Jump to content
Dogomania

Sznaucer wygolony maszynką :(


lilo

Recommended Posts

Drodzy dogomaniacy może mnie pocieszycie i doradzice , byłam dziś z moim futrzakiem po raz pierwszy( miniaturka sznaucerem ) u fryzjera , najlepszego w moim miescie ( nie ma ich zbyt wielu ) i... zostal wygolony maszynka. Pani wogole nie chciala podejmowac sie trymowania "bo ona juz tyle lat psy strzyze..." Nie jest wygolony na zero tylko tak na gladko , nie moge powiedziec bo zrobila to rowno ale moj pies nie wyglada jak moj pies ;( w moim miescie nie spotkalam nikogo kto trymuje a ja nie chce miec gladkowlosego tylko mojego kudłatka ;( pozatym pies strasznie zestresowany wrócił , pani go szarpała a ja nie wiedziałam co robic , nie mogłam go wziąśc takiego zaczętego...A pozatym ja taki waciak jestem nieogarnięty... I teraz aż mi serce pęka bo mój biedny pies nie wygląda jak on i jest strasznie smutny ;( Dziewczyny poradzcie gdzie mozna nauczyc sie trymowania żebyśmy już nigdy w życiu nie musieli isc do żadnego fryzjera ?? I jak długo będzie mu futerko odrastac ?? Nawet nie mogę z nim do innego miasta jechac bo nie toleruje jazdy samochodem ( wymiotuje )

Link to comment
Share on other sites

wlos odrasta roznie, przewaznie ok 2-3 miesiecy

wcale sie nie dziwie ze pies byl nie w humorze po strzyzeniu bo byl to jego "pierwszy raz", i w dodatku przez obca mu osobe, wiekszosc psow po jakims czasie sie przyzwyczaja ze cos przy nich jest robione

przede wszystkim kup trymer do wyczesywania podszerstka np. MARS M330
i w miare jak wlos bedzie odrastal "czesz" tym trymerem jak grzebieniem co kilka dni

jesli twoj pies ma bardzo miekki wlos a chcesz uzyskac wlos szorstki najlatwiej to uzyskac przez wytrymowanie psa do lysa ale watpie ze samej ci sie uda psa wyskubac, jesli nie chcesz korzystac z groomera w swoim miescie znajdz moze jakas hodowle sznaucerow ktora zajmoje sie rowniez pielegnacja wlosa
jesli wlos twojego psa jest szorstki mozesz go przeskubywac co jakis czas zostawiajac te nowo odrastajace wlosy

mie wiem czy oplaca ci sie inwestowac w dobra maszynke do strzyzenia - to koszt kilkuset zlotych, do golenia glowy, szyji, doopki itp

Link to comment
Share on other sites

Elitesse dziękuję za odpowiedź , problem w tym że ja nie chę żeby on był jakoś super wg. wzorca zrobiony tylko żeby nie był prawie łysy... nie ma w moim miescie dobrego fryzjera , hodowli sznaucerów też chyba nie ( ja mojego kupowałam w innym mieście ) Njagorsze jest to że miał takie piękne długie czarne rzęsy a teraz ma jakies smetne resztki.... ufff:mad: mam nadzieję że rzęsy też mu odrosną...Spróbuję zrobic tak jak mówisz i kupic trymer. Mam tylko pytanie , czy trymuje się z włosem czy pod włos ?? Czy u rasy takiej jak sznaucer dużo włosa trymer wyciąga ?? Kiedy zacząc trymowac , jak odrośnie czy jak będzie troszkę dł.uższy niż ma teraz ??

Link to comment
Share on other sites

Skoro nie masz kogoś kto by ci pokazał to musisz trochę poczytać i metodą prób i błędów dojść do zadowalających wyników. Możesz zajrzeć np. [URL="http://www.artax.pl/trymowanie.html"]tutaj[/URL] albo [URL="http://www.basza.republika.pl/trymowanie.htm"]tutaj[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...