Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dla mnie to jest sytuacja absurdalna, bo suka karmiąca. Maluchy powinny być z nią jeszcze na moje oko min. 2-3 tyg. Ona będzie cierpieć, bo mleko będzie się zbierać, a maluchy zostaną bez mamy. Takie drobinki dłużej są niesamodzielne, niż większe szczeniaki. I tak przy laktacji nikt normalny nie będzie robić zabiegu. Rozdzielona będzie bez sensu czekać na zimnie w boksie. Normalnie miałaby zabieg po zakończeniu laktacji. Macica się czyści i jest powiększona do 8 tyg. po porodzie. Szkoda, że nikt tam się tym nie przejmuje. Taka drobniusia sunieczka, oby stał się cud i również mogła wyjechać.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Dla mnie to jest sytuacja absurdalna, bo suka karmiąca. Maluchy powinny być z nią jeszcze na moje oko min. 2-3 tyg. Ona będzie cierpieć, bo mleko będzie się zbierać, a maluchy zostaną bez mamy. Takie drobinki dłużej są niesamodzielne, niż większe szczeniaki. I tak przy laktacji nikt normalny nie będzie robić zabiegu. Rozdzielona będzie bez sensu czekać na zimnie w boksie. Normalnie miałaby zabieg po zakończeniu laktacji. Macica się czyści i jest powiększona do 8 tyg. po porodzie. Szkoda, że nikt tam się tym nie przejmuje. Taka drobniusia sunieczka, oby stał się cud i również mogła wyjechać.

Jagna - ja nie mogę użyć tego argumentu, bo nie zabiorę szczeniaków.

A chyba lepiej, żeby wyjechały bez mamy  i miały szansę na dobre życie, niż zostały i jutro trafiły gdzieś do obory, a potem na łańcuch, bo i tak zostaną wydane.

Mnie tez jest ciężko, bardzo ciężko.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tola napisał:

Jagna - ja nie mogę użyć tego argumentu, bo nie zabiorę szczeniaków.

A chyba lepiej, żeby wyjechały bez mamy  i miały szansę na dobre życie, niż zostały i jutro trafiły gdzieś do obory, a potem na łańcuch, bo i tak zostaną wydane.

Mnie tez jest ciężko, bardzo ciężko.

Wiem i rozumiem Twoją sytuację, ale coś mi się robi. Ona też malusia, jak da radę po zabiegu w taką zimnicę, na dworze?  Maluszki szybko znajdą rodziny, a ona tam zostanie. Taka sunieczka zaraz znalazłaby dom.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Jaaga napisał:

Wiem i rozumiem Twoją sytuację, ale coś mi się robi. Ona też malusia, jak da radę po zabiegu w taką zimnicę, na dworze?  Maluszki szybko znajdą rodziny, a ona tam zostanie. Taka sunieczka zaraz znalazłaby dom.

Poczekajmy do jutra, będziemy mieć jasność; nie mam duzo nadziei, ale jakas jest...

Jeśli sunia nie bedzie mogła jechać w sobotę, to postaramy się ją zarezerwować...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Tola napisał:

Z tego wszystkiego nie napisałam, że Aksamitka i Alik mają wspólny dom - wizyta wypadła bardzo dobrze:).

Bardzo dziękuję Jo37 za wizytę, a Alaskan za ogłoszenie836367738_kwiatki6.gif.9183992610a334cb68ee244f32a6c068.gif

Rewelacyjna wiadomość! Najlepsze są adopcje w dwupaku.Te maluszki są wyjątkowo urodziwe, takie puchate pisklaczki. Zamojszczaki mają się super z Jo37. Tak szybciutko i sprawnie sprawdza im domy.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Poker napisał:

Czy gdyby mamusia została wydana , to pojedzie do Ciebie, Jaaga ? Biedne te maluchy.

Decyzja należy do Toli, bo mogę zaoferować jedynie płatne tymczasowanie. Wczoraj nie było zgody na jej zabranie.

Dla maluchów już załatwiłam na jutro pożyczkę surowicy. W tygodniu pojadę do Czech odkupić.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Wiem od Toli, że sunia nie przyjedzie, została zarezerwowana przez kogoś w schronisku.

Podczytuję po cichu wątek, smutno bardzo z powodu suni, czy aby na pewno została zarezerwowana, czy tylko tak powiedzieli aby się pozbyć "natrętów" ? Piszę tak bo mam złe doświadczenie z innym schroniskiem, gdzie też mi powiedzieli, że psa już nie ma, że poszedł do adopcji a to była nieprawda - nadal siedział w schronisku :(.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, jankamałpa napisał:

Podczytuję po cichu wątek, smutno bardzo z powodu suni, czy aby na pewno została zarezerwowana, czy tylko tak powiedzieli aby się pozbyć "natrętów" ? Piszę tak bo mam złe doświadczenie z innym schroniskiem, gdzie też mi powiedzieli, że psa już nie ma, że poszedł do adopcji a to była nieprawda - nadal siedział w schronisku :(.

Rozmawiałam z Tolą, ponoc po sterylizacji chce ją wziać pani, która je zgłosiła. Tola wie tyle, ile Jej przekazano. Były z mamą 4 maluszki, ale już dwa wydano.  

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, jankamałpa napisał:

Podczytuję po cichu wątek, smutno bardzo z powodu suni, czy aby na pewno została zarezerwowana, czy tylko tak powiedzieli aby się pozbyć "natrętów" ? Piszę tak bo mam złe doświadczenie z innym schroniskiem, gdzie też mi powiedzieli, że psa już nie ma, że poszedł do adopcji a to była nieprawda - nadal siedział w schronisku :(.

 

4 godziny temu, Jaaga napisał:

Rozmawiałam z Tolą, ponoc po sterylizacji chce ją wziać pani, która je zgłosiła. Tola wie tyle, ile Jej przekazano. Były z mamą 4 maluszki, ale już dwa wydano.  

Bardzo mi przykro, nie dostaniemy suczki przed sterylizacją, czipowaniem i szczepieniem p/ wściekliznie:(

TZ dowiedział  się dzisiaj, że suczkę ma zabrać ze schroniska (po sterylizacji) pani,  która ją dokarmiała w okresie bezdomności.

Jeśli pani nie zgłosi się - sunia trafi pod naszą opiekę.

O suczce, nim trafiła do schroniska,  pisała podobno zamojska prasa, szukano właściciela? pomocy?  - nie wiem, bo nie czytałam tego ogłoszenia.

Nie chce tego wszystkiego analizować, bo zwariuję; tak już mam, że jak zobaczę bezdomniaka, popatrzę w jego oczy, to zostaje w moim sercu i w głowie:(

Nic więcej nie mogę zrobić, przykro mi.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj do swojego nowego domu w Warszawie pojechał Ludwieczek - rodzina przyjechała po niego osobiście.

Dużo miłości śliczny cudaczku serduchooo7.gif

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do szczęścia malucha serduchooo7.gif

Ludwiczek w objęciach swojej nowej pańci

IMGP6604.JPG

IMGP6605.JPG

IMGP6606.JPG

IMGP6607.JPG

IMGP6608.JPG

IMGP6609.JPG

  • Like 4
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Jaaga napisał:

Wiem od Toli, że sunia nie przyjedzie, została zarezerwowana przez kogoś w schronisku.

Super, ze pani zabierze suczkę do siebie po sterylizacji. Nie ma tego złego - Dziewczyny, są dobrzy ludzie, oprócz nas, w to trzeba wierzyć.

Link to comment
Share on other sites

W czwartek, gdy byłam w schronisku, bardzo padało, większość psów była wewnątrz budynku.

Zrobiłam tylko parę zdjęć; zaczyna się ten najgorszy czas w schronisku - zimno, mokro; na pewno  dla niektórych psów  będzie to ostatnia zima

Suczki

IMGP6571.JPG

IMGP6573.JPG

IMGP6576.JPG

IMGP6577.JPG

IMGP6580.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj mam same dobre wieści - Jo37 była na wizycie w Warszawie dla Loli - mamy zielone światło!

Lola zamieszka na kameralnym (3 bloki) ogrodzonym osiedlu; ludzie bardzo sympatyczni, ciepli, mają 9 letniego syna.

Lola bedzie ich pierwszym psem, są świadomi co znaczy szczeniak w domu.

Pan Michał sam zaproponował, że przyjedzie po Lolę do Zamościa i przy okazji zabierze Lunę, Aksamitkę i Alika i dostarczy je do nowych domów!

Bardzo dziękujemy, bo już tutaj zastanawiałam się nad płatnym transportem, inaczej nie było szansy, aby ktoś zabrał nam tyle zwierzaków.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tola napisał:

Dzisiaj mam same dobre wieści - Jo37 była na wizycie w Warszawie dla Loli - mamy zielone światło!

Lola zamieszka na kameralnym (3 bloki) ogrodzonym osiedlu; ludzie bardzo sympatyczni, ciepli, mają 9 letniego syna.

Lola bedzie ich pierwszym psem, są świadomi co znaczy szczeniak w domu.

Pan Michał sam zaproponował, że przyjedzie po Lolę do Zamościa i przy okazji zabierze Lunę, Aksamitkę i Alika i dostarczy je do nowych domów!

Bardzo dziękujemy, bo już tutaj zastanawiałam się nad płatnym transportem, inaczej nie było szansy, aby ktoś zabrał nam tyle zwierzaków.

Cudna wiadomość!!! Baaardzo się cieszę skaczacy-emotikon-ruchomy-obrazek-0103

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...