Jump to content
Dogomania

labradorze szyje


bazylowa

Recommended Posts

Ja chcąc kupić obrożę poprostu biorę Diego do sklepu i tam mu domierzam. Z regóły do takich sklepów raczej można jak najbardziej przyprowadzać psiaki bo to sklepy właśnie dla nich przeznaczone:-)
Tak jest łatwiej i ma się pewność, że kupimy dobrą obrożę, której nie będziemy musieli później zwracać na co sklepy różnie się zapatrują i nie zawsze chcą przyjmować zwroty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikita1978']Ja chcąc kupić obrożę poprostu biorę Diego do sklepu i tam mu domierzam. Z regóły do takich sklepów raczej można jak najbardziej przyprowadzać psiaki bo to sklepy właśnie dla nich przeznaczone:-)
Tak jest łatwiej i ma się pewność, że kupimy dobrą obrożę, której nie będziemy musieli później zwracać na co sklepy różnie się zapatrują i nie zawsze chcą przyjmować zwroty.[/quote]

hihihi no mi właśnie takie zaopatrywanie sklepów chodzi po głowie :cool3:
coś takiego robimy:

[IMG]http://images44.fotosik.pl/105/2cef37cbdd690318.jpg[/IMG]

I muszę "skalibrować" rozmiary. Te na zdjęciach mają maksymalnie 57 cm więc muszę szyć też dłuższe ;)

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Fajna obróżka, takich z nazwą rasy nie widziałam jeszcze:crazyeye: lubię takie gadżety;)
Mój Diego ma 5 rodzajów obroży:happy1:
A z tym chodzeniem do sklepu z psiakiem to naprawdę bardzo wygodna i praktyczna sprawa:fadein: przy okazji można się załapać na darmowy smakołyk he,he.

Link to comment
Share on other sites

Ha,ha no model to się Wam udał!!! :-))

Obróżka bardzo fajnie się prezentuje, zwłaszcza na jasnej sierści. Na czarnej też by fajnie wyglądała. Mój Diego nosi czerwoną bandankę więc wiem że w czerwieni też mu do "twarzy" he,he. Czy mogę zapytać ile taki gadżet kosztuje?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niom model ma bardzo modelowy jęzor :evil_lol:

Nasze półzaciski - na razie prototyp (testowany na psach "pociągowych") i kiepskie foty:

[IMG]http://images49.fotosik.pl/118/bc92214318749cf6.jpg[/IMG]

[IMG]http://images47.fotosik.pl/118/7ba645985482cbbd.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='panbazyl']obroża fajna, tylko czy ten zatrzask wytrzyma? Mój piecho miał taki zatrzask w obroży jak był mały i nie było to trwałe rozwiązanie.....
Dlatego wolę łańcuszki.
A obwód jego szyi to coś koło 55 cm...[/quote]

Ja mam półzacisk z Rogza i jest genialny,wytrzymały i w ogóle...mamy go już ponad 1,5 roku i nic się z nim nie stało a Brutusowi czasem zdarza się szarpnąć jak zobaczy znajomego psa :) Te wyglądają na takie nie za wytrzymały ....no ale musiałabym przetestować przed oceną :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']Ja mam półzacisk z Rogza i jest genialny,wytrzymały i w ogóle...mamy go już ponad 1,5 roku i nic się z nim nie stało a Brutusowi czasem zdarza się szarpnąć jak zobaczy znajomego psa :) Te wyglądają na takie nie za wytrzymały ....no ale musiałabym przetestować przed oceną :)[/quote]

jak pisałam wyżej - mieliśmy już tego typu plastik. Nie zdał egzaminu. Nie wiem czy to ten sam, dlatego piszę, ze tego typu. Po wielu różnych poszukiwaniach najlepsza jest jednak obroża łańcuszkowa - można stosować jako dławik - gdy pies jest nieposłuszny lub się ciągnie i jako zwykłą obrożę - w zależności od tego na jakie kółko zaczepię karabińczyk. Ostatecznie może też robić jako ringówka na wystawach - czasem mi się to zdarzało jak zapomnialam zwykłej ringówki....:evil_lol:
A moj pies jest wyjątkowo rosły i czasem - choć jest bardzo grzeczny, to jak zobaczy na wystawie psy z V grupy, to może się zezłościć i wolę go trzymać na zacisku wtedy. (Kiedyś moj pies mial bardzo przykre spotkanie z malamutem i do tej pory nie lubi ras pierwotnych - praktycznie wszystkich....)

a czy macie jekieś wypróbowane karabińczyki???? Chodzi mi oczywiście o duże mocne samcze psy..... Co są jak baranki ale czasem budzi się w nich lew i wtedy zwykly karabińczyk idzie w drobiazgi...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja mam sugestię - szersze! Szersze obroże - te wszystkie, które kupuję są bardzo wąskie i mam wrażenie, że tylko dla chartów szyją normalne. Jak pies nawet leciutko pociągnie, to mu krtań przepoławia. No i mój ma w obwodzie szyi 49 cm, a nie jest mały, więc myślę, że optymalnie jest robic długą obrożę, ale sporo dziurek, żeby i wilk i owca...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dałoby się :)
Właśnie zamawiamy taśmy 30mm. Klamry mamy nowe -lepsze. Półzaciski szyjemy teraz duuużo ładniejsze, no i mamy nowy wzór dla labków :)

[IMG]http://img231.imageshack.us/img231/1215/dsc0643male.jpg[/IMG]

Istnieje też możliwość wyboru koloru podkładu.
Ach i długość obroży może być dopasowana indywidualnie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...