Jump to content
Dogomania

Agresja do innego labka tej samej płci


zawirka

Recommended Posts

Spotkaliście sie z agresją i atakowaniem suczki 13 miesiecznej przez suczkę 14 miesieczną?Oba labradory. Czy to normalne u tej przeciez spokojnej rasy?Przy czym suczka 13 miesieczna od samego poczatku wykazala uleglosc a pomimo to tamta zaatakowala.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Takie zachowanie mogło być spowodowane tym, że obydwie są w wieku dojrzewania. Starsza suka mogła być dodatkowo tą dominującą i chciała podporządkować młodszą. Pozostaje też kwestia socjalizacji i sposobu wychowywania przez opiekuna.
Niemniej jednak, nie jest to porządane zachowanie w tej rasie. Labek powinien się odznaczać łagodnością i pozytywnym nastawieniem do całego świata:fadein:
Pozostaje też pytanie czy ta 14 miesięczna suczka to faktycznie 100% labrador czy tylko w typie.

Link to comment
Share on other sites

Myślę podobnie. Możliwe że ta suczka 14-miesięczna chciała pokazać dominację, z tymże nie do końca. 13-miesieczna od początku pokazała uległośc. Spotyka sie teraz na ulicach naprawdę dużo piesków tej rasy i jak sądzę pomimo wyglądu labka niektóre z nim są jedynie w typie tej rasy. Zawsze idąc na spacerek ze swoją suczką i widząc innego labka idącego nastawiona byłam że na pewno nic sobie nie zrobią. Teraz jednak będę ostrożniejsza pod tym względem.

Link to comment
Share on other sites

Niestety moda na tą rasę wyrządziła jej ogromną krzywdę. Są rozmnażane psy w typie labka a takie psy niestety mają najczęściej zwichrowaną psychikę genetycznie, bo nie wiadomo czy akurat ten pies nie miał przodków po amstafach, chociaż z wyglądu przypomina labka. Taki pies może nie odpuścić nawet psu wyraźnie pokazującemu uległość.
Dlatego tak ważne jest nabywanie szczeniąt rodowodowych.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

U mnie jest inny problem. Lablador jest super dla dzieci, uwielbia się bawić ale na inne psy reaguje dość ostro. Sky ma 8 miesięcy i kiedyś przyjechało do nas moja mama z 7-letnim spanielem (samcem). Sky chciała się z nim bawić ale spaniel zabierał jej wszystko. W pewnej chwili zrobiło się bardzo agresywnie. I od tej chwili mam problem bo Sky podobnie reaguje na inne psy. Kiedyś przyszli znajomi ze starszym Labladorem i niestety zachowywała się bardzo podobnie. Jest jeszcze przed szkoleniem (bo mam to w planie) ale problem jest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...