Jump to content
Dogomania

Problem z posłuszeństwem


Malinax

Recommended Posts

Hej, mam 7 msc owczarka belgijskiego i od jakiegoś czasu mam z nim póki co nie wielki problem, ale obawiam się, że to może się powiększyć, a tego wolałabym uniknąć. 

Juz mówię o co chodzi, pies w obecności mojego partnera ignoruje moje komendy i dostaje małpiego rozumu. W praktyce wyglada to tak, że większość czasu pies spędza ze mną jednak głównie jego tresurą zajmuje sie partner. kiedy jestem z nim  sama  jest posłuszny, sucha komend w domu jak i na spacerze przybiega na każde przywołanie. Nawet udało mi się wypracować żeby nie reagował na ludzi kiedy jest puszczony luzem, odwracam  wtedy jego uwagę jakaś zabawka i reszta świata dla niego nie istnieje. Kiedy jestem z nim sama w domu jest to norlamnie pies idealny większość czasu spi na swoim miejscu. Problem pojawia się kiedy do domu wraca partner pies zaczyna ignorować moje komendy, próbuje mnie dominować, zaczepia mnie w nachalny sposób, ogólnie zupełnie inny pies, zdarza mu się nawet zawarczeć. Partner ma do mnie pretensje ze nie potrafię nauczyć psa posłuszeństwa, a mnie krew zalewa bo gdy go nie ma ja nie mam żadnych problemów z psem, jednak nie ma się co dziwić, że on twierdzi inaczej bo zachwoanie psa mówi swoje. Jego pies słucha w każdej sytuacji i nie zachowuje się w stosunku do niego tak jak do mnie.

Czym takie zachowanie może być spowodowane i jak je zatrzymać ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...