Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Suczka została znaleziona na leśnej drodze, ale miała to szczęście, że trafiła na ludzi z sercem, którzy nie zostawili jej na tej drodze.

Zabrali do weterynarza, nakarmili, powyczesywali kołtuny.

Suczka była w bardzo zły stanie – brudna, z mnóstwem pcheł - chodziły nawet po nosie, jest wychudzona i prawdopodobnie z końcówka cieczki.

Ludzie podjechali tez do najbliżśzej wsi i próbowali wypytać mieszkańców, ale nikt suni nie zna.

Przy okazji okazało się, ze po tej leśnej drodze błąkała się około tygodnia:(

 

Rodzina nie może jednak małej zostawić na stałe.

 

Szukamy transportu na trasie Zamość – Katowice, ewentualnie Zamość – Kraków, bo bezpośrednio do Wrocławia to chyba nie znajdziemy:(

Jutro będę dzwoniła do szafirka i pytała, kiedy i gdzie mógłby wyjechać...

Dobrze byłoby, aby jeszcze komus ze schroniska udało się odmienić życie po drodze ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Biedactwo... :( Dobrze, że już zabezpieczona... i że spotkałą tyle wspaniałych ludzi.
Ale może jednak ktoś ją ukradł, a potem wywiózł? W okresie wakacyjnym widziałam parę ogłoszeń zaginionych pekinek... Wiem, naiwna jestem.

Tego sie chyba nie dowiemy...

Mala jest bardzo wychudzona, siersc byla w fatalnym stanie.

To duza wieś, są tablice,nikt małej nie szuka, byliśmy tam z TZ dzisiaj, właśnie wróciliśmy

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli sunia była w tak złym stanie pod względem czystości to nie miała dobrych warunków.Jeżeli chodzi o wychudzenie to wiadomo skoro błąkała się tydzień.Dla tak malutkiego pieska tydzień bez jedzenia zaraz pokazuje zmiany.

Najważniejsze,że dobrzy ludzie nie zostawili jej bez opieki,pomogli.Wielki szacunek dla tych ludzi.

Teraz aby zorganizować transport jakoś.Jest to ogromny problem.

Być może będzie transport dwóch małych psiaczków z Miedar od ewu do Wrocławia ale to jest jeszcze na wodzie pisane(przeczytałam na wątku ewu)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Tola napisał:

Zobaczymy, jak to się wszystko potoczy...

Suczka jest bardzo długo w schronisku, być może ma problemy zdrowotne, ale dla takich starszych psiaków najtrudniej znalezc pomoc:(

Myslę, że gdyby była potrzebna pomoc juz po opuszczeniu schroniska, to na pewno Malawaszka nie odmówi wsparcia w ogłaszaniu i udostepnianiu suni u siebie, na sznaucerach. Takich, które siedzą latami w schronisku najbardziej zal.

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Ja dopiero będę wracać do Wrocławia w 3tygodniu września :( Gdzie mała teraz przebywa?

Pekinka przebywa u tych ludzi co znaleźli ją.Nie może tam przebywać długo,trzeba ją zabrać jak najszybciej.

Tola ma się kontaktować dziś z szafirkiem w sprawie transportu.Jeżeli nawet sunia by miała jechać jedna to i tak musi jechać.Miejsce w hoteliku czeka na sunię.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Poker napisał:

Może dałoby rade dołożyć 2 sunie od ewu do Wrocławia. Trochę koszty by się rozłożyły.

To by było super.Być może będzie transport z Zamościa do Krakowa,Katowic a z tych miast by odebrał szafirek psiaki.Transportem zajęła się Tola,wszystko w jej rękach.Na razie musimy poczekać na wiadomości.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.09.2018 o 21:05, Anula napisał:

Jeżeli sunia była w tak złym stanie pod względem czystości to nie miała dobrych warunków.Jeżeli chodzi o wychudzenie to wiadomo skoro błąkała się tydzień.Dla tak malutkiego pieska tydzień bez jedzenia zaraz pokazuje zmiany.

Najważniejsze,że dobrzy ludzie nie zostawili jej bez opieki,pomogli.Wielki szacunek dla tych ludzi.

Teraz aby zorganizować transport jakoś.Jest to ogromny problem.

Być może będzie transport dwóch małych psiaczków z Miedar od ewu do Wrocławia ale to jest jeszcze na wodzie pisane(przeczytałam na wątku ewu)

 

Dnia 5.09.2018 o 10:47, Anula napisał:

Pekinka przebywa u tych ludzi co znaleźli ją.Nie może tam przebywać długo,trzeba ją zabrać jak najszybciej.

Tola ma się kontaktować dziś z szafirkiem w sprawie transportu.Jeżeli nawet sunia by miała jechać jedna to i tak musi jechać.Miejsce w hoteliku czeka na sunię.

 

Dnia 5.09.2018 o 11:13, Poker napisał:

Może dałoby rade dołożyć 2 sunie od ewu do Wrocławia. Trochę koszty by się rozłożyły.

 

Dnia 5.09.2018 o 17:27, Anula napisał:

To by było super.Być może będzie transport z Zamościa do Krakowa,Katowic a z tych miast by odebrał szafirek psiaki.Transportem zajęła się Tola,wszystko w jej rękach.Na razie musimy poczekać na wiadomości.

Sunieczka może zostać u tej rodziny ok. 10 dni i w tym zasie musimy znalezc transport.

Jutro jedziemy do malutkiej w odwiedziny.

Wczoraj TZ  rozmawiał z Piotrem  - szafirek nie widzi problemu - jak trzeba będzie to przyjedzie i do Krakowa.

Szukamy więc teraz intensywnie transportu do Katowic lub do Krakowa;  byłoby bardzo dobrze, jakby udało się połączyc wyjazd  suni z innymi psiakami - zawsze to mniejszy koszt, a wiadomo, ze w ratowaniu psiaków potrzebny każdy grosz.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.09.2018 o 09:34, Jaaga napisał:

Tolu, pamiętaj że gdyby był jakiś transport łączony i potrzebne byłoby przetrzymanie pieska jakiś czas w Katowicach, to moja mama pomoże.

Oczywiście, zawsze pamiętam - bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2018‎-‎09‎-‎04 o 20:41, Tola napisał:

 

 

Szukamy transportu na trasie Zamość – Katowice, ewentualnie Zamość – Kraków, bo bezpośrednio do Wrocławia to chyba nie znajdziemy:(

 

 

Tolu, a pytałaś Anecik?

Anecik oferuje profesjonalny transport , tzn. auto wyposażone w klatki.

Tylko nie wiem, jaka jest cena za km

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...