Jump to content
Dogomania

Hodowla staffikow - ostrzegam!!!!


freddy88

Recommended Posts

[FONT=&quot]Przestrzegam wszystkich przed tą hodowlą,a raczej pseudo hodowlą,bo niema nic gorszego jak osoba która dla kilku groszy zrobi z siebie świnię.A oto moja historia: chciałem kupić dziecku staffika więc dałem ogłoszenie na alegratce. Z tego ogłoszenia zadzwoniła Pani ...... oferując nam pieska który miał się urodzić.Pojechaliśmy więc do niej aby omówić szczegóły czyli cenę, termin odbioru etc. - wszystko zostało zapięte na ostatni guzik a my czekaliśmy na pieska.Im bliżej jednak porodu suki tym Pani ...... zaczęła podwyższać cenę!
Po czym ostateczna cena znacznie różniła się od naszych ustaleń.Musieliśmy więc zrezygnować!
Jednak( jak sądziliśmy) Pani ....... poruszona sumieniem wydzwaniała do nas z przeprosinami i propozycją zakupu psa po ustalonej na początku cenie.Przez kilka dni męczyła nas telefonami(raz do mnie, raz do męża)i kajała się prosząc abyśmy wzięli od niej psa na wcześniej ustalonych warunkach.
Umuwiłyśmy się że za kilka dni zawieziemy zaliczkę, dziecko nie mogło się doczekać.Dzień przed ustalonym przyjazdem zadzwoniłam uprzedzić o której będziemy i DOWIEDZIAŁAM SIĘ ŻE NIE MAM PO CO JECHAĆ BO KTOŚ ZAPROPONOWAŁ ZA NASZEGO SZCZENIAKA GIGANTYCZNE PIENIĄDZE.
A KILKA DNI WCZESNIEJ TA SAMA OSOBA DAWAŁA MI SŁOWO HONORU ŻE JUŻ NAS NIE OSZUKA-JAKI HONOR TAKA HODOWLA!!!!

[COLOR=SeaGreen][B]Dane jednoznacznie identyfikujące hodowlę i hodowcę zostały usunięte. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.[/B][/COLOR]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1. Staffik dla dziecka?
A ile dziecko ma lat i czy będzie się potrafiło samo zając wychowaniem, szkoleniem, trenowaniem z psem?
A piesek z rodowodem?
Oczywiście zakładam że wiesz że większość obowiązków przypadnie na ciebie.

2. Radzę poszukać szczeniaka na stronach hodowli, a nie na serwisie alegratka...:shake:

EDIT: [B]Pysia, [/B]masz rację, nie doczytałam - staffik.
Ale podtrzymuję swoje zdanie...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Spokojnie.
Pani chciała pieska ookreślonych cechach. I nie ASTa tylko staffika. To dość istotna różnica. Dla ruchliwego dziecka staffik nadaje się bardzo, bo jest chętny do zabaw a przy tym radosny i miziasty. To taka niewielka miłość ze srubką w dupce ;)
Czyli wybór rasy został dokonany i zgłoszono się do hodowli a nie do miejsca gdzie produkują szczenięta. Oczywiscie tak myślała założycielka wątku.
Sama jestem hodowcą i wybieram właścicieli szczeniąt nie ze względu na to ile mi dadzą, tylko ze względu na to jaka opiekę są w stanie zapewnić mojemu wnukowi/wnuczce. Jezeli to wszystko prawda to trafiliście paskudnie. Teraz radzę poszukać tutaj ;) Na pewno kilka osób pomoże Ci znaleźć szczeniaka. Jezeli nadal chcesz rasowego( papierowego) szczeniaka też. Polcam też psiaki bezdomne. Sa niepowtarzalne. I często w domach tymczasowych ich charakter jest sprawdzony. Papierowy piesek z dobrej hodowli zawsze znajdzie nabywce.
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']tyle zwierzat czeka w schroniskach nawet szczeniat ze nie wspolczuje osobom bioracym zwierzeta z hodowli[/quote]

To znaczy, ze jak sie kupuje psa z hodowli to jest sie złym i bezdusznym?
sorry, ale np ja nie ejstem siostra miłosierdzia i jesli chce miec psa okreslonej rasy o okreslonym charakterze i popedach, to nie wolno mi kupic sobie psa z dobrej hodowli, tylko musze brac psa po przejsciach ze schroniska, bo inaczej jestem bezdusznym snobem?
bo wiesz, nie kazdemu odpowiada branie szczeniaka na chybił trafił, kiedy nie wiadomo po jakich jest rodzicach i co z niego wyrosnie. I to znaczy, ze nie moze miec rasowego psa bo tamte cierpią? świat nie jest sprawiedliwy, ale nie mozna tak stawiac sprawy. Dzieci w Krajach Trzeciego Świata głoduja, ale to znaczy ze jesli nie mam ochoty dokonczyc obiadu bo po prostu sie przejadłam, to mam go nie wyrzucac/oddac psu tylko wmusic w siebie, bo inni nie maja a ja mam?

Link to comment
Share on other sites

mogę Ci podac kilka numerów do osob hodujacych staffiki. mamy suczke staficzke w naszej hodowli ktorej szczenieta w wiekszosci to championy i wlasnie do nich moge podac numery tel, jesli chcesz miec pieknego psa. nasza sunia juz nie rodzi, jest na emeryturze, ma juz ponad 9 lat, ale swego czasu królowala na wystawach:) Staffik to wbrew pozorom IDEALNY pies dla dziecka. lubi sie bawic, nie jest agresywny, ma wysoki próg bólu, tak wiec dzieciak nic mu nie zrobi, jest cierpliwy, po prostu super. u nas jest chlopiec 7 letni i wychowal sie ze stafikiem . sunia ta jest u nas w towarzystwie yorkow i chihuahua i nie jest agresywna, wrecz powiedzialabym ze jest ich ochroniarzem:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Totalnie się zgadzam z Prittstick! Toż to zupełnie normalne, że ktoś chce psa określonej rasy, ze względu na użytkowość, aktywność, a nawet wygląd. Ganienie tych ludzi, za to, że mają pieniądze i chcą kupić psa z rodowodem, jest nie poważne. :shake:

Link to comment
Share on other sites

ja tylko skromnie przypomnę , punkt regulaminu

[COLOR=Green][B]3. OPINIA, KRYTYKA

Jeśli chcesz przedstawić opinię na temat kogoś/czegoś, niech będzie to opinia oparta na Twoich osobistych doświadczeniach, poparta dowodami, a także podpisana Twoim imieniem i nazwiskiem. Każda inna jest niewiarygodna. Krytyka anonimowa będzie usunięta, wobec czego zastanów się zanim zaczniesz kogoś krytykować z imienia i nazwiska lub w sposób jednoznacznie identyfikujący. Publikowanie danych osobowych i teleadresowych, a także prywatnych wiadomości innych osób jest zabronione.

[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...