Jump to content
Dogomania

jak radziecie sobie z upałami? strzyżecie niufy?


Agniesia666

Recommended Posts

witam :)
mam poltoraroczna suczke niufa. chcialam zapytac, jak Wasze psy radza sobie z upalami? kolezanki mama prowadzi zaklad fryzjerski dla psow i opowiadala mi, ze strzyze rowniez nowofundlandy. czy strzygliscie kiedys swoje psy? mysle ze jest to nienajgorszy pomysl, ale chcialam sie poradzic madrzejszych od siebie :D sama nigdy nie widzialam ostrzyzonego niufa :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

swoje niufy zawsze strzygę,szczególnie staruszki i te ,które nie są już wystawiane robie dośc krótko, z nieznacznym zachowaniem linii. Mieszkam w lesie nad rzeką ale w letnie upały zdjęcie sporej ilości futra sprawia psom duzą ulgę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Poprawię ;) Niufa się podcina ;) Skracamy równo pióra na łapach, podcinamy portki na tylnych, podgalamy podgardle, skracamy a nawet podgalamy włosy na uszach i pod uszami :) Skracamy włosy pod brzuchem. Można też jak pies ma gęstą sierść troche wytrymowac kark i dupkę ;) Podgolenie podgardla bardzo pomaga. I nie zapominaj, że ogolenie niufa nie pomaga. Sierść jest tez swoistą ochroną przed ciepłem ;)
Masz zdjęcie podciętej na krótko 7-letniej suczki nowofundlanda. Nadal wygląda ładnie ( moim zdaniem jak smarkula ;) ) a nie jest ogolona szpetnie ;)
[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x1/Zmoroszelmy/lipiec%202007/2299cz1l62-7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agniesia666']czay kazdy zaklad fryzjerski dla psow oferuje ciecie nowofundlandow? [w sensie mam pytanie czy to jest zabieg typowy, czy raczej nie bardzo]. jak sie kasztaltuja ceny? moj pies nie jest wystawiany7, chce po prostu aby bylo mu chlodniej jak sie zaczna upaly. :)[/quote]
Nie wiem gdzie mieszkasz. Jak powiesz w jakiej okolicy to Ci mozemy doradzic gdzie jechać. Nie każdy zakład fryzjerski oferuje cięcie niufa i nie każdy potrafi to zrobić. Moje baby też już wystawiane nie są ale mimo to lubię jak niuf wygląda ładnie ;) Jak widzisz na fotce włos jest krótki ale wygląd fajny ;) Wygodnie dla psa, dla mnie i miło dla oka :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

najbardziej by mi pasowalo, jakbys mogla polecic kogos z Poznania albo najblizszych okolic. Ile moze kosztowac taki zabieg? czy to dlugo trwa? Czy przed przywiezieniem musze psa wykapac/wyszczotkowac, czy to jest wliczone w cene? :) dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agniesia666']najbardziej by mi pasowalo, jakbys mogla polecic kogos z Poznania albo najblizszych okolic. Ile moze kosztowac taki zabieg? czy to dlugo trwa? Czy przed przywiezieniem musze psa wykapac/wyszczotkowac, czy to jest wliczone w cene? :) dziekuje za wszystkie odpowiedzi.[/quote]
Sorki, ale nie zawsze mam czas na dogo ;)
Znam kilka osób z okolic Poznania. Zapytam o dobrego fryzjera ;) Tylko musisz troszkę poczekać. Patrz -> brak czasu....

Jak się jedzie do fryzjera z pełnym pakietem obróbki, to nie trzeba wyczesywać ani kąpać. Dobry ( podkreślam - DOBEY!! ) fryzjer wyczesze psa fantastycznie. Ja wiedze jak to robić nabywałam jakieś dwa lata.... Potem wykąpie w odpowiednim szamponie, doda dobrą odżywke i wysuszy dmuchawą. A podetnie tak, żeby nie było widać cięć ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...