Jump to content
Dogomania

Czy koci piasek jest szkodliwy dla psa?


milka420

Recommended Posts

Jak dobrze się dowiedzieć że nie tylko mój pies jest smakoszem!
Kotki w domu są 2, sr**** na potęgę.
Generalnie kuwetka stoi w pokoju Kuzynki, bo to jej koty. Niby wszystko pod kontrolą, ale czasem wystarczy dosłownie 2 minuty, zapatrzenie w TV lub za okno i otwarte drzwi od pokoju... po tej chwili nieuwagi już tylko widać szczęśliwego Berrego machającego ogonem.... i zionącego jak kuweta. Nawet dentastix niewiele pomaga :|
Dodam że kuweta jest kryta i z drzwiczkami... Piesowi to nie przeszkadza :P

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Witam

od niedawna jestem szczęśliwym właścicielem młodego szczeniaczka ze schroniska , Tekila ( suczka 7 miesięcy ) ma także upodobanie w kociej kuwecie.Kuweta jest kryta,była zastawiana , przestawiana itd itp i nic :) podobno pies wcina kocie "batoniki " bo brak mu jakiś bakterii do trawienia , poradzono mi kupienie żwaczy które niby maja pomoc,ale jak będzie to zobaczymy.Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak radzić sobie z tym fantem ??? bo ani prośba ani groźba

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lawendowa']Bez problemu w każdym zoologicznym się je dostanie, biało zielone opakowanie z wizerunkiem owczarka colie ( chyba że zmienili szatę graficzną )[/QUOTE]


Tabletki kupione , tekila wcina je bez problemu :P no i na spacery kaganiec na pyszczek.Nie do konca jest z tego faktu szczesliwa ale przyzwyczai sie :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Hej,
jestem nowa na forum, ale postanowiłam napisać.
Jestem właśnie po trzeciej wizycie weterynaryjnej z jednym z moich psów.
Derka zjadła (mówiąc wprost) kocią kupę z kuwety razem ze żwirkiem.
Posiadam żwirek Cats Eco Best, także jest drewniany, ekologiczny i niczym się nie martwiłam.
Sama kupowałam psom drewniane zabawki, gryzły patyki, itp.
Okazało się, że zjedzony żwirek zaklinował się w jelicie i ciągle pochłaniał wodę (pęczniał, zbrylał się), przez co Dera nie może się wypróżnić.
Sprawa jest poważna, na rentgenie wyszły grudy żwirku, który klinuje się w jelicie.
Pies miał lewatywę, dostał leki rozkurczowe i przeciwbólowe, podaję jej olej parafinowy i siemię lniane.
Nie ma widocznej poprawy. Psina jest obolała, nie może siadać i chodzić.
PRZESTRZEGAM! Żwirek jest szkodliwy!! Nieważne jaki, nawet eco, nawet naturalny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebra12']Ja mam zamiar przyuczyć kota do załatwiania się na toaletę. Tymczasem używam żwirku silikonowego. Moja Saba zjada kocie specjały wraz z tym żwirkiem. Czy ktoś wie na ile jest on niezdrowy? Ona go chrupie jak kosteczki.[/QUOTE]

wiem,że odgrzewam,ale póki jest kuweta w dostępnym dla psa miejscu,póki pies z niej zjada-trzeba żwir natychmiast zmienić na drewniany nie zbrylający.taki też powinno się używać,kiedy kot jest malutki i mogą mu różne rzeczy wpaść do głowy.można też samemu zrobić żwirek z gazet.
taki żwirek na pewno nie zrobi krzywdy.
żwirek bentonitowy zbrylający może zaczopować przewód pokarmowy.i nie ma że się poda parafinę-trzeba taką kluchę wyciągać operacyjnie.
żwirek silikonowy może w przewodzie spęcznieć i go pokaleczyć[gros żwirków silikonowych to kryształki,o dość ostrych krawędziach]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...