Jump to content
Dogomania

Szczeniak pcha się do łóżka...Jakieś rady ?


miszcz77

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów !

Mamy z żoną od tygodnia w domu 2-miesięcznego szczeniaka buldoga francuskiego.

Przez pierwsze 3 dni spał w swoim posłaniu ,ale teraz jak tylko widzi że wieczorem kładziemy się spać to automatycznie przybiega do łóżka ,staje na tylnych łapkach przy nim bo jeszcze nie potrafi sam na nie wejść i zaczyna wyć ,skomleć i szczekać.Jeśli go weźmiemy na łóżko to pokręci się 2 minuty i zasypia ,dla nas spanie z psem jest niekomfortowe i chcielibyśmy go tego oduczyć.

Kiedy nie reagujemy na jego piski i wrzaski to nic sie nie zmienia ,potrafi tak chyba całą noc więc się nie wyśpimy :(
Czy ktoś z Was jest w stanie nam coś poradzić ,żeby ten mały bombel spał u siebie ?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Ze mną też śpi pinczerka średnia a ma już 8 lat i mnie to nie przeszkadza ale może wystarczyłoby umieścić jego posłanie blisko waszego łóżka, trochę go na nim pogłaskać i mały się przyzwyczai. Poza tym skoro ma dopiero 2 miesiące to po prostu potrzebuje ciepła i bliskości. Ja mam trzy psy i tylko ta jedna suczka ze mną śpi, pozostałe śpią też ze mną w sypialni ale na swoich miejscach.

Link to comment
Share on other sites

To naturalne, że szczeniak potrzebuje kontaktu i bliskości z człowiekiem, ale z czasem pies oczywiście nauczy się do reguł panujących w domu. Warto sprawić, żeby miejsce spania było dla szczeniaka wygodne i atrakcyjne - można wyłożyć mu miękki kocyk czy też umieścić w legowisku termofor albo butelkę z ciepłą wodą. Dla psa byłoby też najlepiej gdyby jego posłanie znajdowało się w sypialni, blisko człowieka - przynajmniej w okresie szczenięctwa.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, miszcz77 napisał:

Posłanie ma czyste i wygodne ,zabawki obok. Właśnie o to chodzi ,że ma blisko naszego łóżka...

No nic ,poczekamy i zobaczymy jak to dalej będzie .

Dzięki za odpowiedzi :)

Jak będziecie mu pozwalać - to sie go nie pozbędziecie...poza tym - to bedzie b.niesprawiedliwe,bo jak to - pańciostwo mnie wyrzucili??

Nie ma na co czekać - nie wolno i koniec.Chyba,że spanie z psem (dorosłym) Wam nie przeszkadza.

Poryczy ze dwie,trzy noce i da spokój,dajcie mu sporego pluszowego misia na posłanko i wlasny podkoszulek.Powinien czuć sie bezpieczniej.

p.s - wyobrazasz sobie,jakbym sie wysypiała,gdyby maleństwo z avataru wlazilo mi do wyrka?A też była małym,cudnym pluszaczkiem szczeniorkiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...