Jump to content
Dogomania

odwodnienie u psinki co robić?


joannab1

Recommended Posts

Hello! Potrzebuje porady mojego chorego obecnie jamniora! Bliscy mieszkający ze mna napachlali psinke niezdrowym wg. mnie jedzeniem dawali mu kuraki przyprawione i inne tam rzeczy i dośc często za moimi plecami dają napachli psine przed samym wyjazdem autkiem psina po 2,3 godzinach jazdy wszystko zwrocila domyślam sie że to normalne ze pies może wymiotować podczas podróży,ale nie zatruł sie od tych kurczaków czasem?, bo przyprawionego jedzonka nie wolno dawac . 2 pytanie psina podczas pobytu kilkudniowego zachowywała sie super nie podjadala jadła 2 posiłki dziennie ( ma 8 miesięcy) .Tego samego dnia po podróży dostał gorące jedzenie wg.mnie nie potrzebnie,bo nie doszedł jeszcze do siebie po podróży, bo wszystko zwrócił, tym bardziej że z rana przed podróżą dostal jedzenie na tyle by nie zwróćić i jazda była ok do momentu jak pisałam wyżej .Na 2 dzień zaczął być dokarmiany bez mojej wiedzy przez osoby mieszkające ze mną znow wymiotowal 2 dzień z rzedu prosiliłam, żadnego dokarmiania, ale na 3 dzięń po raz kolejny dostał jakiś smakołyk dla psów z jakimś rodzajem mięsa do tego z Leader Prize też bez mojej wiedzy zwrócił wszystko ratami wymiotując dostawal krople żąłądkowe też bez mojej wiedzy ąz do tego stopnia że wymiotował żółcią zwracał te krople ludzie z ktorymi mieszkam dokarmiają psa mimo żę proszę o to by sie nie mieszali w żywienie i wychowanie pies sie meczy 2 dzien 1 dnia zastosowałam mu głodówke bo inneg wyjścia nie widzialm przestał wymiotować ale jest wychudzony,długi śpi i jakiś smutny powoli wprowadzam jadłospis ale wole na razie karme bo nie wiem jak na jedzenie typu ryz zareaguje co dostawał zwracał!Prosze o jakąś poradę.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego myślisz, ze psiak jest odwodniony? Pije wodę? Czy ciągle wymiotuje?

powoli wprowadzam jadłospis

Je? Jaką karmę mu dajesz? Zna ją, jadł już wcześniej?

Musisz ludzi, z którymi mieszkasz przywołać do porządu! :evil:

Z tym kurczakiem to jest tak, ze bardziej od przypraw mogą pieskowi zaszkodzić kości z kurczaka (o ile je dostawał).

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem pewna czy jest odwodniony chyba nie bo pił dzis wode i to nawet w dużych ilościach.Dzis jest 1 dniem gdzie zaczyna normlanie funkcjonowac, ale powoli bo rano zacheciłam go do spozycia karmy zjadł, ale mało po paru godzinach zjadl po raz drugi z czego sie cieszę bo widze,że dopilnowałam go dobrze, bo byli chetni co chieli go karmic kleikami i tym podobnym, zwóciłby to bo mial problemy żołądkowe.Dobrze zrobiłam, że go 1 dzień przegłodziłam na dobre mu wyszło.Nie wymiotuje juz wiec to dobry znak chyba bedzie ok mam nadzieję.A karme to zna lubi ją,wiem co dla niego dobre.Odnośnie kości po kuraku to dostawał nie tylko taką z czego nie jestem zadowolona bo robią to osoby i wymuszaja na mnie bo myślą, że jak mieli kilka psów to są doświadczeni ja mam 1 i lepiej wiem, niz oni z tego co widze.a co do wyprowadzki to łatwo pisać i mówić ale każdy chyba wie, że jak są możliwości to każda para woli mieszkać sama.Dawno bym sie wyprowadziła,gdyby była szansa.

P.S. MAM NADZIEJE, ŻE PSINKA WRÓCI DO POPRZEDNIEJ WAGI, BO PRZEZ TE PROBLEMY BARDZO SCHUDŁ BIEDACZEK!

:fadein:

Link to comment
Share on other sites

Moja już ś.p. Muszka wcinała kurczaka z przyprawami :oops: i nic jej nie było - moje obecne potwory jakby zjadły coś takiego to sraka byłaby murowana!! :lol: - nie znają takiego żarła i nigdy nie poznają!!!

A z tym kleikiem to nawet nie jest zły pomysł - po każdej operacji moich psiaków wet zalecał takie kleiki (fuj jak to wyglądało) - nie powiem, żeby wcinały go z apetytem - ale jak je głód przycisnął to jadły go z takim namaszczeniem (jakby to była jakaś najlepsza polędwiczka :lol: )

U mnie w domu moja babcia wpierniczała mi się do karmienia psów i notorycznie mi je czyms pokarmiała. I też zawsze powtarzała, że miała niejednego psa na wsi - tylko, że tam jest przysłowie "za jednego psa-innych 122". :evil: :evil: Porządna zj..... ją i było po kłopocie!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Łatwy sposob na sprawdzenie czy pies jest odwodniony:

złapać trochę jego skóry między palce. Jesli po puszczeniu skóry wraca ona do pierwotnej postaci znaczy to, że pies nie jest odwodniony natomiast gdy zachowuje kształt nadany przez ściśnięcie palcami to jest sygnał, że pies jest odwodniony i wtedy trzeba interweniować. Lekarz z reguły robi kroplówkę dożylną lub podskórną.

Link to comment
Share on other sites

Nie twierdze ze kleik byłby zly dla mojego jamniora, ale dla niego akurat w tej sytuacji głodówka była lepszym rozwiązaniem.A co do rekonwalenstencji po operacjach to zgadam sie z kleikiem,ale nie dla każdego psa kiełbasa jak sie mówi, moja kumpela miała ten problem ze psinka schudła po operacji i trudno bylo ja żywić nie wiadomo co jej było stosowała wszelkie metody by jej dogodzić by doszła do siebie w końcu znalazła sposób, że przytyła i jest już w pełni sił.

APEL DO TYCH CO SIĘ WTRĄCAJĄ DO WYCHOWANIA I NARZUCAJĄ NIECH ZAJMĄ SIĘ SWOIMI SPRAWAMI, A NIE MORAŁY PRAWIĄ DO TEGO PRZY OKAZJI NISZCZĄC ZDROWIE NASZYCH PUPILI I NASZE NERWY!SPADÓWA! :x

Link to comment
Share on other sites

U mnie było prościej, bo "taka mądra" była tylko babcia (nie odzywała się do mnie przez pół roku hi hi) - u Ciebie sprawa bardziej skomplikowana (doczytałam międy wierszami, że masz więcej takich mądrali w domu)!!!

Kup sobie siekiere - może szybciej wymiękną jak ją zobaczą??? :lol: :lol:

Najważniejsze, że pies wraca do zdrówka! Pewnie szybko przybierze ciałka i o wszystkim zapomnicie!!!! trzymam kciuki z moimi wariatkami za jamniora :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...