Jump to content
Dogomania

tryb wyboru moderatorów


Isadora7

Recommended Posts

Nie rozumiem dlaczego chcesz być modem Dogomanii. Co wiesz o tym forum? Masz jakieś pojęcie o psach? Napisałeś tu raptem 2 posty, obydwa dotyczące tego, że chcesz być modem.. Nie znamy Cię na forum, nie wiemy kim jesteś.
Pomijając to, że aktualnie nie ma naboru nowych modów, to po prostu nie kwalifikujesz się do tego, by nim zostać.
P.S. Na każdym forum na jakie wchodzisz chcesz być modem? :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Szamanka']Nie rozumiem dlaczego chcesz być modem Dogomanii. [B]Co wiesz o tym forum? Masz jakieś pojęcie o psach? Napisałeś tu raptem 2 posty, obydwa dotyczące tego, że chcesz być modem.. Nie znamy Cię na forum, nie wiemy kim jesteś.[/B]
Pomijając to, że aktualnie nie ma naboru nowych modów, to po prostu nie kwalifikujesz się do tego, by nim zostać.
P.S. Na każdym forum na jakie wchodzisz chcesz być modem? :p[/quote]

Bardzo trafne zdanie.
Masz rację, grom userów nie zna wszystkich moderatorów, no bo gwiazdki i łapki nie są adekwatne do wiedzy, dlatego ja jestem by wprowadzić dział, gdzie jest spis modów i gdzie modzi mogą o sobie co nieco napisać.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']dlatego ja jestem by wprowadzić dział, gdzie jest spis modów i gdzie modzi mogą o sobie co nieco napisać.;)[/quote]myślę, że to niezły pomysł :cool3: może nawet jakaś fotka dla chętnych, żeby pokazać, że moderatorzy (a nawet admini) miewają ludzkie oblicze (o dziwo :diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']myślę, że to niezły pomysł :cool3: może nawet jakaś fotka dla chętnych, żeby pokazać, że moderatorzy (a nawet admini) miewają ludzkie oblicze (o dziwo :diabloti:)[/quote]


Alez to jest widoczne, przy delikatnie mówiąc nierównym traktowaniu userów. To takie ludzkie.

Jednakowoż pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Bardzo trafne zdanie.
Masz rację, grom userów nie zna wszystkich moderatorów, no bo gwiazdki i łapki nie są adekwatne do wiedzy, dlatego ja jestem by wprowadzić dział, gdzie jest spis modów i gdzie modzi mogą o sobie co nieco napisać.;)[/QUOTE]

Gwiazdki i łapki nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ilu użytkowników klepie setki niczego nie wnoszących postów.
Spis modów jest. Nawet dwa. Nie rozumiem tylko co modzi mieliby o sobie pisać? Zainteresowania? Jakie książki lubię? A może ile mam lat, żeby forumowicze wiedzieli czy mam odpowiedni zasób wiedzy i doświadczenia, by moderować jakiś temat?? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']Gwiazdki i łapki nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ilu użytkowników klepie setki niczego nie wnoszących postów.
Spis modów jest. Nawet dwa. Nie rozumiem tylko co modzi mieliby o sobie pisać? Zainteresowania? Jakie książki lubię? A może ile mam lat, żeby forumowicze wiedzieli czy mam odpowiedni zasób wiedzy i doświadczenia, by moderować jakiś temat?? ;)[/quote]


A ja to akurat rozumiem. Nadal wzorem (aczkolwiek nie idealnym, bo takowych nie ma) jest [url=http://board.ogame.onet.pl/index.php?page=Board&boardID=693&ea4561a4]Team - Forum - Forum OGame.pl[/url]

Jasno, przejrzyście i konkretnie. Moderatorzy, GO, SGO, czy team IRC piszą o sobie. [B]ZAWSZE wiadomo kto moderuje wątek[/B]. Userzy wiedza co się po nas można spodziewać. W sensie takim chociażby wiadomo, że np mod ma poczucie humoru, jest bystry, elastyczny. Dlatego sytuacje gdy dowcipna, sarkastyczna wypowiedź/odpowiedź usera na chamstwo innego nie jest karana (podczas gdy tzw chamówka zostaje bezkarna). Wiadomo, że mod jest też człowiekiem. Ale nie mówi tylko o tym ale jest.

Tam Team jest zapraszany na zloty, ludziska pamiętają o np imieninach, rwóenież ci ukarani. Tam można napisać w odpowiednim dziale oficjalnie co mi się u moda nie podoba (jasne ze bez epitetów, a w sposób kulturalny) i user nie jest ścigany pod byle pretekstem. Na przykład że podpis przekroczył 12 piksli a obok leża takie co przekraczają niemal dwukrotnie. Mod to widzi bo sie wpisuje na tych stronach.

Doprawdy ta wiedza o tym kim jest osoba z Teamu nie zaburza działalności tego ogromnego forum, wrecz przeciwnie. A tam jest tyle poglądów ile sojuszy pomnożonych przez ilość universów, wojen itp. I tam gdy moderator jest ewidentnie stronniczy userzy z przeciwnych sojuszy zgodnie stawiaja veto i nie dostają za to bana, karniaków. No chyba, ze leci chamówa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']Gwiazdki i łapki nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ilu użytkowników klepie setki niczego nie wnoszących postów.
Spis modów jest. Nawet dwa. Nie rozumiem tylko co modzi mieliby o sobie pisać? Zainteresowania? Jakie książki lubię? [B]A może ile mam lat, żeby forumowicze wiedzieli czy mam odpowiedni zasób wiedzy i doświadczenia, by moderować jakiś temat??[/B] ;)[/quote]

Na przykład ;)

Link to comment
Share on other sites

A na jakiej podstawie oceniałoby się wiedzę osoby moderującej PwP?
Ilości wziętych tymczasów?
Ilości wyadoptowanych psów?
Osobiście na przykład takich statystyk nie prowadzę.. ;)
Przynależność do jakiejś organizacji?
Też kiepsko - raz, że można pomagać psom nie będąc w żadnej organizacji, dwa, że za chwilę byłby problem, że ta fundacja ma moderatora "ze swoich szeregów", a inna nie..
Jak zmierzyć to, czy ktoś jest kompetentny do moderacji PwP, czy nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']A na jakiej podstawie oceniałoby się wiedzę osoby moderującej PwP?
Ilości wziętych tymczasów?
Ilości wyadoptowanych psów?
Osobiście na przykład takich statystyk nie prowadzę.. ;)
Przynależność do jakiejś organizacji?
Też kiepsko - raz, że można pomagać psom nie będąc w żadnej organizacji, dwa, że za chwilę byłby problem, że ta fundacja ma moderatora "ze swoich szeregów", a inna nie..
Jak zmierzyć to, czy ktoś jest kompetentny do moderacji PwP, czy nie?[/quote]

A na jakiej podstawie ocenia się teraz przydatność usera na moderatora?

[LIST]
[*]znajomy królika?
[*]region Polski?
[*]sympatyzowanie wokół jakiegoś "lobby"?
[*]a on/ona mnie wskazała paluszkiem?
[/LIST]
to jest fajne:
' ...ta [B]fundacja ma moderatora "ze swoich szeregów[/B]"... '

Podoba mi się - to dobre - "[B]Mam zawsze swojego moderatora[/B]" - cudne ja też tak chcę.
[SIZE=1]
[COLOR=Silver]([B]uwaga[/B] jakby ktoś mi chciał tłumaczyć że tak jest niesprawiedliwe blablabla, takie tam inne "oratoria" - oświadczam: [B]to jest sarkazm[/B] zamierzony zresztą)


[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']A na jakiej podstawie oceniałoby się wiedzę osoby moderującej PwP?
Ilości wziętych tymczasów?
Ilości wyadoptowanych psów?
Osobiście na przykład takich statystyk nie prowadzę.. ;)
Przynależność do jakiejś organizacji?
Też kiepsko - raz, że można pomagać psom nie będąc w żadnej organizacji, dwa, że za chwilę byłby problem, że ta fundacja ma moderatora "ze swoich szeregów", a inna nie..
Jak zmierzyć to, czy ktoś jest kompetentny do moderacji PwP, czy nie?[/quote]
A do tej pory jak się mierzyło?

Link to comment
Share on other sites

Isadoro - sarkazm średnio trafiony, zwłaszcza jeśli kierowany pod moim adresem, ponieważ już wielokrotnie (zarówno na DGM jak i na stronach pewnej fundacji) tłumaczyłem, że nie jestem członkiem żadnej (!!) fundacji, co bezpodstawnie jest mi niekiedy przez niektórych zarzucane.
W swoim wywodzie zapomniałaś o tym, żeby zawrzeć w cytacie to, co jest przed cytowanym zdaniem - dlatego nie zmieniaj proszę sensu wypowiedzi cytując selektywnie fragmenty zdań.

Rybko - ten temat ma już 4 strony i została już na nim udzielona odpowiedź na Twoje pytanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']A na jakiej podstawie ocenia się teraz przydatność usera na moderatora?

[LIST]
[*]znajomy królika?
[*]region Polski?
[*]sympatyzowanie wokół jakiegoś "lobby"?
[*]a on/ona mnie wskazała paluszkiem?
[/LIST]
to jest fajne:
[COLOR=Red]' ...ta [B]fundacja ma moderatora "ze swoich szeregów[/B]"... '[/COLOR]

Podoba mi się - to dobre - "[B]Mam zawsze swojego moderatora[/B]" - cudne ja też tak chcę.
[SIZE=1]
[COLOR=Silver]([B]uwaga[/B] jakby ktoś mi chciał tłumaczyć że tak jest niesprawiedliwe blablabla, takie tam inne "oratoria" - oświadczam: [B]to jest sarkazm[/B] zamierzony zresztą)


[/COLOR][/SIZE][/quote]

[quote name='Saint']Isadoro - sarkazm średnio trafiony, zwłaszcza jeśli kierowany pod moim adresem, ponieważ już wielokrotnie (zarówno na DGM jak i na stronach pewnej fundacji) tłumaczyłem, że nie jestem członkiem żadnej (!!) fundacji, co bezpodstawnie jest mi niekiedy przez niektórych zarzucane.
W swoim wywodzie zapomniałaś o tym, żeby zawrzeć w cytacie to, co jest przed cytowanym zdaniem - dlatego nie zmieniaj proszę sensu wypowiedzi cytując selektywnie fragmenty zdań.

Rybko - ten temat ma już 4 strony i została już na nim udzielona odpowiedź na Twoje pytanie.[/quote]

Drogi Saint'cie średnio jak średnio ale... uderz w stół, a nożyce się odezwą. Doprawdy dlaczego od razu masz siebie na myśli? Czyżby rzeczywiście nie średnio ale dobrze trafiony sarkazm?

W moim poscie zwanym przez Ciebie "wywodem" zawarte są znaczniki wskazujące na to, że cytat jest wyrwany z kontekstu. I problem ma ten co czyta po łebkach nie zwracając uwagi na interpunkcję. Czytając dokładnie i ze zrozumieniem moje posty zwane przez Ciebie wywodami doczytałbyś się zapewne, że NIGDZIE nie pisałam, że jesteś Członkiem Czegoś. Jasne jest zatem, ze nie mogę Tobie zarzucać jakiejkolwiek przynależności.

Zadałam pytania po prostu dotyczące tematu pt "Jakie są obecnie zasady przyjmowania na moderatora dogo". Dla ułatwienia wzorując się zresztą na Twoim poscie (wywodzie) w którym to tez wyliczyłeś podpunkty.

Proste jak budowa cepa.

Link to comment
Share on other sites

Wybacz - oczywiście, że nie sugerowałaś mi tutaj jakichkolwiek powiązań z jakimikolwiek organizacjami. Niepotrzebnie odpowiadając na Twojego posta miałem w głowie wypowiedzi z innych tematów, bądź tzw. "żółtych stron". Naturalnie pisząc w tym temacie, powinienem odnosić się tylko do postów w nim zawartych. Mea culpa. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Przed nadaniem "tytułu" moderator koniecznie powinien u mnie przejśc egzamin z gramatyki , ortografii i stylistyki układania prostych zdań. To powinna być pierwsza i naczelna zasada obowiązujaca na tym forum przy doborze stosownych osób. Tutaj nie "siedzą" tylko szczeniaki 12 letnie czy 19 -to latkowie.Czasami trzeba troszkę się wysilić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']To duże forum, jest tu dużo modów, fajnie, żeby niebyli tylko zielonymi anonimami.
To są tylko moje przemyślenia.;)[/QUOTE]

Sluszne... Stad wlasnie nasza propozycja... :razz:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f36/rasowi-moderatorzy-140340/"]'Rasowi' moderatorzy[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']A do tej pory jak się mierzyło?[/quote]
Saint to było pytanie bardziej retoryczne, nie ważne.

Wdł. mnie jeśli miałoby być więcej modów, to naprawdę należałoby wybierać wykwalifikowanych i obiektywnych- wiadomo bardziej liczy się jakość niż ilość.

Mnie chodziła po głowie taka ankieta, swego rodzaju CV:evil_lol::evil_lol:.
W ankiecie mogłyby być zawarte pytania, dotyczące wiedzy, kompetencji- itp.
Następnie mogłaby być przeprowadzona ankieta między userami i modami- to by były demokratyczne wybory:evil_lol:
Ale to tylko moje abstrakcyjne wyobrażenia.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Saint to było pytanie bardziej retoryczne, nie ważne.

Wdł. mnie jeśli miałoby być więcej modów, to naprawdę należałoby wybierać wykwalifikowanych i obiektywnych- wiadomo bardziej liczy się jakość niż ilość.

Mnie chodziła po głowie taka ankieta, swego rodzaju CV:evil_lol::evil_lol:.
W ankiecie mogłyby być zawarte pytania, dotyczące wiedzy, kompetencji- itp.
Następnie mogłaby być przeprowadzona ankieta między userami i modami- to by były demokratyczne wybory:evil_lol:
Ale to tylko moje abstrakcyjne wyobrażenia.;)[/quote]
Popieram te marzenia!! :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiecie może, czy wycięcie postów przez moderatora zostawia jakiś ślad widoczny dla innych użytkowników - w sensie, który moderator to zrobił? I czy moderatorzy kontrolują nawzajem swoją pracę?
Niestety spotkałam się z brakiem obiektywizmu i pomocy typu koleżanka koleżanki (lub kolega kolegi ;)) i stąd moje pytanie o kontrolę wśród modów.
Fakt, że w ciągu kilku ostatnich lat forum rozwinęło się niesamowicie, oczywiście na plus :lol:. Tylko dział psy w potrzebie to powinien mieć chyba co najmniej trzydziestu moderatorów :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']
Zarówno do histori edycji jak i usuniętych postów inni modzi mają dostęp więc w każdej chwili mogą poddać weryfikacji decyzje podjęte przez innych modów.[/quote]
Czy to chociaz częściowa odpowiedź na Twoje pytanie?

[quote name='jefta']
WSZYSTKIE czynności moderatora są rejestrowane.[/quote]

Gdzie i w jaki sposób zgłaszac wątpliwosci odnośnie moderacji masz w regulaminie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...