Jump to content
Dogomania

mikrochipy...???


Chii

Recommended Posts

racja...w wejherowie zrobili mi to za darmo (sic). Chipowanie psa jest jednoczesnym rejestrowaniem psa w mieście i opłata roczna za posiadanie. Wg. mnie jest to super rozwiązanie dla własciciela, bo pies jest zachipowany za darmo, i dla miasta, bo koszt chipa zwraca się po 2 latach opłat własciciela.

Kiedys było tak: Nie chcialeś placic miastu za psa, musialeś placic za chipowanie w na wypadek zguby bądź kradzieży. Zczapiła cię policja: -dokumenty....oo pan mieszka w wejherowie a piesek gdzie ma czerwony znaczek przy obrozy( znak ze pies jest zachipowany i zarejestrowany). Jak nie ma mandat, jak powiesz ze to nie twój pies, zabiorą ci go. Na szczęście czas podchodów się skończył.....a i tak mam psa zarejestrowanego na babcie, a ona jako starowinka jest zwolniona z oplat.

Link to comment
Share on other sites

Ja właściwie nie chcę "zachipowac" pieska na wypadek gdyby sie zgubił, tylko po to żeby mógł dostac paszport (bo chciałabym go zabrać na wakacje). Mój pies raczej nie ma prawa się zgubic ;-) Najwyżej ktoś mógłby go ukraśc- a wtedy mysle, że złodziej raczej pozbędzie sie chipa - chociaz nie wiem czy jest to mozliwe...?

Link to comment
Share on other sites

Ja właściwie nie chcę "zachipowac" pieska na wypadek gdyby sie zgubił, tylko po to żeby mógł dostac paszport (bo chciałabym go zabrać na wakacje). Mój pies raczej nie ma prawa się zgubic ;-) Najwyżej ktoś mógłby go ukraśc- a wtedy mysle, że złodziej raczej pozbędzie sie chipa - chociaz nie wiem czy jest to mozliwe...?

Właśnie po to jest chip a nie np. opaska na obroży by takiego oznakowania nie można było sie pozbyć. Chip jest praktycznie niewyczuwalny pod skórą psa, a do tego każdy detektor chipa ma skaner długości ok 5-10cm ( odbija sygnał chipa z odleglości ok 5 cm od skóry), więc nie można za jego pomocą zlokalizować co do milimetra lokalizacji chipa. Wątpie , że złodziej pozacina psa skalpelem by szukać chipa.

pozdrawiam.

Mam wlaśnie zapytanie odnośnie chipów. ale puszcze post na "weterynarii" bo tam jest najwięcej wetów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...