Jump to content
Dogomania

Suka, która przez 11 lat miała "dom"... Riki za TM


Zosia123

Recommended Posts

1 godzinę temu, CórkaZosi123 napisał:

Pieniążki zbieramy na konto Fundacji Dwa plus Cztery:

Numer konta: 35 1940 1076 3137 8042 0000 0000 (Credit Agricole)

IBAN: PL35 1940 1076 3137 8042 0000 0000
BIC: SWIFT/BIC AGRIPLPR
Koniecznie z dopiskiem: „Datek na cele statutowe - WATSON”.

 

Dziękujemy! <3

Musi być wg przepisów DAROWZINA , a nie datek. Tak czytałam w przepisach.

Link to comment
Share on other sites

Co to za weterynarz, ktory każe dawać psu kaszę, pies to nie kura, po kaszy są biegunki, jeżeli już to ryż lub makaron i jakieś mięso, najgorsze ale mięso albo dobra karma a nie Royal bo to najgorsza karma z suchych karm. No i nie kości drobiowe, ta włascicielka jest nienormalna i jej wet też. Jeżeli wygodniej karmić gotową karmą to lepiej mokrą. Biedna ta sunia, 11 lat więzienia i braku człowieka z sercem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dwbem said:

Co to za weterynarz, ktory każe dawać psu kaszę, pies to nie kura, po kaszy są biegunki, jeżeli już to ryż lub makaron i jakieś mięso, najgorsze ale mięso albo dobra karma a nie Royal bo to najgorsza karma z suchych karm. No i nie kości drobiowe, ta włascicielka jest nienormalna i jej wet też. Jeżeli wygodniej karmić gotową karmą to lepiej mokrą. Biedna ta sunia, 11 lat więzienia i braku człowieka z sercem.

Zwykły Royal owszem jest złą karmą, jednak karmy weterynaryjne z Royala naprawdę potrafią działać cuda i należy je rozróżniać od tych zwykłych karm bytowych. Jak leczyłam wszystkie moje koty to właśnie gastro intestinal najlepiej zadziałał (lepiej od ryżyku z piersią...) I większość naszych psich dziadków jechała na intestinalu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2018 o 11:43, CórkaZosi123 napisał:

Riki zaczęłam ogłaszać odkąd do nas trafiła. Liczymy na to, że jak się trafi dobry dom to kobieta jednak nie będzie nalegać na zatrzymanie psa... No tylko właśnie, potrzebny ten dom!

Podaję linka do ogłoszenia z Facebooka i zachęcam do udostępniania!  :)

 

Poczęstowałam się i podam dalej /mam nadzieję ,że mi się uda!/  

 

21 godzin temu, MALWA napisał:

Przelałam na podane konto  200 zł, na puszki dla suni.

Jestem tego samego zdania co anica i Zosia123, że psiak zaraz po operacji nie powinien trafić do kojca. Co więcej, pies, który mieszka w domu nie powinien zostać wydany do budy. Chyba jej serducho pęknie, jak z ciepłego domku wyleci na dwór.... zaoszczędzicie jej tego, przetrzymajcie proszę ile można. Może ktoś ja adoptuje do domu, może jednak się uda. Czasami cuda się zdarzają....

Próbuję ,gdzie się da! ... jak do tej pory bez skutku :(    brakuje mi już pomysłów.... wierzę ,że przy tak silnym wsparciu, Rikuni musi się udać!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, dwbem napisał:

Co to za weterynarz, ktory każe dawać psu kaszę, pies to nie kura, po kaszy są biegunki, jeżeli już to ryż lub makaron i jakieś mięso, najgorsze ale mięso albo dobra karma a nie Royal bo to najgorsza karma z suchych karm. No i nie kości drobiowe, ta włascicielka jest nienormalna i jej wet też. Jeżeli wygodniej karmić gotową karmą to lepiej mokrą. Biedna ta sunia, 11 lat więzienia i braku człowieka z sercem.

nie wyrokowałabym tak stanowczo, całe pokolenia psów wychowały się na kaszy z mięsem i było ok. Co chwila to jakiś nowy pogląd i nie dajmy się zwariować.

Link to comment
Share on other sites

A co miały robić, coś jeść musiały ale czy im to wychodziło na dobre to wątpię. Moje pierwsze suki po kaszy miały ostre biegunki więc bardzo szybko ją odstawiłam z ich menu i całe życie karmię swoje psy mięsem z dodatkami róznymi ale nie z kaszą.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Joanienka napisał:

Też słyszałam, że kaszy nie wolno. Okazjonalnie daję ryż i gotowaną marchew (po marchwi zawsze super kupa).

Ale ponowię pytanie - dlaczego ma być mokra karma? Czy z jakichś powodów jest lepsza dla zagłodzonych psów?

Z tymi kaszami? ryżem? makaronem?   to indywidualna sprawa! pewnie jak się żywi psa od początku tak później ,je lub nie!  na Mazurach koleżanka karmi psa "resztkami" z obiadu a jak nie zostanie to gotuje kaszę i jak nie ma nic daje tylko olej /płakać mi się chce, zawsze kupujemy jakąś pierś ,albo kostuchę cielęcą dla Cywila jak jesteśmy/  i ma już ponad 20lat!... te wszystkie zasady żywieniowe... chyba trzeba dopasować do każdegooczko.gif

... też ciekawa jestem? albo raczej nie rozumiem?  dlaczego mokra karma, dla zagłodzonych psów? ... pytam z czystej ciekawości :)

Link to comment
Share on other sites

Bo zdrowsza i lepiej przyswajalna ale jak inbaczej nie można to i sucha dobra, lepiej bezzbożowa.

A dlaczego nie kasze? Bo psy to mięsożercy a nie kury i kaszą może napchają sobie żołądek ale niczego z niej nie trawią i nie przyswajają. Jeżeli już to lepiej dawac sparzone wrzątkiem płatki błyskawiczne ale z miesem a nie same. To, że na wsi karmią psy gorzej od świń to nie znaczy, że to jest dla nich dobre.

\

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, CórkaZosi123 napisał:

Tak się wydaje, że wyjątkowo pusto w Doranie, a i tak 1,5 godziny siedziałyśmy XD

W sumie byłyśmy tam od ok. 10:30 do ok. 13:00. Następnym razem koniecznie bierzemy poduszki, bo te krzesła są niemożliwie twarde...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...