Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Miał 22 miesiące ;)
Właśnie teraz w pierwszym tygodniu maja minął nam rok bez pieluch :)
Bardzo szybko też, przestał spać z pieluchą w dzień i w nocy :)
Ja wiem, że dzieci bywają różne i jedno będzie miało 2, a inne 3 latka.
Ale trzeba próbować ;)
Tym bardziej, że teraz robi się ciepło i łatwiej dziecko odpieluchować :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

furciaczek my zaczęliśmy jak synek miał 1,5 roku. Najlepiej w wakacje. Sadzaliśmy go co jakiś czas na nocnik i tłumaczyliśmy , że tu się robi siusiu. Oczywiście nie chciał na nim siedzieć. Potem po prostu zdeliśmy pampersa i jak tylko zaczynał sikać to biegiem na nocnik (który stał w pokoju). Jakoś tak wyszło z dnia na dzień, że chodził sam na nocnik. A nawet jak się zsikał na dworze to pół biedy bo gorące lato było :) Na noc pampers jeszcze chyba ze dwa miesiące. Potem zdjęliśmy na noce i nie obyło się bez codziennej zmiany pościeli, ale w końcu się nauczył wołać.

Szybko poszło, myślę, że zaczęliśmy w dobrym momencie. Drugi będzie trochę starszy bo urodził się we wrześniu, więc zaczniemy za rok jak będzie miał rok i 10 miesięcy. Tak myśle :)

 

A teraz proszę wszystkie mamy i nie tylko, proszę zajrzyjcie, może chciałybyście wziąć udział w sesji fotograficznej - dochód na fundację.

 

Zapraszam na licytację sesji fotograficznej, której dochód jest przeznaczony na Fundację Noga w Łapę. Miejsce : Trójmiasto.
Proszę o udostępnianie! Może ktoś z trójmiasta się zgłosi, albo ktoś kto spędzi tam wakacje i będzie miał wyjątkową pamiątkę? :)
https://www.facebook.com/124974754208675/photos/a.216862381686578.51996.124974754208675/914107018628774/?type=1&theater

Link to comment
Share on other sites

U nas nocnikowanie zaczęło się w maju ;) Od razu bez pampersa w dzień i co chwilę sadzałam na nocnik ;)

Oczywiście, majtki też co chwilę były do przebrania :D

Pierwszy tydzień był masakryczny, ale po tygodniu już było z górki :)

 

 

Wątek już jakoś tak umiera :(

Żadnych przyszłych mamusiek nie ma na dogo :(

Więc ja się pochwalę, że Theodor będzie miał rodzeństwo :)

Właśnie kończymy 7 tydzień ciąży :D

Link to comment
Share on other sites

Madziu przeogromne gratulacje! Ależ trafiłam na wieści, co jakiś czas podglądałam czy to już <3

Dzisiaj dostałam do potrzymania 6cio tygodniową niunię, jeju jakie toto kruche jest i takie niekumate :D

 

Dogo umiera, co jakieś zmiany to gorzej i ludzi ubywa...

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje !!! hmmm ciekawe jak wypadnie porównanie pierwszej i drugiej ciąży... czy człowiek wtedy spokojniejszy?

U nas Wiktor szykuje się do przedszkola (od września), gada cały czas, wszędzie go pełno...

 

Dziękuję ;)

 

Już teraz widzę różnicę w samopoczuciu, jeśli chodzi o ciążę :/

Ten tydzień czuję się fatalnie i wszyscy przez to wróżą mi córkę :D

 

U nas przedszkole dokładnie za tydzień :)

 

Pamietam jak tutaj wchodziłam i trzęsłam porami czekając na poród :D teraz już dawno mam to za sobą a Ty Magda przed sobą :P ale przynajmniej wiesz co Cie czeka ;)

 

Niby wiem, ale nie do końca :P

Jak będzie kolejna cesarka, to już wiem czego się spodziewać ;)

A jak ten poród będzie naturalny, to nie wiem nic :/

Link to comment
Share on other sites

Moje dziecko nauczyło sie wychodzić z kojca...masakra. Musiałam mu zabrać wszystkie zabawki bo podstawia je pod ściankę, włazi na to żeby byc wyżej i robi fikołka przez barierkę na psie posłanie, które stoii obok. Na zawal zeszłam jak to zobaczyłam, ze tez sobie nic nie zrobił. Radocha była ogromna zarówno ze strony dziecka jak i psów :P Jak sobie pomyśle ze to marne nawet roku nie ma i już takie akcje mi funduje to co będzie dalej...strach sie bać. 

Link to comment
Share on other sites

Furciaczek , nasz cwaniaczek ma 8 miesiecy i próbował tego samego , wstawał na zabawkach i próbował się wspinać żeby wyjść , musielismy troszke przerobić łóżeczko żeby obniżyć mu leżonko jak najniżej się da , teraz jest bardzo niezadowolony bo nie widzi reklam z łóżeczka :D ale  ja jestem spokojniejsza ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Az strach myśleć co później te nasze dzieciaki wykombinują :P 

 

Tak się zastanawiam, kiedy młodego do żłobka wyeksmitować. W zasadzie nie mam potrzeby, bo młodym ma sie kto zajmować ale chyba warto ze względów socjalnych. Na co zwracać uwagę wybierając taki żłobek i czy to w ogóle dobry pomysł?  Myślałam żeby tak 2-3 razy w tyg go tam podrzucać. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...