Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Olly ma wyrudziałe włoski, szczególnie na łapach i na brzuchu. Myslałam, ze to martwa sierść do wyczesania, ale nie, w tych miejscach taka rośnie rudawa. Trzeba zbadać wątrobę. Biały krawacik jest, to ten sam pies na 100%. Tylko nie jest osowiały, jak w schronisku, nabrał radości, bystro patrzy i tyle :) Teraz dopiero wyciszył się i odsypia.

Jaaga, zanim napisałaś tą informację o Ollym, też miałam wątpliwosci, czy to ten sam piesek. To zdjęcie ze schronu uratowało mu życie ! Każdy myślał, że to wynędzniały staruszek, który dogrzewa stare kości w słońcu. Bardzo zapadł mi w serce i chciałabym śledzić jego dalsze losy.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Havanka napisał:

Jaaga, zanim napisałaś tą informację o Ollym, też miałam wątpliwosci, czy to ten sam piesek. To zdjęcie ze schronu uratowało mu życie ! Każdy myślał, że to wynędzniały staruszek, który dogrzewa stare kości w słońcu. Bardzo zapadł mi w serce i chciałabym śledzić jego dalsze losy.

Ja tez byłam przekonana, że to chory, stary pies i na takiego byłam przygotowana. W gruncie rzeczy, gdyby nie to zdjecie ze schroniskowego fb i jeszcze tu jego poprzednie, gdzie sprawiał wrażenie wykończonego życiem staruszka, to na pewno nie jego zabrałabym ze schroniska. Jesli juz, to rozglądałam się za starszą suczką. Nawet przez myśl mi nie przeszło, żebym wzięła mlodego chłopaka. Takim więc zbiegiem różnych okoliczności udało się mu wyjść na wolność :)

Chciałam także tutaj oficjalnie osobom organizującym transport podziękowac za niego.

 

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Jaaga napisał:

Ja tez byłam przekonana, że to chory, stary pies i na takiego byłam przygotowana. W gruncie rzeczy, gdyby nie to zdjecie ze schroniskowego fb i jeszcze tu jego poprzednie, gdzie sprawiał wrażenie wykończonego życiem staruszka, to na pewno nie jego zabrałabym ze schroniska. Jesli juz, to rozglądałam się za starszą suczką. Nawet przez myśl mi nie przeszło, żebym wzięła mlodego chłopaka. Takim więc zbiegiem różnych okoliczności udało się mu wyjść na wolność :)

Chciałam także tutaj oficjalnie osobom organizującym transport podziękowac za niego.

 

Jaaga,nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Śliczne imię,błyskawiczna metamorfoza nawet bez kąpieli.Potrzebne ogłoszenia i psiak będzie miał DS.Dostał ogromną szansę na normalne życie dzięki Tobie bo wcześniej jej nie miał i nie miał widoku bo przecież przez 5 długich lat nikt go nie wypatrzył i by pozostał staruszkiem wg.pracowników i zdjęć.Gro ludzi takich jak my uważaliśmy go za staruszka.Szczerze pisząc jestem bardzo zadowolona z takiego układu jaki nastąpił.Pod koniec marca ma być bezpłatny transport,gdyby się udało Olli szybko wyadoptować to Tola z Alaskan malamutte wyszuka Tobie naprawdę staruszka bo takie tam są na bank.

Link to comment
Share on other sites

Postanowili nie rozdzielać suczek. Po tym jak zobaczyli radość piesków na swój widok po jednonocnej rozłące (czarny piesek był odłowiony wcześniej, rudej suczki wtedy nie udało się złapać ze względu na noc, a na drugi dzień pojechali po nią z klatką- łapką) wiedzieli, że nie mogą ich już nigdy rozdzielić. Tym bardziej, że ruda suczka jest mocno przestraszona i płochliwa, a na widok swojej psiej siostry poczuła się pewniej i bezpieczniej. Razem śpią, razem chodzą, po prostu trzymają się razem. Dla nich to jak wygrana szóstka w totolotka! 

Takich domów życzymy wszystkim bezdomniakom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, ratifunkel napisał:

Pieski z lasu zaczynają nowe wspaniałe życie - zostają na stałe u ludzi, którzy uratowali je od pewnej śmierci na mrozie.

28458837_1455064104619647_1624024383_n.jpg

Nie mogło być dziś lepszej wiadomości.Wspaniale.Widać,że ze sobą są związane.Tak się zastanawiam,a ile takich psiaków nie otrzyma pomocy,ech!

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Jaaga,nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Śliczne imię,błyskawiczna metamorfoza nawet bez kąpieli.Potrzebne ogłoszenia i psiak będzie miał DS.Dostał ogromną szansę na normalne życie dzięki Tobie bo wcześniej jej nie miał i nie miał widoku bo przecież przez 5 długich lat nikt go nie wypatrzył i by pozostał staruszkiem wg.pracowników i zdjęć.Gro ludzi takich jak my uważaliśmy go za staruszka.Szczerze pisząc jestem bardzo zadowolona z takiego układu jaki nastąpił.Pod koniec marca ma być bezpłatny transport,gdyby się udało Olli szybko wyadoptować to Tola z Alaskan malamutte wyszuka Tobie naprawdę staruszka bo takie tam są na bank.

Ja tez jestem zadowolona, bo jak pisałam wczesniej, wypatrzyłam go przypadkowo i wiedziałam, że musze go wziąć. Takie było przeznaczenie. Jest przekochany, taki towarzyski, rozkłada się i łapką tyrpie, żeby go głaskac pod pachą. Tak grzecznego psa, to dawno nie widziałam. Kiedy wróciłam ze sklepu, to tak cieszył się na mój widok, jakby mieszkał z nami od lat.

Zdecydowanie w jego genach zamieszał pudel, jest tej wielkości, ma takie włoski i stad ten przetykany srebrny kolor, sprawiający ze wyglądał na staruszka. Charakter też typowy dla psa do towarzystwa.

Już po kąpieli, bo tego zapachu nie byłam w stanie znieść i co go głaskałam, to miałam tłuste, cuchnące palce. Dobrze, że miałam jeszcze enzymatyczny szampon oczyszczajacy. Po dwukrotnym myciu udało się zmyć ten łój, a po jasminowo pachnącej odzywce z jedwabiem nawet zaczął pachnieć ;) Grzecznie stał na stole, dał się suszyć i czesać. Jakby stale korzystał z usług groomerskich. Naprawdę niesamowity. 

DSC07712.JPG

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Jaaga napisał:

Ja tez jestem zadowolona, bo jak pisałam wczesniej, wypatrzyłam go przypadkowo i wiedziałam, że musze go wziąć. Takie było przeznaczenie. Jest przekochany, taki towarzyski, rozkłada się i łapką tyrpie, żeby go głaskac pod pachą. Tak grzecznego psa, to dawno nie widziałam. Kiedy wróciłam ze sklepu, to tak cieszył się na mój widok, jakby mieszkał z nami od lat.

Zdecydowanie w jego genach zamieszał pudel, jest tej wielkości, ma takie włoski i stad ten przetykany srebrny kolor, sprawiający ze wyglądał na staruszka. Charakter też typowy dla psa do towarzystwa.

Już po kąpieli, bo tego zapachu nie byłam w stanie znieść i co go głaskałam, to miałam tłuste, cuchnące palce. Dobrze, że miałam jeszcze enzymatyczny szampon oczyszczajacy. Po dwukrotnym myciu udało się zmyć ten łój, a po jasminowo pachnącej odzywce z jedwabiem nawet zaczął pachnieć ;) Grzecznie stał na stole, dał się suszyć i czesać. Jakby stale korzystał z usług groomerskich. Naprawdę niesamowity. 

DSC07712.JPG

prze-śliczny :))))))))) On na tych zdjęciach ze schroniska siedział i marzył.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

wow! jaka historia z Ollym! On jest... śliczny! Trochę wg mnie przypomina małego mudi :)

Jak tylko będzie gotowy do adopcji to pomogę z ogłoszeniami. Tylko jagaa albo załóż mu wątek, albo daj znać mi na pw.

Dziękuję bardzo. Na prowadzenie wątku raczej nie będę miec czasu. Jak coś, to wstawię tu zdjecia czy info, a do ogloszeń to zgłosze się na pw.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Jaaga napisał:

 Na prowadzenie wątku raczej nie będę miec czasu. Jak coś, to wstawię tu zdjecia czy info, a do ogloszeń to zgłosze się na pw.

Wstawiaj info i zdjęcia tutaj i to na miarę możliwości jak najwięcej :) Co do wieku,to zapewne jeszcze będzie znacząca opinia weta na ogólnym przeglądzie Olly.Planujesz wizytę w najbliższym czasie?

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Jaaga napisał:

Dziękuję bardzo. Na prowadzenie wątku raczej nie będę miec czasu. Jak coś, to wstawię tu zdjecia czy info, a do ogloszeń to zgłosze się na pw.

Odzywaj się śmiało...
Otello śliczny! Chętnie bym go poznała... pudlowate są mi bliskie...

1 godzinę temu, ratifunkel napisał:

patrząc na bezduszność ludzką, można przypuszczać, że takich wyrzuconych psich serduszek jest więcej... :-( .

No niestety... dopóki ludzie będą rozmnażać psy...

Przykładu daleko szukać nie muszę.
Suka błąkała się w gminie... nikt jej nie odłowił, urodziła szczeniaki... jedno zamarzło...

shoto musiała odłowić sama szczeniaki (bo przecież bezpański pies to pies, który nie istnieje)... i obecnie przebywają w kojcu :( 7 szczeniąt i matka...

 

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Jo37 napisał:

A może książeczka nie jest jego? Gdyby od szczeniaka był w schronie to chyba by się tak nie zachowywał.

Ksiązeczka jest załozona z kodem z chipu. Od razu zauwazylam, że coś za silny i zywiołowy na staruszka. Zaglądnęłam mu w zęby, a tam idealne ząbki jak perełki. Wtedy zerknęłam w książeczkę i rzeczywiście, urodzony i przyjety w 2013 roku. Na pewno jest długo w schronisku, bo Tola go kojarzyła od dawna. Chłopak idealny, z moja młodszą córką tak się przywitał radośnie, że od razu ją ujął. 

Do lekarza pojadę za kilka dni, teraz dostaje trzydniowe odrobaczenie. Myslałam, żeby dziś jechac, ale tak cuchnął, ze zadecydowałam jednak najpierw o pielegnacji. Tym bardziej, że nic się nie dzieje i oprócz skóry, to jest ogólnie w dobrej kondycji.  Tak, jak wczesniej pisałam, byłam przygotowana na staruszka i jazdę na sygnale do weta.  

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Jo37 napisał:

Udało się pieskowi i teraz stara się zapracować na stałą miejscówkę. 

Gdyby nikt go nie chciał, to oczywiście u nas zostanie. Jednak mysle, że skoro młody, to kogoś zauroczy swoim charakterem i nietypowa urodą, a do nas trafi staruszek, który bedzie miał mniejsze szanse od niego na dom.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...