Jump to content
Dogomania

Obroza polzaciskowa


nunio

Recommended Posts

My używamy, uzywał też mój poprzedni pies i bardzo sobie chwalę. Mówię tu o obrożach półzaciskowych wykonanych z materiału. Teraz w sklepach niestety rzadko bywają (przynajmniej ja przez dłuższy czas nie mogłam kupić). W Poznaniu na wystawie było stoisko firmy Rogz. Poszukaj w internecie - prowadzą też sprzedaż wysyłkową. Mają regulowaną długość tak więc do każdej szyi mozna dostosować. Ja polecam.

Link to comment
Share on other sites

ja jeszcze dodam, ze [u]obroza polzaciskowa chyba nie jest obroza szkoleniowa[/u]. zaciska sie, ale nie dusi, jak dlawik. po prostu jej srednica zmniejsza sie do rozmiarow, ktore uniemozliwiaja psu wyszarpniecie z niej glowy. czyli jest to zwykla obroza na spacerki, ale dajaca nam poczucie bezpieczenstwa - jak pies np. czegos sie przestraszy i gwaltownie zaprze sie w miejscu, to nie stracimy nad nim kontroli.

sama przymierzam sie do kupna takowej. ostatnio Sabina o malo nie wpadla mi pod samochod - chcialam przejsc z nia przez jezdnie na skrzyzowaniu, gdy nagle tuz obok nas gwaltownie skrecilo auto. prawie sie otarlo o moja suke :evil: ta sie przerazila, szarpnela i zostalam ze smycza i pusta obroza w dloni... na szczescie Sabina odskoczyla glebiej na chodnik, a nie prosto na ulice... :modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachraniarka'][quote name='asher']ja jeszcze dodam, ze [u]obroza polzaciskowa chyba nie jest obroza szkoleniowa[/u].[/quote]

asher
a czym się charakteryzuje obroża szkoleniowa?[/quote]

nie podam ci definicji, bo jej nie znam 8)
napisalam to , co zacytowalas, zeby odroznic obroze polzaciskowa, od dlawika, ktory jest stricte narzedziem szkoleniowym - nie powinno sie go uzywac w innej, niz szkolenie sytuacji. natomiast obroza polzaciskowa nie sluzy chyba do tego, by szarpiac nia powodowac spokojne chodzenie psa na smyczy? :niewiem:
co oczywiscie nie znaczy, ze na obrozy polzaciskowej nie mozna psa szkolic innymi metodami :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja po próbach ze zwykłą obrożą, szelkami i półzacisk. zostałam przy obroży półzaciskowej zrobionej przeze mnie. A takowe można zamówić przez internet, bo w sklepach nie widziałam takich, przynajmniej u mnie :roll:

Można zamówić tu:
[url]http://www.republika.pl/tupwroclaw/wzory.html[/url] i jeszcze tu: [url]http://www.manmat.prv.pl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A jaka jest różnica między obrożą półzaciskową, a zaciskową ? Bo chcielismy kupic naszemu mamutkowi taka obroże przez internet ze strony manmat. Jest tam taka "obroża zaciskowa w łapki
małe ucho, z podszyciem" za 35 zł. Ale widze, że tu mówicie o półzaciskowych, więc nie wiemy czy sie zdecydować na tę zaciskową- wygląda na dobrą- co sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Jesli chcesz obroże ManMat to polecam [url]www.pelna-miska.pl[/url]. Dla Malamuta to jak najbardziej ta oboża:
[img]http://www.pelna-miska.pl/obroza_lapki_czerw.jpg[/img]
Taka obroża jak najbardziej nadaje się na spacery, jest bardzo trwała no i ładna. Moje psy w takich właśnie śmigają. Obroża z podszyciem jest stosowana dla psów gładko włosych typu Labrador, Amstaff, Cane Corso itp ...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...