Jump to content
Dogomania

Wybór i zakup suczki Chihuahua


marteczka77

Recommended Posts

osobiście najbardziej podoba mi się suczka z przedostatniego zdjęcia.
skąd jesteś? szukasz suczki jakoś blisko siebie czy odległość nie ma znaczenia?
pamiętaj że chihuahua to trochę inna sprawa niż yorki jesli chodzi o wagę- o ile yorki są smukłe, to chi powinna być mocna, umięśniona, takie są najładniejsze. a więc suczka dorosła jeśli będzie mocna, i chcesz żeby była malutka jednocześnie, to najwłaściwsza waga wydaje mi się w granicach właśnie 1,8-2,2kg. Absolutnie nie kupuj psa który ma dorosły ważyć "1kg" wg hodowcy, bo takie psy to po prostu kaleki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to jest na pewno suczka z hodowli Dogomania???
nie pomyliłas zdjęc?
identyczna suczka jest w innej hodowli, tutaj link do ogłoszenia... :
[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/rodowodowe-szczenieta-rasy-chihuahua-20909729.html?h=fcd8aae59229461d[/url]

Link to comment
Share on other sites

matką tych szczeniąt z ogłoszenia jest suczka z przydomkiem D**.
Może suczka jest za rozliczenie z krycia?
ciężko powiedzieć, w każdym razie suczka fajna, a w linku masz ogłoszenie i dane kontaktowe, zawsze możesz się o nią dopytać :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='infinitiline']I pamietaj ze pierwsza chihuahua nigdy nie jest ostatnia ;))))[/QUOTE]

Chyba juz cos o tym wiem :)

Czy to dobry wybór ? Oceńcie prosze. Jak pisałam wcześniej jestem laikiem zupełnym i wystaw raczej nie planuje ale kto wie :)

[IMG]http://www.facebook.com/ajax/messaging/attachment.php?attach_id=de8e7ed12a165a641686357ea0ec2887&mid=id.386427334744742&ext=1342344560&hash=AQDcKzWf60pXRYoV[/IMG]

[IMG]http://www.facebook.com/ajax/messaging/attachment.php?attach_id=47825fb84246c89f3b916effd88a2950&mid=id.333096936771514&ext=1342344560&hash=AQAQ6Qa0l0Sbr9Z8[/IMG]

Edited by pysiulka86
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Przede wszystkim witam wszystkich :) Trafiłam na forum i mam nadzieję, że znajdę tu poradę. Przejrzałam tematy, które były poruszane, ale nie do końca znajduję tu odpowiedzi na wszystkie pytania, tak więc podnoszę ten temat. Zamierzamy w okolicach wiosny/lata/jesieni powiększyć naszą rodzinę o suczkę chihuahua. Chciałabym aby była to ślicznotka koloru beżowego/biszkoptowego z niezbyt przerośniętą główką i umiarkowanej długości kufą - ale mieszcząca się we wzorcu rasy. Wybór płci nieprzypadkowy, dla psów jestem chyba zbyt "miękka". Chcemy sunię z rodowodem ZKwP, taką z którą będzie można pojechać na wystawę - nie planuję zakładać hodowli, po prostu wystawa, jako łączące rodzinę hobby i może kiedyś zdecydowalibyśmy się na szczeniaki (warunek niepewny, aczkolwiek możliwy).
Jednakże, z tego co wyczytałam żeby sunia mogła mieć szczenięta musi uzyskać minimum trzy oceny bardzo dobre na wystawie. I tu moje pytanie: na co zwracać uwagę przy poszukiwaniu pieska, żeby ten minimalny warunek w przyszłości spełnił? Jak nie dać się oszukać nieuczciwemu hodowcy? Co i jak sprawdzać? Czy można znaleźć pieska kilkumiesięcznego lub około rocznego za rozsądną cenę i nie bać się oszustwa? Proszę o niekomentowanie w stylu jak kogoś nie stać na psa.... Może i stać, ale uważam, że wydawanie ponad 2000 tysięcy na pupila jest niezbyt racjonalne jeśli ktoś się nie zajmuje tym profesjonalnie. Czy znacie i polecane jakieś hodowle, z których można wziąć pieska za rozsądne pieniądze (może być z jakimś warunkiem, np. oddania iluś szczeniąt - bo słyszałam że i takie formy się zdarzają)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='praeterspem']Przede wszystkim witam wszystkich :) Trafiłam na forum i mam nadzieję, że znajdę tu poradę. Przejrzałam tematy, które były poruszane, ale nie do końca znajduję tu odpowiedzi na wszystkie pytania, tak więc podnoszę ten temat. Zamierzamy w okolicach wiosny/lata/jesieni powiększyć naszą rodzinę o suczkę chihuahua. Chciałabym aby była to ślicznotka koloru beżowego/biszkoptowego z niezbyt przerośniętą główką i umiarkowanej długości kufą - ale mieszcząca się we wzorcu rasy. Wybór płci nieprzypadkowy, dla psów jestem chyba zbyt "miękka". Chcemy sunię z rodowodem ZKwP, taką z którą będzie można pojechać na wystawę - nie planuję zakładać hodowli, po prostu wystawa, jako łączące rodzinę hobby i może kiedyś zdecydowalibyśmy się na szczeniaki (warunek niepewny, aczkolwiek możliwy).
Jednakże, z tego co wyczytałam żeby sunia mogła mieć szczenięta musi uzyskać minimum trzy oceny bardzo dobre na wystawie. I tu moje pytanie: na co zwracać uwagę przy poszukiwaniu pieska, żeby ten minimalny warunek w przyszłości spełnił? Jak nie dać się oszukać nieuczciwemu hodowcy? Co i jak sprawdzać? Czy można znaleźć pieska kilkumiesięcznego lub około rocznego za rozsądną cenę i nie bać się oszustwa? Proszę o niekomentowanie w stylu jak kogoś nie stać na psa.... Może i stać, ale uważam, że wydawanie ponad 2000 tysięcy na pupila jest niezbyt racjonalne jeśli ktoś się nie zajmuje tym profesjonalnie. Czy znacie i polecane jakieś hodowle, z których można wziąć pieska za rozsądne pieniądze (może być z jakimś warunkiem, np. oddania iluś szczeniąt - bo słyszałam że i takie formy się zdarzają)[/QUOTE]

Nie jestem hodowcą czy znawcą, ale moje psy kupowane z metrykami ZKwP. I wg mnie to musisz się określić, czy chcesz mieć psa na wystatawy czy nie. Te wystawowe są o wiele droższe, warunkiem zakupu jest często uczestniczenie w wystawach. Te które są tańsze- bo i takie przecież szczeniaki się zdażają w hodowlach chyba nie zbyt specjalnie hodowcy by chcieli aby występowały na ringach i "promowały" ich przydomek.

Jeżeli się nie znasz na wystawach to chyba nie masz co próbować, jest to specjalna nauka chodzenia, stania, prezentacji psa.

Poza tym szczeniaki = wystawy z odpowiednimi wynikami, zrobienie suki hodowlanej, dobranie odpowiedniego reproduktora- a to wszystko aby było poprawnie wg ZKwP a nie jakiegoś stowarzyszenia musi być zarejestrowanie więc i hodowla.

Z resztą po co Ci szczeniaki?

Jeżeli wydaje Ci się, że to tylko dopuszczenie suki, szczeniaki same się urodzą, suka je odhowa a potem wytarczy 1 ogłoszenie i np 6 psiaków nie ma to jesteś w błędzie... Chyba, że szczeniaki karmione byle czym, suka bez kontroli weta, psy nie szczepione, sprzedane na końcu po 500 zł....

U nas była wpadka, urodziły się 4 szczeniaki yorka.
Szczeniaków nie chciałam, jednak to była chwila, ktoś psów nie upilonował i stało się... Wizyty u weta, usg, specjalna karma dla suki w ciąży, szczeniaki się urodziły więc trzeba było zakupić (podkłady aby nie zmywać co chwilę podłogi, waga do ważenia urodzonych szczeniąt, lampa do ich nagrzewania, termofor, i pełno innych potrzebnych rzeczy).

Oczywiście 2 szczeniaki urodziły się takie jak mały palec u dłoni. Na szczęście suka urodziła sama, bez problemów więc niepotrzebna była cesarka- kilka stówek..

Przez dobę nic maluchy nie przytyły, niedziele, wet, telefony, płacz, że nie przeżyją...

Dokarmianie małych po kropelce wyciśniętej suczce z cycka, pilnowanie czy z nimi siedzi, w nocy wstawanie aby robić mleko tym małym bo nie chciały jeść, karmienie ich. Czasem wypełzały za daleko i płakały za matką, więc wstawanie w nocy aby je do niej wkładać.

Wizyty u weta na odrobaczanie, szczepienia, kontrole. Zniszczenia w domu- no chyba, że ktoś swoje kilkutygodniowe szczeniaki zamknie w komórce....

A potem ogłoszenie w necie.... I telefony/ maile..... od CYMBAŁÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"odda go pani za 400 zł?" "podwiezie pani 100 km?" "a jaką wyprawkę mają?"-jakby to było najważniejsze.... "a potrafi chodzić na smyczy?" "a załatwia się na dworze?"- no baa ma 12 tyg i zna 100 sztuczek....

I wycieczki ludzi aby je oglądać- z dziećmi!!!! bo dziecko chce yorczka! oo nie co to to nie, do domu z dzieckiem nie oddam! nie z 3 latkiem!

Szczeniaki 3 znalazły domy- wg mnie 2 idealne! 1 z dziećmi- okazało się po wszystkim, pani się wygadała, że w domu dzieci są.... zero kontaktu z nią, pomimo tego, ze prosiłam o sms, maila, cokolwiek.

1 suczka została w "rodzinie"

Po tym wszystkim łzy, zastanawianie się czy na pewno domy odpowiednie. Od razu bez zastanowienia wizyta na stole operacyjnym aby już nigdy więcej nie było takich sytuacji- sterylka.

Przepraszam na offa, ale chcę uświadomić, że hodowla, szczeniaki i cała otoczka to nie tak jak się wydaje, ze wszystko się samo zrobi, wychowa, nakarmi.

Poza tym hodowla to opłaty, wyjazdy, wszystko związane z kosztami.

Kup psa i kochaj go.

Chcesz wystawowego? Kup z odpowiedniej hodowli, jeździj na wystawy, zrób wszystko odpowiednio.
Chcesz "domowego"? Wysterylizuj! Bo nawet pies z innej ulicy przybiegnie i będzie za późno na ratowanie przed szczeniakami...

Ja zrobiłam błąd, że sterylki od razu nie było, teraz mam spokój :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...