Jump to content
Dogomania

Czy to histiocytoma?


yokianja

Recommended Posts

Witajcie kochani

moze jest tutaj ktoś kto miał lub ma podobny problem. Jakieś dwa tygodnie temu zauważyłam u mojego 2,5 letniego yorka taką oto narośl. Na pewno psiaka to nie boli. Jest to średnicy ok 0,5 cm. Byłam u dwóch weterynarzy. Jeden stwierdził że to nic poważnego i dał antybiotyk, druga Wetka powiedziała że może to być jakiś stan zapalny lub jakiś nowotwór. Tez dała antybiotyk. Antybiotyk ma do 07.12 na razie po 5 dniach nie widzę żadnej różnicy. Nic nie zmalało ani tez dzięki Bogu nie urosło. Powiedziała że najlepiej wyciąć. I tu zaczyna się problem, bo ja póki co chciałabym uniknąć cięcia chirurgicznego. Dwa lata temu w ciągu miesiąca straciła dwa psy a tez miało być dobrze. Jeszcze się po tym nie pozbierałam a już kolejny psiak ma problem. Jestem wykończona psychicznie. Przewertowałem cały internet i wychodzi na to że być może jest to histiocytoma, która ma tez często zdolność do regresji. Czy jest ktoś kto może coś doradzić. Jestem zmęczona, przerażona i totalnie bez sił. 

180E764F-645D-44B5-B7AD-67F243C221A5.jpeg

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, yokianja napisał:

Witajcie kochani

. Nic nie zmalało ani tez dzięki Bogu nie urosło. Powiedziała że najlepiej wyciąć. I tu zaczyna się problem, bo ja póki co chciałabym uniknąć cięcia chirurgicznego.

180E764F-645D-44B5-B7AD-67F243C221A5.jpeg

Gdyby to był mój pies - zdecydowałabym się na chirurgiczne usunięcie tej zmiany.Można też poprosić o biopsję i wysłanie materiału do badania,wtedy byłoby wiadomo co to jest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...