Jump to content
Dogomania

Acana czy Purina?


makister

Recommended Posts

I jak rezultaty?
Jestem właśnie po przeszukaniu składów chyba wszystkich dostępnych w Polsce karm, no i faktycznie najlepszy jest Orijen, ale też prawie 100 zł droższy niż Acana, dlatego chcę przenieść moje zwierzaki z Puriny na Acanę właśnie.

Link to comment
Share on other sites

Przez ostatnie miesiace sucz jadla Acane - najpierw z jagniecina, potem znaczy wzrost ceny karmy i kupilam niebieska adult zwykla, teraz je light ze wzgledu na lekka nadwage. Dwie ostatnie karmy to porazka:shake: Siersc w coraz gorszym stanie:shake: Wracam do puriny z lososiem:roll:
Acana z jagniecina wypadla rewelacyjnie, ale cena juz mnie przerasta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Przez ostatnie miesiace sucz jadla Acane - najpierw z jagniecina, potem znaczy wzrost ceny karmy i kupilam niebieska adult zwykla, teraz je light ze wzgledu na lekka nadwage. Dwie ostatnie karmy to porazka:shake: Siersc w coraz gorszym stanie:shake: Wracam do puriny z lososiem:roll:
Acana z jagniecina wypadla rewelacyjnie, ale cena juz mnie przerasta[/quote]


Hm, ciekawe właściwie dlaczego?
jak juz pisałam, przeanalizowałam dzisiaj składy niemalże wszystkiego i skład Acany z jagnięciną nie różni się znacząco do tej niebieskiej (oczywiście pomijając samo mięso - mam na myśli składniki odżywcze).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nat.']Hm, ciekawe właściwie dlaczego?
jak juz pisałam, przeanalizowałam dzisiaj składy niemalże wszystkiego i skład Acany z jagnięciną nie różni się znacząco do tej niebieskiej (oczywiście pomijając samo mięso - mam na myśli składniki odżywcze).[/quote]

MOZE BYC kurczak, ale byc nie musi - nie jest powiedziane, ze sucz na kurczaka ma uczulenie...

[B]Renata5[/B] wszystko zalezy od psa, od tego czy ma ruch, czy lubi sie ruszac (senior/light maja mniej tluszczu). Mozesz podawac i z jagniecina - najczesciej wiecej tluszczu, z kurczakiem, dla psow duzych malych etc...nie jest jasno okreslone, ze pies konczy 6-7 rok zycia i przechodzimy na senior...

Link to comment
Share on other sites

Ajajaj, zapomniałam, że zdeklarowałam się napisać tutaj o rezultatach. Już zaległości nadrabiam :)
Szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy po swojej psinie poza tym, że Acanę zajada z apetytem i częściej się wypróżnia.
Nieco się zawiodłam, bo porównując składy myślałam, że będą jakieś większe efekty poza tym, że psu minie wstręt do suchej karmy. Łupież tymczasem jak był tak jest, może przy dłuższym karmieniu się coś zmieni. Gubi też strasznie dużo sierści, ale nie jest to chyba związane ze zmianą. Bardziej mi to pasuje na sezonową wymianę szaty ;)
Ogólnie jednak raczej pozostanę przy Acanie. Cenowo wychodzi tylko 6 zł drożej od ProPlan'a Athletic 15 kg, a są 3 kg więcej i psu smakuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ech chyba znów będę musiała zmienić karmę :( Acana (Adult Dog) jednak się nie sprawdziła, po 3 miesiącach psina znów omija miskę szerokim łukiem. Nie wspominając już o sierści, której kondycja wcale się nie poprawiła. Owszem jest błyszcząca, ale łupież i wypadanie nie ustały. Zaczynam u niej podejrzewać jakieś niedobory. Co prawda rok temu zdiagnozowano u Leili nużycę, ale ją wyleczyliśmy. Wiem, że to paskudztwo ma tendencję do nawrotów, jednak wątpię żeby to było z tym związane, bo wtedy miała typowe wyłysienia, a teraz jakby cała sierść była przerzedzona. Szczególnie w pachwinach i na łapkach. Nie mam już w ogóle koncepcji, próbowałam 3 rodzajów Puriny ProPlan, Acany i ciągle to samo. Z tego przedziału cenowego chyba tylko Brit Care mi jeszcze pozostał. W poniedziałek przejedziemy się do weta, może on doradzi jakąś odpowiednią karmę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Blackberry']Ech chyba znów będę musiała zmienić karmę :( Acana (Adult Dog) jednak się nie sprawdziła, po 3 miesiącach psina znów omija miskę szerokim łukiem. Nie wspominając już o sierści, której kondycja wcale się nie poprawiła. Owszem jest błyszcząca, ale łupież i wypadanie nie ustały. Zaczynam u niej podejrzewać jakieś niedobory. Co prawda rok temu zdiagnozowano u Leili nużycę, ale ją wyleczyliśmy. Wiem, że to paskudztwo ma tendencję do nawrotów, jednak wątpię żeby to było z tym związane, bo wtedy miała typowe wyłysienia, a teraz jakby cała sierść była przerzedzona. Szczególnie w pachwinach i na łapkach. Nie mam już w ogóle koncepcji, próbowałam 3 rodzajów Puriny ProPlan, Acany i ciągle to samo. Z tego przedziału cenowego chyba tylko Brit Care mi jeszcze pozostał. W poniedziałek przejedziemy się do weta, może on doradzi jakąś odpowiednią karmę.[/QUOTE]

Nie jestem lekarzem, ale takie przerzedzenie sierści może być objawem kłopotów hormonalych, wiem to niestety z doświadczenia. W takim przypadku dobra karma jest wskazana, ale problemu nie załatwi.
My mieliśmy jedno nieudane podejście do Acany jak sunia była jeszcze szczeniakiem, teraz chcę spróbowac ponownie, bo im bardziej zgłębiam temat karm, tym bardziej jestem przekonana do Acany.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mój pies ma wrażliwy żołądek. Jak do tej pory - mam go 1,5 roku i liczne próby karm za nami, tylko po purinie pro plan sensitiv kupy daja sie posprzatać choc i tak nie są takie że można bez rozmazania posprzątać.Miałam nadzieje, ze to ten łosoś tak dobrze wpływa na brzuszek i spróbowałam whitewolf z łososiem - niestety kupy maziste. Chciałabym jednak zafundować psu odmianę jakąś, ciągle ta sama karma, ciagle ten łosoś i łosoś! i pomyslałam o acanie własnie. ale w sumie po przeczytaniu watku nie wiem czy ryzykować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blackberry']Ech chyba znów będę musiała zmienić karmę :( Acana (Adult Dog) jednak się nie sprawdziła, po 3 miesiącach psina znów omija miskę szerokim łukiem. Nie wspominając już o sierści, której kondycja wcale się nie poprawiła. Owszem jest błyszcząca, ale łupież i wypadanie nie ustały. Zaczynam u niej podejrzewać jakieś niedobory. Co prawda rok temu zdiagnozowano u Leili nużycę, ale ją wyleczyliśmy. Wiem, że to paskudztwo ma tendencję do nawrotów, jednak wątpię żeby to było z tym związane, bo wtedy miała typowe wyłysienia, a teraz jakby cała sierść była przerzedzona. Szczególnie w pachwinach i na łapkach. Nie mam już w ogóle koncepcji, próbowałam 3 rodzajów Puriny ProPlan, Acany i ciągle to samo. Z tego przedziału cenowego chyba tylko Brit Care mi jeszcze pozostał. W poniedziałek przejedziemy się do weta, może on doradzi jakąś odpowiednią karmę.[/QUOTE]

Witam Serdecznie!

Moja sunia - Axa (nowofundlandka) niespełna dwa lata temu miała bardzo podobna sytuację jak Twój pies. Tzn. Wypadała masowo sierść, straszliwy łupież, brak apetytu (na suchą karmę). Bardzo sie o nią martwiliśmy, jeździliśmy od weta do weta...az w końcu zmęczeni całą tą sytuacją pojechaliśmy do specjalisty ( dermatologa weterynaryjnego ) zrobiliśmy wszystkie badania, pobraliśmy mase próbek, odczynów... okazało się że ma zwykły PSI ŁUPIEŻ (tylko że u niej akurat występował z powodu alergii... na jeden ze składników karmy -Nutra-[SIZE=1] [/SIZE][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#FF0000][COLOR=Black]pulpę buraczaną[/COLOR][/COLOR]) [/SIZE][/FONT], i przy tym po prostu nie lubi suchej karmy... ha ha ha:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Rozwiązanie: Zmienilismy Axie karmę na Acana Pacifica - BOMBA !!!
Jak ręka odjął... było p prostu suuuper..! Suka jadła z apetytem (ta karma ma super skład, idealny dla alergików!). Od nie dawna próbujemy drugiej karmy _ Acana LAMP&APPLE - i szczerze powiedziawszy jest jeszcze lepsza !!! :lol::multi:

Polecam gorąco!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciek_axa']Witam Serdecznie!

Moja sunia - Axa (nowofundlandka) niespełna dwa lata temu miała bardzo podobna sytuację jak Twój pies. Tzn. Wypadała masowo sierść, straszliwy łupież, brak apetytu (na suchą karmę). Bardzo sie o nią martwiliśmy, jeździliśmy od weta do weta...az w końcu zmęczeni całą tą sytuacją pojechaliśmy do specjalisty ( dermatologa weterynaryjnego ) zrobiliśmy wszystkie badania, pobraliśmy mase próbek, odczynów... okazało się że ma zwykły PSI ŁUPIEŻ (tylko że u niej akurat występował z powodu alergii... na jeden ze składników karmy -Nutra-[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#ff0000][COLOR=black]pulpę buraczaną[/COLOR][/COLOR]) [/SIZE][/FONT], i przy tym po prostu nie lubi suchej karmy... ha ha ha:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Rozwiązanie: Zmienilismy Axie karmę na Acana Pacifica - BOMBA !!!
Jak ręka odjął... było p prostu suuuper..! Suka jadła z apetytem (ta karma ma super skład, idealny dla alergików!). Od nie dawna próbujemy drugiej karmy _ Acana LAMP&APPLE - i szczerze powiedziawszy jest jeszcze lepsza !!! :lol::multi:

Polecam gorąco!!!:lol:[/QUOTE]

ja tez polecam A Pacyfica!! miałam wielkie problemy z sierścią mojej suni ( łuzpież ,łysienie) a na AP jest super!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Temat zawsze aktualny, więc też się wypowiem.

Byliśmy przez dłuuugi czas (ponad 1,5 roku) na Purinie Pro Plan - od szczeniora do półtora roku. Początkowo wszystko było okay, aż do mniej więcej roku i dwóch miesięcy. Sierśc zrobiła się momentalnie matowa, wyskoczył na łupież, pies przestał nawet spoglądac na michę z Puriną. Od malucha pies był wszystko żerny i nagle przestało mi się to podobac. Początkowo próbowałam ją przekupic dosmaczaniem (cielęcina, wołowina - wszystko gotowane na smak, różne warzywka) - wybierała tylko wszystko inne oprócz karmy. Okay - mogła się jej znudzic. Zamówiliśmy worek również Puriny (u hodowcy, potem u nas zawsze na Purinie - wszystko okay więc nie chciałam drastycznie zmieniac marki karmy), ale o innym smaku. Pies zaczął wybierac krokiety tej nowej karmy - no więc sukces... Który trwał całe dwa tygodnie. :p Poczytałam, przewertowałam Internet w tą i z powrotem i naczytałam się tyyle złego o Purinie. Wybór padł na Acane. Jesteśmy na Adult dog i pies zajada się nią na wszystkie strony. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam,

jestem pierwszy raz na forum i mam nadzieję, że mi pomożecie :)

Mam rocznego psa ze schroniska i w krótkim czasie zmieniliśmy mu już kilka razy jego karmę.
Zaczęliśmy z Royal Canin dla szczeniąt, myśląc, że nie ma lepszej na rynku. Ale niestety miał non-stop biegunkę, czerwone oczy i drapał się. Póżniej słyszeliśmy o podobnych problemach od naszych psich kolegów.
Zmieniliśmy mu więc karmę na Purinę. Też nie lepsza. Objawy prawie takie same, alergia może była mniej.
Teraz jesteśmy przy Acanie Adult. Z biegunką już nie ma problemów, ale nadal reaguje na coś alergicznie bo ma czerwone oczy i uszy. Weterynarz potwierdził, że to przez karmę, ale mówił, żebyśmy kupili Royala, czego na prawdę już nie chcę.
Macie może jakiś pomysł co zrobić? Niestety, nie możemy zmienić na BARF bo mamy tylko malutenki zamrażalnik, bo sądzę, że byłoby to najlepsza alternatywa. ;)

Pozdrawiam,
Jessi

Link to comment
Share on other sites

A może Wasz pies ma uczulenie na kurczaka? Acana Adult ma kurę w składzie, więc wszystko by się zgadzało (podejrzewam, że i Purina i RC też ją miały...). Spróbuj czegoś z jagnięciną. Ja mogę polecić Acanę Lamb& Okangan Apple, z tym że ma okropne, małe, płaskie krokiety i jeśli masz większego psa (a tak mi wygląda na avatarze) to raczej się nie nada, bo będzie połykał ją zamiast gryźć. Moja sucz aktualnie je Purinę Pro Plan Atheltic Lamb, i jest okay - przede wszystkim ma duże krokiety.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź!
Problem rzeczywiście byłby z małą wielkośćią krokietów bo nasz piesek je jak odkurzacz :) Jutro mam zamawiać nową karmę, więc zamówię Twoją propozycję i jestem już bardzo ciekawa, czy będzie jakaś poprawa.
Dzięki wielkie :)

Link to comment
Share on other sites

nooo... lepiej kupić zamrażarkę do piwnicy (da się znaleźć używaną niewielkim kosztem) - zwróci się szyyyybciochem:evil_lol:
moje są na Barfie ale psy rodziców są na Brit Premium - sama im znalazłam tą karmę po przestudiowaniu wszystkich składów karm dostępnych na rynku i zawężeniu się do rozsądnego pułapu cenowego... Psy wyglądają dobrze, są zdrowe i pełne energii, kupy bez porówniania lepsze niż na poprzednich karmach... Moim zdaniem - karma warta swojej ceny.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...