Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

1 godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

Tolu, a tej suczki białej z dłuższym włosem już nie ma??

Dzisiaj jej nie było, ale nie było też sporej ilości innych suk w boksach od strony pola.

Zamknięty był np. cały ostatni boks suczek.

Nie wiem, czy powodem było sprzątanie - polewanie boksów wodą, czy stało się coś innego, bo widziałam wywożenie jakiegoś psa do weta.

Miejmy nadzieję, że to nie pogryzienie:(

Link to comment
Share on other sites

W czwartek 20.04 TZ zabrał ze schroniska sunię, która od długiego czasu przebywała sama na wybiegu (po wyjezdzie Pusi do hoteliku u szafirki).

Mała   jest u naszej znajomej - niedawno odeszła jej 17 letnia suczka, w domu pozostał drugi z psiaków, który bardzo tęskni no i stąd decyzja o pomocy jakiemuś bezdomniakowi.

 Tz nie zrobił zdjęć, ale jesteśmy z panią w kontakcie - suczka aklimatyzuje się wspaniale, jedynym problemem był jej strach przed wchodzeniem do domu po zabawach w ogrodzie.

Dom z sercem do zwierząt, pani od lat pomaga bezdomniakom, w domu jest jeszcze jeden psiak uratowany z wiejskiej posesji, jest tez kot.

 To ta suczka

P1270405.JPG

P1270404.JPG

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Podczas rezerwacji suczki doszło do nieporozumienia -  pracownicy przekazali sobie chyba informację, ze zabierane będą  2 suczki no i jak TZ przyjechał do schronu to wyprowadzona została jeszcze ta malutka.

Tz miał tylko jeden kontenerek, więc nie było mowy o zabraniu maleństwa, jednak widok odprowadzanej do boksu suczki Tz bardzo przeżył no i póznym wieczorem pojechał po nią  do schronu.

Mała jest na razie u nas, jak bedzie potrafiła zostawać z nasza Zulką to zostanie u nas w DT, jak będą problemy to na nowy dom będzie czekała w DT, w którym była Bajeczka (pani jest cały czas w domu, ma małe dziecko).

P1270444.JPG

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tola napisał:

Podczas rezerwacji suczki doszło do nieporozumienia -  pracownicy przekazali sobie chyba informację, ze zabierane będą  2 suczki no i jak TZ przyjechał do schronu to wyprowadzona została jeszcze ta malutka

 

P1270444.JPG

i też ja zabrał ?

Link to comment
Share on other sites

Mała na razie nie ma imienia, nie mam pomysłu; miała być Eska (sunia w rozmiarze S), dzisiaj TZ coś podszeptuje, ze Fila, a tak naprawdę to powinna nazywać się Farcia ;)

 Suczka waży 5,75, ale jest trochę wychudzona, na pewno chociaz  kg musi jej przybyć. Apetyt ma ogromny, zjada swoje i próbuje Zulki.

Na pewno nie była w domu - bała się wejść do budynku, załatwia się mieszkaniu (sika i reszta też), przy kąpieli darła się niesamowicie.

 Na smyczy chodzi, ale zupełnie nie kojarzy wyjścia na zewnątrz z załatwianiem się,trochę pracy przed nami.

 Musiała nie raz rodzić, bo sutki duże, zgrubiałe.

Ma stan zapalny rany po sterylce, przedwczoraj dostała leki, TZ pojechał z nią właśnie do kontroli.

 

Link to comment
Share on other sites

Tolu, to mamy nieco podobne tymczaski :)

Wczoraj przyjechała do mnie na BDT sunia, której pani pojechała do domu pomocy, a na posesji zostało 60 psów :( Dzięki zaangażowaniu wielu osób i organizacji teraz jest tam "już tylko" 16 psiaków czekających na pomoc.

A to moja tymczaska. Wstępnie nazwałam ją Kika :)

  20170422_095612.jpg.4d0f8cef30ec3d7eca01395053575781.jpg  20170422_095642.jpg.8841d9956bed31872ab17a44e2eceaf9.jpg  20170422_095714.jpg.4ea603f24cead839b9b2296bc490d5d0.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...