Jump to content
Dogomania

Już nie sheltie jeszcze nie coli


Dar0

Recommended Posts

Mam psa... fajny , sympatyczny mądry , lecz na spacerach  na pytanie jaka to rasa sam nie wiem co mówić. Kupiony  z hodowli domowej Sheltie i tak ma w papierach , lecz ma obecnie  8 miesięcy a już waży 14 kg i mierzy 45 cm, czyli już sporo jak na tą rasę. Włos dopiero od jakiegoś miesiąca jest dłuższy ale nie tak jak  u innych . Pysk bardziej mu do coli niż do szpiców. Może to po prostu mieszanka obu to nie ważne do końca. Sedno mojego pytania to jakie porcje karmy dawać jeśli się nie wie jak duży będzie pies jako dorosły?  Nie chcę aby był głodny , bo na spacerach żre co mu w pysk  wpadnie ale ie chcę też go  przekarmić. Jakaś rada?

111.jpg

112.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, bou napisał:

Kazda karma ma  podaną tabelkę z  ilością karmy  obliczona na wagę psa (szczeniaka).Niewazne jaki bedzie - wazne ile teraz wazy i ile ma dostać jedzonka.

Karmię Boschem tam jest podane wg wagi dorosłego psa  i wiek obecnego szczeniaka. Może na innych jest inaczej nie wiem , to wg twoich danych ile powinien dostawać?  8 m-cy i 14 kg wagi.

Link to comment
Share on other sites

Bosch puppy - ma miary na szczeniorka.(jak nie dajesz rady z przeliczeniem,to dawaj tyle ile dorosłemu,nie mniej i nie więcej,to juz nie szczeniaczek).

Poza wszystkim masz mieszańca z szemranej """hodowli"""...Daj sobie spokoj z kontaktowaniem sie z oszustem.Ale przyznać trzeba,że ładny.:)

11 minut temu, Dar0 napisał:

To nie takie łatwe , próbowałem zarzeka się, że to ta rasa  a fotkę dostałem "normalnego"  sheltie ale skąd pewność że to naprawdę oni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

bardzo ładny

to jeszcze szczeniak, i nie wygląda grubo -ja bym dawała mu jeśc tyle ile chce, ale o konkretnych porach

To znaczy  dawać mu na miskę tyle ile jest w stanie zjeśc, najpierw będzie zostawało pewnie - a z czasem zobaczysz ile zjada, i juz nie chce. A jaka zje i się naje - to zabrać resztę, żeby nie stało.

psy jedzą bardzo rożnie i ich potrzeby tez są rożne ; ja mam dwa psy tej samej wielkości/ wagi/ w podobnym wieku - mam je oba już ok 7 lat - i jeden z psów je ok 2-3 razy wiecej niz drugi. Tak było jak były szczeniakami, tak było jak karmiłam je suchym i tak jest jak je karmie teraz surowym mięsem. Jeden pies je naprawdę niewiele  i nie jest głodny, starcza mu tyle jedzenia, a drugi pies potrzebuje tego jedzenia po prostu dużo więcej. Oba ważą ok 20 kg, oba sa prawie równej wielkości, oba chodzą na przyzwoite spacery.

więc , moim zdaniem, te wszystkie tabelki na karmach, to sa tak dla ogólnej orientacji -a przede wszystkim trzeba patrzeć na potrzeby psa 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...