, ze ksiazka jest super i kazdy kto ma psa powinien ja przeczytac. Ba, nawet Ci ktorzy psow nie maja, bo dzieki temu zobacza, ze nie kazdy pies mijany na ulicy zaraz rzuci sie do gardla.
W ogole uwazam, ze takich rzeczy powinno uczyc sie dzieci w szkole. Zamiast prowadzic akcje w stylu "co zrobic gdy pies zaatakuje" lepiej byloby nauczyc dzieci CS`ow, bo te naprawde dzialaja na psy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...