Jump to content
Dogomania

york problemy


eve86

Recommended Posts

Moi kochani mam 3 misiecznego yorka i mam z nim nastepujące problemy:
a) sika w domu i za zadne skarby nie chce na polu tak samo kupka
b) podklejam mu uszka, juz 5 dni i niewiem jak jeszcze dlugo trzeba
c) jest żarłoczny ciagle szczeka zeby dac mu jesc... Jakby mógl to by sie zajadł na smierc...
co mam robic...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve86']Moi kochani mam 3 misiecznego yorka i mam z nim nastepujące problemy:
a) sika w domu i za zadne skarby nie chce na polu tak samo kupka
b) podklejam mu uszka, juz 5 dni i niewiem jak jeszcze dlugo trzeba
c) jest żarłoczny ciagle szczeka zeby dac mu jesc... Jakby mógl to by sie zajadł na smierc...
co mam robic...[/quote]
Mam nadzieje ze piesek jest już po kwarantannie.

a)jest jeszcze malutki i ma czas na to żeby załapac gdzie można a gdzie nie.To tak samo jakbyś kazała 3 miesięcznemu dziecku załatwiać sie na nocnik;).
Z pieskiem najlepiej wychodzić jak się obudzi,zje,napije się.Wtedy bierzemy pieska pod pache i maszerujemy z nim na pole.Raczej nie widze potrzeby żeby piesek miał tam być aż 2 godz .Taki maluszek załatwia się bardzo często i niestety trzeba z nim wychodzic nawet co godzinke.Twoja konsekwencja napewno zaowocuje,trzeba tylko wytrwałości z Twjej strony.
b)czy piesek ma obcięte włoski na uszkach?Jeżeli nie to szkoda Twojej pracy.Chyba najwiękrzą specjalistką od klejenia uszków tutaj jest Paulina od Kati.Ona najlepiej Ci wytłumaczy.
c)a czy karmisz pieska?
Jeżeli jest to sucha karma to masz na opakowaniu napisane ile szczeniaczek w danym wieku /wadze powinien dostawać jedzonka i trzeba to pozieli ć bodajże na 4 posiłki dziennie.Ja swoim nigdy nie ograniczałam jedzenia sa na suchej karmie(royalu) i ełnemiseczki leża cały czas.

Link to comment
Share on other sites

Tak piesek ma obciete włoski na uszkach... Zrobiła to pani weterynarz. Ściągnęłam dzisiaj lepce i uszka ładnie stoją :) Podkleje mu jeszcze na noc zeby nie klapły :) w szczególnosci jedno bo ono od początku klapało :) Karmie pieska royalem i oprócz tego gotowane miesko kurczak, wołowe z ryżem i marcheweczką :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve86']Tak piesek ma obciete włoski na uszkach... Zrobiła to pani weterynarz. Ściągnęłam dzisiaj lepce i uszka ładnie stoją :) Podkleje mu jeszcze na noc zeby nie klapły :) w szczególnosci jedno bo ono od początku klapało :) Karmie pieska royalem i oprócz tego gotowane miesko kurczak, wołowe z ryżem i marcheweczką :)[/quote]
Brawo dla uszek maluszka:multi::multi::multi:
Wstaw zdjęci maluszka:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Moi drodzy jeszcze jedno pytanko do jakiego okresu yorki rosną??? Kiedy przestają??? Wiem ze wybarwiją sie do 8 miesiaca przynajmniej tak mi powiedział weterynarz :) Zastanawiam sie jaki mój maluszek bedzie duzy juz nie moge sie doczekac jak sie wybarwi :) Najpiekniejsze jest to oczekiwanie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve86']Moi drodzy jeszcze jedno pytanko do jakiego okresu yorki rosną??? Kiedy przestają??? Wiem ze wybarwiją sie do 8 miesiaca przynajmniej tak mi powiedział weterynarz :) Zastanawiam sie jaki mój maluszek bedzie duzy juz nie moge sie doczekac jak sie wybarwi :) Najpiekniejsze jest to oczekiwanie :)[/quote]

Rosną.... to różnie bywa - jedne rosną bardzo intensywnie jako maluszki i w wieku 6-7mies przestają rosnąć. Inne rosną wolniej ale nawet do 10-11mies.

Co do wybarwiania - to też jest różnie:lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dlaczego Twoja mała zjada węgiel.... moje z kolei uwielbiają zjadać korę która jest rozsypana pod iglakami.

Moje psiaki nigdy nie miały kupek ze śluzem ... niestety nie wiem co one mogą oznaczać..... może robaki?...

Kupki.... ja na Twoim miejscu zadzwoniłabym do weta. Nie wiem czy masz zaufanego weta, ale ja takiego mam i jak mnie coś niepokoi to pierwsze co robię .... tel. do weta.
Jeśli psiak zachowuje się normalnie i tylko niepokoją Cię kupki - po prostu skonsultuj się z 1-2 wetami telefonicznie..... powinni Ci powiedzieć jaka jest tego przyczyna.

Jak się dowiesz to napisz! - naprawdę jestem ciekawa czy to są objawy jakiejś choroby czy o porostu tak czasami bywa.

Link to comment
Share on other sites

Nie odzywałam się bo nie miałam czasu :) Wet mi powiedział ze to wina jedzonka... Pieska karmie Royalem ale oprócz tego daje mu gotowane miesko... Zazwyczaj kurczak i wołowina z ryżem a wtedy moja mama dała mu tłustej wieprzowiny... Poza tym jestesmy w trakcie odrobaczania :) No piesek je oprócz węgla brunatnego i drzewnego również kore... I dzisiaj mu oklapło znowu uszko tylko ze w drugą stronę na zewnatrz ucha... Podetne mu włoski jak to robił wet i skleje jak mi kazał... Piesek ma juz prawie 4 miesiace moze jeszcze cos zaradze zeby mu stanęło :-( A tak ładnie mu już uszka stały ....

Link to comment
Share on other sites

Uszka jak już stały to na pewno wrócą na swoje miejsce:p tym bardziej, że mówisz że się wywinęły a nie klapły.

Tak jak mówi g@l@xy - to mogą być ząbki.

Ja bym podawała jeszcze psiakowi wapno (może być dla dzieci w płynie) - 2xdziennie po pół łyżeczki - przez tydzień.

Link to comment
Share on other sites

Czyli to mogą być ząbki - kup w zoologu dość dużą kość .... taką żeby szczeniaczek nie odgryzł.

Moje maluchy miały taką....
[IMG]http://img224.imageshack.us/img224/3590/dsc04899y2.jpg[/IMG]




Często przy niej siedziały i ją obgryzały:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vikiii']Czyli to mogą być ząbki - kup w zoologu dość dużą kość .... taką żeby szczeniaczek nie odgryzł.

Moje maluchy miały taką....
[url]http://img224.imageshack.us/img224/3590/dsc04899y2.jpg[/url]




Często przy niej siedziały i ją obgryzały:evil_lol:[/quote]
Boska fota. Co to za kość? Też muszę kupić bo moja mała jędza rozgryzła już kabel od netu i męża ładowarkę do telefonu :) Dobrze, że mąż ją uwielbia. Bo jak kot rozgryzł mu spławik przy wędce to mu groził, że za karę jeść nie dostanie :)

Link to comment
Share on other sites

ja z gotowców kupuję tylko naturalnie suszone firmy vector food. natomiast wolę surowiznę świeżą typu: gnaty cielęce, ogon wołowy, skrzydła kurczaka indyka, szyje kurczaka indyka, korpusy, królik....struś.....
Tu mój 10 tygodniowy maluch obrabia skrzydło, nie zostało po skrzydełku nic :)
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/123/7b3991d2c5bf90d1med.jpg[/IMG][/URL]

ot yorkozaurus drapieżnikus :)

Link to comment
Share on other sites

No ale wszedzie mówią zeby pieskom nie dawac kosci z drobiu a jak mu dam skrzydło z indora to on je pochłonie razem z kośćmi... :cool3: To jak to w końcu jest???? Moge mu dawac juz surowizne jak ma już 14 tygodni????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Vikii, a nie jest to gnat z zoologa, preparowany chemicznie?
Najlepszym rozwiazaniem jest swieza kulkowa miesna kosc cieleca, wtedy maja zajecie maluchy ;).[/quote]
Tak to jest gnat preparowany - wg mnie jest super, bo nie śmierdzi i nie brudzi dywanów. Moje psiaki uwielbiały go "obrabiać".
Kupowałam też duże, surowe kości wołowe - ale one mogły być tylko w kuchni (tam mam płytki).... a i tak maluchy chciały je przeciągnąć do pokoju. Po drugie to były kości typowo jednodniowe - bo na drugi dzień nie obgryzione mięsko zaczynało "pachnieć".[IMG]http://img232.imageshack.us/img232/2420/obrazymix093.jpg[/IMG]
A tu maluchy tępią sobie kiełki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...