Jump to content
Dogomania

Mam agresywnego Owczarka!!!


marchu24

Recommended Posts

[B]Mam problem z Owczarkiem.[/B]
[B]Owczarek ma na imie Ajra[/B]

[B]Mam 2 psy obydwie suczki mają po 8 lat[/B]
[B]Ajra Owczarek oszczeniła się 25 Marca po całym miesiącu wychowania przez Ajrę małych wydaliśmy pieski.[/B]
[B]W czasie gdy Ajra się oszczeniła , to 2 razy zaatakowała 2 mojego psa.[/B]
[B]Po wydaniu małych rzuca się nadal.[/B]
[B]Nie wiem jak poradzić sobie z tą sytuacją???[/B]

[B]Na dworze jak Ajra widzi jnne psy merda ogonem piszcząc ,wyrywa się i szczeka na inne psy.[/B]
[B]Jak można oswoić moje psy???[/B]

[B]Czy sterylizując Ajrę może się uspokoić???[/B]

[B]Jak Ajra zobaczy że już nie śpię kładzie mi się na łużku i zębami chce gryść moje włosy[/B]

[B]PROSZĘ O POMOC!!!!!!!!!!!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Literatura nie potwierdza skuteczności takiego zabiegu u suk, a podobno nawet może wzmóc agresję...
U samców skutkuje tylko w części przypadków.
Na pewno nie skutkuje przy agresji lękowej u samca.
BTW - kastracja to pozbawienie jąder, więc mówimy chyba o sterylizacji ;)

Link to comment
Share on other sites

Twoja 8 letnia Onka miała małe? :crazyeye: To chyba nie jest wiek rozrodczy psa... Przecież Twoja sunia mogła nie przeżyć porodu.

A co do reszty nie będę się powtarzać, bo Władczyni napisała już o tym jaki jest minimalny okres trzymania szczeniaków przy suce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M@d']BTW - kastracja to pozbawienie jąder, więc mówimy chyba o sterylizacji ;)[/quote]

sterylizacja - pozbawienie płodności.
kastracja - wycięcie gonad, jedna z metod sterylizacji.

co do reszty,[SIZE=1] jak w większości przypadków[/SIZE], zgadzam się z Władczynią (:oops:)
tylko powiedz mi jedno, [B]marchu24[/B], - po kiego grzyba rozmnożyłeś OŚMIOLETNIĄ sukę? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]Jak Brałem owczarka niemieckiego schronisko powiedziało że jest szczenna.[/B]
[B]Nie wiem jak teraz suki można oswoić.Zanim się oszczeniła wszystko było w pożądku ze sukami razem sobie biegały .[/B]

[B]Po oszczenieniu się owczarka (Ajra) 26 marca po jakimś czasie Ajra zaatakowała mojego 2 psa też suka.[/B]

[B]Wychodządz z Ajrą na spacery merdając ogonem piszczy i rzuca się na inne psy.[/B]

[B]Mogę podesłaś na maila zdjęcia moich psów[/B]

Link to comment
Share on other sites

marchu-nie wolno tak wczesnie odbierc szczenikow od matki .Rozdziela sie rodzine psia z obserwcji w Polsce od 8 tygodnie ,na zchodzie od 12 tygodnia

suczka moze byc gresywna z powodu zazdrosci,albo ,ze jej dzieci tak wczesnie odebrano.Uczyniles szczenikom i matce krzywde:-(

[EMAIL="M@d-kastracja"]M@d-kastracja[/EMAIL]
to usowanie calkowite narzadow rodnych u suczki,sterylizcja to podwiazywanie tylko jajnikow

kastrownie odnosi sie do suczek jak i do samcow

Link to comment
Share on other sites

Ale napisałeś że psiaki wydano po miesiącu zajmowania się nimi przez sukę - miesiąc to 4 tygodnie. Teraz piszesz o 6? To kiedy w końcu szczeniaki poszły do nowych domów?

Uczuć bym nie przekładała z psów na ludzi, zwłaszcza jeżeli chodzi o potomstwo.:shake:


Zdarza się że suki zaczynają się ciąć kiedy pojawiają się dzieci, któraś z nich ma cieczkę/po cieczce pierwszej jednej z nich itd hormony szaleją.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...