Jump to content
Dogomania

[ * ] TEO pojechał do wspaniałych Ludzi. :) Dramat - w schronie niewidomy staruszek porzucony jak śmieć :( On nie wytrzyma zimy w schronie - mróz, głód - niewidomy nie dopcha się do michy. Czy pozwolimy mu odejść w strachu, głodzie, samotności ?


elik

Recommended Posts

Przed chwilą, MALWA napisał:

Tak, zastanawiałam się nad rozbieżnościa. 

W takiej sytuacji chyba trzeba przyjąć, że koszt miesięcznego urzymania to 360 zł, w końcu pies i tak musi coś jeść. 

Nie ma tu rozbieżności Agnieszko :)

W listopadzie i grudniu koszt utrzymania psa w hotelu to 10 zł/dobę, a dopiero od stycznia 12 zł/dobę. Jest to cena z karmą.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, elik napisał:

Witam Cię Martusiu serdecznie i bardzo serdecznie dziękuję :)  971493919_serce15.jpg.a8d42dfcd226179253de1f12a294e476.jpg 

Bezimienny na razie piesio będzie z wizytą u weta najszybciej jak tylko będzie to możliwe. Już rozmawiałam z szafirką na ten temat. Będzie miał zrobione badania kontrolne łącznie z badaniem krwi. Trzeba będzie ustalić czy nie będzie potrzebował specjalistycznej karmy. Wtedy koszt hotelu byłby mniejszy, ale byłabym zobowiązana do dostarczania karmy.

Czyli wet powinien wystawić fakturę na 100,00 zł na Fundację, a reszta na hotelik.

Bardzo dziękuję Martusiu   kwietki.jpg.2ebafa37073eee2dba0bc668b6e57057.jpg

Myślę, ze Hania będzie wiedziała, jak to zrobić, współpracujemy od dawna - faktura może być od weta, może być z hoteliku.

Już nie mogę się doczekać, kiedy zobaczymy tu piesia u szafirki.

 

Link to comment
Share on other sites

Prześlę zdjęcia z drogi. Wszystko przebiegło spokojnie.

Koszt 149 zł gaz, 27 zł autostrada. Razem 176 zł.

Na miejscu byli już około 15.

Znajomy zabrał swoje dwa psiaki ,żeby nie były tak długo same w domu. Jeden  z nich to Diega z tego samego schroniska. 

Miała łapkę w gipsie, wzięli ją na tymczas i została na zawsze:) Pokazywałam ją kiedyś na wątku:)

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ewu napisał:

Prześlę zdjęcia z drogi. Wszystko przebiegło spokojnie. 

Koszt 149 zł gaz, 27 zł autostrada. Razem 176 zł.

Na miejscu byli już około 15.

Znajomy zabrał swoje dwa psiaki ,żeby nie były tak długo same w domu. Jeden  z nich to Diega z tego samego schroniska. 

Miała łapkę w gipsie, wzięli ją na tymczas i została na zawsze:) Pokazywałam ją kiedyś na wątku:)

 

Basieńko prześlij do mnie te zdjęcia to wstawię na wątek.

Podziękuj serdecznie w moim imieniu za trud,  poświęcony czas i tak bardzo ulgowy koszt zawiezienia psiaczka do hotelu szafirki.

Ewa Marta wspominała, że będzie chciała pokryć koszt całego lub części przejazdu piesia do hotelu szafirki. Poczekam na Jej decyzję i jeśli będzie trzeba, założę resztę. Przykro mi, ale niestety  mogę tylko założyć, bo już jestem prawie trzysta złotych do tyłu za leczenie mojej tymczaski Tinusi i jeszcze będę musiała wyłożyć kasę na szczepienie p/chorobom wirusowym i sterylkę. Potem wróci mi AS, ale najpierw muszę zapłacić i czekać na zwrot.

 

Link to comment
Share on other sites

Dla Teosia teraz wpłacę jednorazowo 30zł ale na pewno na tym nie poprzestanę bo nie wiadomo jak długo bidulek pozostanie w hoteliku.Na pewno trzeba będzie mu zakupić mokrą karmę,może animonda? Przecież żal serce ściska oglądając tyle kosteczek na wierzchu :(  Są tam jeszcze chyba od naszych psiaków puszki to niech Hania jedną weźmie i wypróbuje czy nie będzie jakiś sensacji żołądkowych.Opłata hoteliku z karmą dotyczy suchej i my zawsze zamawiałyśmy animondę dodatkowo, ale dopytaj Elu jak to wygląda w przypadku Teosia i napisz na wątku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, elik napisał:

Basieńko prześlij do mnie te zdjęcia to wstawię na wątek.

Podziękuj serdecznie w moim imieniu za trud,  poświęcony czas i tak bardzo ulgowy koszt zawiezienia psiaczka do hotelu szafirki.

Ewa Marta wspominała, że będzie chciała pokryć koszt całego lub części przejazdu piesia do hotelu szafirki. Poczekam na Jej decyzję i jeśli będzie trzeba, założę resztę. Przykro mi, ale niestety  mogę tylko założyć, bo już jestem prawie trzysta złotych do tył za leczenie mojej tymczaski Tinusi i jeszcze będę musiała wyłożyć kasę na szczepienie p/chorobom wirusowym i sterylkę. Potem wróci mi AS, ale najpierw muszę zapłacić i czekać na zwrot.

 

Eliku rozmawiałam z Ewą Martą i potwierdziła, że pokryje koszt dojazdu. Posłałam już konto Znajomych.

 

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, elik napisał:

Basieńko prześlij do mnie te zdjęcia to wstawię na wątek.

Podziękuj serdecznie w moim imieniu za trud,  poświęcony czas i tak bardzo ulgowy koszt zawiezienia psiaczka do hotelu szafirki.

Ewa Marta wspominała, że będzie chciała pokryć koszt całego lub części przejazdu piesia do hotelu szafirki. Poczekam na Jej decyzję i jeśli będzie trzeba, założę resztę. Przykro mi, ale niestety  mogę tylko założyć, bo już jestem prawie trzysta złotych do tył za leczenie mojej tymczaski Tinusi i jeszcze będę musiała wyłożyć kasę na szczepienie p/chorobom wirusowym i sterylkę. Potem wróci mi AS, ale najpierw muszę zapłacić i czekać na zwrot.

 

Pokryję w całości koszt transportu:) Staruszek będzie potrzebował dużo kasy na diagnostykę, leczenie, na utrzymanie... Basia ma mi przesłać konto Państwa i prześlę im pieniądze bezpośrednio. Bardzo cieszę się, że tyle nas tu jest i każdy dokłada swoją cegiełkę:) 

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj biorę jednego staruszka na grupę, obecnie mam sunię na BDT i nie planowałam kolejnego, ale to był impuls - zobaczyłam zdjęcie i bez konsultacji z mężem powiedziałam elik "TAK". Dziadeczek jest cudowny, kochany. Na dzisiaj jestem w stanie stwierdzić, że nie widzi nic, ale bardzo nadrabia węchem, dużo wącha przed każdym krokiem. Jutro będzie jasno na dworze, to też może inaczej. Porusza się bardzo powoli, często rozjeżdżają mu się łapki i czekam, aż się pozbiera. Podobno całą drogę do nas spał i u nas też. Po podróży załatwił się na dworze, wieczorem również. Głównie leży w legowisku. Zjadł animondę (2 średnie porcje), zobaczymy jak jego jelita zareagują. Postaram się umówić do weta na jutro, aby zrobić badania i ogólne oględziny. Jutro zrobię kilka zdjęć i pewnie będą nowe obserwacje, najważniejsze, że maluchowi ciepło i nie głodno.

  • Like 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, Bogusik napisał:

Dla Teosia teraz wpłacę jednorazowo 30zł ale na pewno na tym nie poprzestanę bo nie wiadomo jak długo bidulek pozostanie w hoteliku.Na pewno trzeba będzie mu zakupić mokrą karmę,może animonda? Przecież żal serce ściska oglądając tyle kosteczek na wierzchu :(  Są tam jeszcze chyba od naszych psiaków puszki to niech Hania jedną weźmie i wypróbuje czy nie będzie jakiś sensacji żołądkowych.Opłata hoteliku z karmą dotyczy suchej i my zawsze zamawiałyśmy animondę dodatkowo, ale dopytaj Elu jak to wygląda w przypadku Teosia i napisz na wątku.

Bogusiu bardzo serdecznie dziękuję  1658818314_serce7.gif.ed1b5986fd0341e07a3897966072aace.gif 

Za Basią nazywacie piesionka Teosiem. Zamierzałam zrobić bazarek imienny, żeby zdobyć dla niego fundusze, ale chyba zrezygnuję, bo widzę, że to imię bardzo się Wam podoba :) Niech będzie Teo :)

Też myślę, że pobyt Teosia w hotelu może być długi. Marzy mi się dla niego domek, ale musiałby to być dom bardzo wyjątkowy, prześwietlony na wszystkie strony. Na razie nie nastawiam się na to. Przede wszystkim trzeba sprawdzić jaki jest stan zdrowia Teosia, co mu dolega i czego potrzebuje. Wiem, że u szafirki będzie miał bardzo dobrą opiekę i liczę na to, że  powie co dla Teosia jest potrzebne i oczywiście napiszę o tym na wątku.

Dziękuje bardzo Bogusiu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...