Jump to content
Dogomania

Healthy paws


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Ania i Salma']A skąd wzieliście że na pierwszym miejscu jest zboże?? [URL]http://www.healthypaws.co.uk/products/complete-food-adult/game-millet-complete-food/[/URL][/QUOTE]

W linku jest inny rodzaj karmy, analizowana była Adutl Complete z brązowym ryżem i królikiem. Polski skład tej, którą przytoczyłaś w linku:


dziczyzna (mączka mięsna z kaczki, mączka mięsna z jelenia, mączka mięsna z królika), proso, brązowy ryż, jęczmień, tłuszcz z kaczki, siemię lniane, algi morskie, owies, olej z łososia, minerały, witaminy, olej słonecznikowy, ziele mniszka, ziele Tasaki, marchew, żurawina



Wady: proso+ brązowy ryż+ jęczmień = duuużo zboża,
same mięsne mączki - czyli prawdopodobnie konserwowane BHA i BHT, a że to półprodukt, nie mają obowiązku podawania tego w składzie.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam cos takiego na polskiej stronie Healthy Paws:

Naturalne źródło wysokiej jakości białka
[U][B]Nie zawiera sztucznych barwników, aromatów i konserwantów[/B][/U]
Nie zawiera pszenicy i glutenu pszenicznego
Skład pozbawiony produktów mlecznych, cukrów, soli
Omega 3&6 przyczyniające się do utrzymania zdrowej szaty i skóry

Czy jest szansa by uzyskać dowód prawdziwosci tej deklaracji? Jak mam się upewnić że w tej karmie faktycznie nie ma konserwantów?

[COLOR=black]Napisałam do źrodla (producenta Healthy Paws) z zapytaniem o obecność konserwantów - oto odpowiedź jaką otrzymalam:[/COLOR]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=blue][COLOR=blue][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=blue][COLOR=blue][FONT=Verdana][I]I can confirm we do not put any of these Preservatives in our food. As a company we do not believe in putting any of these preservatives in any of our foods.[/I][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[I][COLOR=black][/COLOR][/I]
Myślicie że można temu wierzyć? Bo naprawdę zależy mi na karmie bez konserwantow, a ta jest niby zaliczana do grona karm holistycznych...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Ania i Salma']Znalazłam cos takiego na polskiej stronie Healthy Paws:

Naturalne źródło wysokiej jakości białka
[U][B]Nie zawiera sztucznych barwników, aromatów i konserwantów[/B][/U]
Nie zawiera pszenicy i glutenu pszenicznego
Skład pozbawiony produktów mlecznych, cukrów, soli
Omega 3&6 przyczyniające się do utrzymania zdrowej szaty i skóry

Czy jest szansa by uzyskać dowód prawdziwosci tej deklaracji? Jak mam się upewnić że w tej karmie faktycznie nie ma konserwantów?

[COLOR=black]Napisałam do źrodla (producenta Healthy Paws) z zapytaniem o obecność konserwantów - oto odpowiedź jaką otrzymalam:[/COLOR]

[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=blue][COLOR=blue][FONT=Verdana][I]I can confirm we do not put any of these Preservatives in our food. As a company we do not believe in putting any of these preservatives in any of our foods.[/I][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Myślicie że można temu wierzyć? Bo naprawdę zależy mi na karmie bez konserwantow, a ta jest niby zaliczana do grona karm holistycznych...[/QUOTE]

ja też karmie holistyczną bez konserwantów, nie HP bo jest za droga :/ dorwałam pania na jednej z wystaw i wypytałam o wszystko, chwalimy sobie bardzo.
Co do deklaracji producenta ze tych konserwantów nie ma, to pewnie nie kłamią, brytyjskie karmy są jednymi z najlepszych.

Link to comment
Share on other sites

Deklaracja braku konserwantów etc tyczy się wyłącznie tego co producent wrzucił do karmy we[U] własnej [/U]fabryce. To co dorzucił producent półproduktu (mączki mięsnej) nie musi być podane na opakowaniu produktu gotowego. W myśl przepisów wszystko co producent napisał jest prawdą..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iskra_wroc']Deklaracja braku konserwantów etc tyczy się wyłącznie tego co producent wrzucił do karmy we[U] własnej [/U]fabryce. To co dorzucił producent półproduktu (mączki mięsnej) nie musi być podane na opakowaniu produktu gotowego. W myśl przepisów wszystko co producent napisał jest prawdą..[/QUOTE]

sprawdzilam,w naszej karmie nie ma maczki, jest swieze i suszone mieso :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...