Jump to content
Dogomania

MÓJ jamnior ma manie pstrykania czy to normalne?


joannab1

Recommended Posts

Hej wszystkim! Prosze o rade ludziska nie wiem co robić mój jamnior od małego jak go przynieślismy do domu ma manie pstrykania jeszcze dobrze narządy mu sie nie rozwinęły a chiał juz używać sobie przyjemnośći łapiąc za rękę i do tego gryzł jak jak mu sie nie dawało dobrowolnie straliśmy mu to wyperswadowac ale na krótko. Przez jakiś czas rzadko sie dopominał nawet zaczepiał kogos kto chodził chwytał sie nawet za nogę! Ostatnio codziennie przez kilka dobrych godzin na wszystkich bliskich wzrosła chęć pstrykania, że tak ujme bo nie wiem jak nazwać szczególnie na wieczory go łapie faza nie da sobie przetłumaczyć , że nie wolno a ma dopiero skończone 8 miesięcy wiec jeszcze nie dorosl do wspolzycia wg.mnie jest b.mlody.Zblizala sie pora nocna chielismy isc spac i przetlumaczylismy psince ze pora isc jemu tez spac poszedl po dlugich namowach i stanowczym glosie bo nic nie docieralo do niego zamknelismy drzwi i zaczal piszczec jak nigdy wczesniej nie piszczal bo jest nauczony spac sam przy zamknietych drzwiach! otworzylismy mu drzwi by sie uspokoil a jemu chodziło tylko o jedno by pstrykać wtedy polozylismy temu kres bo ostatnio nas czesto do pozna w nocy meczy tymi atakami seksu ze tak powiem i sie w koncu wyciszyl!Nie wiem co robic mowilismy juz lekarzowi jak byl maly co wyprawial i ze to nic zlego wtedy nie bylo nie wiem czy to mu przejdzie ze to moze dojrzewanie tak w nim zadzialalo slyszalalm ze ktos tez mial taki problem ze pies mial chcice i nie zostal dopuszczony i umarl na zawal serduszka!Poradzcie ludziska!

Link to comment
Share on other sites

To jest zachowanie dominacyjne. Twój pies uznaje sie za najwyzszego w chierarchii i z tad te zachowanie......Wedlug Stanleya Corena dobrym sposobem jest zamykanie psa w pustym pomieszczeniu( w momencie kiedy mu sie zachce i po jakichs 20 min
wypuscic i tak za kazdym razem tylko stopniowo skracajac czas pobytu psa w tym pomieszczeniu , wtedy pies zrozumie, ze To Ty tu jestes wodzem i ze nie ma sensu sie tak zachowywac........

Link to comment
Share on other sites

Na razie nie podjelam zadnej decyzji odnosnie kastracji to ostatecznosc.wole to dobrze przemyslec, bo nie trudno z tym pojsc do weta :)

Musze go jeszcze przez jakis czas poobserwowac.a odnosnie rad wielkie dzieki :D skorzystam, ale najlepiej jak piszesz wtedy kiedy ma zwmozone checi na dominacje bo tylko wtedy mzoe przyniesc ten sposob rezulat. :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...