Jump to content
Dogomania

Trymowanie palcami


Shall

Recommended Posts

Dziękuję Ci leepa
A jeszcze jedno, bo mi właśnie zależy na tym aby wyskubać mu ten niepotrzebny włos na główce, a to nie jest podszestek, tylko wzykły włos, którego nie powinno być w tym miejscu u tej rasy, czy tak też można robić??

Link to comment
Share on other sites

Cały czas właśnie o tym mówiłam.

Podszerstek zazwyczaj wybiera się przed wyrywaniem włosa martwego, okrywowego. Robisz to trymerem. A palcami rwiesz włos, o którym cały czas mowa, okrywowy, zwykle grubszy i twardszy. Aby dać miejsce na rośnięcie nowego, wymodelować sobie psa.

Samo trymowanie(mówię o wyjmowaniu podszerstka, puchu) nie jest bolesne, to tylko przejezdzanie trymerem, furminatorem po sierści.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Trymowanie nale¿y przeprowadzaæ wtedy, gdy w³os jest dostattecznie d³ugi (oko³o 3-4 cm). Odpowiedni¹ do trymowania d³ugoœæ w³osa mo¿na ustaliæ poprzez uchwycenie ma³ej kêpki w³osów w palce i lekkie poci¹gniêcie. Jeœli w³osy ³atwo wychodz¹, to zanaczy ¿e pies na pewno nadaje siê do trymowania. Fryzjer lub doœwiadczony w³aœciciel widzi "na oko", kiedy nale¿y rozpocz¹æ trymowanie. W praktyce, najlepiej trymowaæ psa po up³ywie 3-4 miesiêcy od ostatniego strzy¿enia. W³osy powinny wtedy wychodziæ ³atwo, a pies nie odczuwa bólu.

S¹ dwie techniki trymowania: trymowanie "palcami" lub przy u¿yciu no¿yka.
Trymowanie palcami wymaga wiecej si³y. Wlosy nale¿y chwytaæ u nasady i ci¹gn¹æ, i nie obkrêcaæ nadgarstka. Dla ochrony palców mo¿na na nie na³o¿yæ "palce" z gumowych rêkawiczek. U³atwia to wyrywanie w³osów.
Trymowanie no¿ykiem jest znacznie ³atwiejsze, ale wymaga wiêkszego doœwiadczenia. Nale¿y zróciæ uwagê, ostrym no¿ykem do trymowania (trymerem) nie obcinaæ w³osów, zamiast je wyrywaæ.

Trymowanie nale¿y zacz¹æ od okreœlonego miejsca np. od karku, a nastêpnie systematycznie powiêkszaæ trymowany obszar. Zabieg ten trwa doœæ d³ugo, jeœli chcemy wykonaæ go dok³adnie. Z regu³y ok. 1-2 godziny, choæ s³ysza³em nawet o 4-ro godzinnej sesji! Dlatego te¿, gdy fryzjer "rozprawia" siê z miniaturk¹ w pó³ godziny, to na 100% oznacza, ¿e psa ostrzyg³, zamiast wytrymowaæ! Wtedy, takiego fryzjera lepiej zmieniæ na innego, wolniejszego ...
Trymowanie nie sprawia psu przyjemnoœci. Jest to raczej odbierane przez niego jak wizyta kontrolna u weterynarza lub szczepienie, na zasadzie "Trzeba przez to jakoœ przejœæ ...". Warto wiêc trymowanie robiæ szybko, sprawnie i profesjonalnie, aby nie rozk³adaæ zabiegu na raty. Nie wolno z psem siê pieœciæ i trzeba "robiæ swoje" trymuj¹, czy strzyg¹c go, ale zdrugiej strony nie wolno psa "z³amaæ". Tak wiêc, gdy nasz ulubieniec panicznie boi siê strzy¿enia g³owy maszynk¹ elektryczn¹, poproœmy fryzjera, aby zrobi³ to maszynk¹ rêczn¹.
=====================
[url=http://www.drmounir.com]Breast Augmentation[/url] | [url=http://www.drmounir.com]Breast Enlargement[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ramani'] Trymowanie należy przeprowadzac wtedy, gdy włos jest dostattecznie długi (oko³o 3-4 cm). [/QUOTE]

To zależy od włosa i systematycznej pracy, którą sie wkłada w psa. U minika z wyjętym podszerstkiem i twardą prosta okrywówna włos moze byc dłuższy niz 3-4 cm.

[quote name='ramani']W praktyce, najlepiej trymować psa po upływie 3-4 miesięcy od ostatniego strzyżenia. [/QUOTE]

Chyba 3-4 miesięcy od trymowania .... jeśli sie trymuje psa, to sie nie strzyże ... jaki sens ma "psucie" sobie włożonej pracy w trymowanie ....


[quote name='ramani']Trymowanie nalezy zaczac od okreslonego miejsca np. od karku, a nastepnie systematycznie powiekszac trymowany obszar. Zabieg ten trwa dosc dlugo, jesœli chcemy wykonac go dokladnie. Z reguly ok. 1-2 godziny, choc slyszalem nawet o 4-ro godzinnej sesji! Dlatego tez, gdy fryzjer "rozprawia" siê z miniaturka w pól godziny, to na 100% oznacza, ze psa ostrzygl, zamiast wytrymowac! [/QUOTE]

Nie znam nikogo, kto w pół godziny ostrzyze minika .... sam grzbiet tak, ale zostają jeszcze łapy, przy których troooche schodzi i wykończenie całości ...

Jeśli chodzi o czas trymowania to nawet godzina to stanowczo za mało, minimum 2 godziny (bez robienia reszty) najczęściej ok. 3-4 godzin.

Link to comment
Share on other sites

Ja wyrwałam kilka dni temu swojego psa - na łyso - i trwało to nawet mniej więcej 4 godziny z małymi przerwami ;) Został zrobiony cały, bez poprawek nastepnego dnia. Drugi był rwany jekies 3 tygodnie temu - trwało to niecałe 3 godziny - łapy i dół był wcześniej zrobiony.

Nie da się zrobić w pół godziny porządnie psa - chyba, ze nie będzisz ruszac w ogóle łap, albo tylko wyrównywać. Z sama głowa trochę schodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']4 godziny? Może i tak, ale kolejnego dnia to samo ;D
Da się obciąć w pół godziny, i to nieźle, ale trzeba umieć ;D[/QUOTE]

Ogolić dokładnie grzbiet to się nawet w 10 minut da
ale zrobić całego psa w pół godziny się nie da.....
No może i się da ale efekt jak dla mnie mało zadawalający :/

Link to comment
Share on other sites

Tobie pasowały by gołe grzywki (bo wyglądałoby , że Ty się męczysz i one są męczone ). Ile % zdrowego włosa wyrywasz , bo u amerykańskich to z tym włosem jest bardzo różnie .
A średniaczki i duże też na goło robisz.

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie mam żadnego filmu.
A palcami trymuje od czasu od czasu - i to jednego psa, najczęsciej jednak używam róznych trymerów. Palcami trymuje się bardzo podobnie jak przy pomocy trymera - tylko włos musi byc dostatecznie dojrzały - im dłuższy i starszy tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Trymowanie do łysego znacznie krócej schodzi niż "odpicowywanie", no ale jeśli chodzi o trymowanie "byle było" no to dłużej się na łyso robi, logiczne.
Znam osobę, która w 40min sznaucera na cacy zrobi. Po prostu trzeba umieć. No ja na razie jak w 3h zrobię to jestem zadowolona ;D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja trymuję swoją Westie palcami , wole palcami niż trymerem , co nie oznacza że trymera nie używam .Po prostu wyrywasz około 5 włosków szybkim ruchem do siebie :) Ej . A doradzi mi z was ktoś, jaki trymer zakupić dla Westa ? Jak na razie mam mars 326 , ale chce zająć się tym bardziej profesjonalnie (?) bo dobrze mi idzie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

A może dobry byłby trymer "gumowy" - Black Jack lub pociety w paski kamień trymerski (ewentualnie gotowy paski kamienia)??

Black Jack: [URL]http://germapol.istore.pl/pl,product,1311635,jack,stripper,trymer,czarny,black,jack.html[/URL]

Kamień:
[URL]http://germapol.istore.pl/pl,product,8472427,chris,christensen,michelangelo,sculpting,stone,kamienie,do,trymowania,3,sztuki.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...