Jump to content
Dogomania

Pies reaguje agresja na niektore czynnosci nasze oraz mniejszego psa.


Mefiou

Recommended Posts

Hej wszystkim. Pisze z prosba o pomoc z moim 6 miesiecznym psiakiem ktory jest mieszanka labladora i psa w typie rasy border colie. Wyglada jak hybryda borador.  Wiem ze niektorzy moga mowic ze ona jest zbyt mloda zeby oczekiwac od niej wszystkiego ale te zachowania mnie zaczynaja przerazac. Pies w momencie kiedy np wskoczy na lozko a my zwyczajnie kazemu mu zejsc wyraznie sie sprzeciwia. Ona wie czego oczekujemy poniewaz praktycznie kazda taka prosba jest wysluchiwana a zdarzaja sie przypadki kiedy bez zadnego powodu potrafi sie zjezyc po czym biega jak postrzelona po calym domu. Kiedy byla mniejsza staralismy sie ja izolowac na te 5 minut lub przytrzymac przy ziemi w takiej sytuacji a w tym momencie niestesty ciezko jest przytrzymac 25 kg psa. Jesli ktos powie ze jest niewybiegana lub ma za malo ruchu to dla przykladu taka sytuacja zdarzyla sie dzis gdzie wczoraj przez poltorej godziny bez przerwy biegala z 2 innymi psami na wybiegu po czym w domu zasnela i nie miala juz sily nawet chodzic. W momencie kiedy cos nam zabierze a my probojemy to odzyskac w sytuacjach codziennych to sie udaje lecz sa momenty kiedy potrafi ona klapnac na nas zebami i sie zjezyc. Sytuacje takie sa najczestsze kiedy to moja dziewczyna zostaje z psem choc i sa momenty kiedy i do mnie potrafi sie tak zachowywac. Ma tez problem z kontrolwaniem pecherza gdzie widac ze sama tego nie chce ale potrafi zsikac sie na lozko po zalatwieniu na dworze lub w momencie gdy widzi mnie po pfrzyscjiu do domu. Staram sie nie reagowac i nie witam sie z nia od razu lecz emocje mimo to biora nad nia gore. Sam nie wiem co robic z takimi jej zachowaniami. Prosze o porade osob ktore naprawde wiedza jak pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

Poszukaj jak najszybciej dobrego trenera. Sikanie w momencie powrotu wlasciciela do domu oznacza zaburzenie w relacjach wlasciciel-pies, byloby zrozumiale, gdyby miala trzy miesiace, nie szesc. Ona z jakiegos powodu boi sie Twojego wejscia do domu i sygnalizuje to sikaniem. Ignorowanie mlodego psa przy powitaniu zaburza dobre kontakty - zamiast ignorowac, wyciagnij z kieszeni cos dobrego, naprowadz w siad i daj ten smakolyk. I labrador i border potrzebuje ogromnie duzo zajecia, pracy z wlascicielem, nie tylko swobodnego biegania z innymi psami. Dobry trener powinien pokazac, jak bez przymusu nauczyc psa reagowania na polecenia i oddawania wszystkiego, cokolwiek porwie w pysk. Powinien takze nauczyc Ciebie, jak  i czego mozesz wymagac od psa, jakie zajecie bedzie najlepsze dla Twojego psa. Na lozku poloz na kilka dni przescieradlo, ktore przedtem na kilka dni wlozysz do jej legowiska - jesli nie sika we wlasne legowisko, to nie bedzie sikala na lozko przykryte przescieradlem z jej zapachem, potem tez nie. 

Ignorowanie niczego nie uczy, izolowanie jest bez sensu - pies nadal nie wie, jak powinien sie zachowywac, zeby otrzymac pochwale. 

Calej instrukcji szkolenia mlodego psa  nie napisze tutaj - napisz gdzie mieszkasz - w Krakowie i na Slasku znam dobrych trenerow,.

Nie mam w tej chwili dostepu do klawiatury z polskimi fontami - ale jakos przeczytasz. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...