Jump to content
Dogomania

DO ZAMKNIĘCIA.


Tyśka)

Recommended Posts

Dnia 5.11.2018 o 18:38, Gabi79 napisał:

Serce pęka.

Tysiu, bierzesz pod uwagę umieszczenie Misia w hoteliku?

Jeśli tak deklaruję skromne 10,- przez pół roku

Jak nie stanie się cud w postaci DT to tak :( ale się boję strasznie, Roxulka się rozchorowała... Jeszcze jest Mimi. A ja straciłam 3tygodnie temu pracę... i obiecałam sobie żadnego angażowania w nowe psy. No ale dzisiaj znajoma podpytała sąsiadki skąd pies i jak się dowiedziałam o tym, że do niedawna miał dom... to aż mi coś się zrobiło w środku. Zwłaszcza, że pod kupą futra jest wychudzony pies. Zaraz zrobię mu OLX'a... I będę pytać hoteliki.

Dziękuję Ci, że zajrzałaś.

Podejrzewam, że jak mieszkał w bloku to jest nauczony czystości i chodzenia na smyczy, ale tego na ulicy się nie sprawdzi. :( Straszne.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Jak nie stanie się cud w postaci DT to tak :( ale się boję strasznie, Roxulka się rozchorowała... Jeszcze jest Mimi. A ja straciłam 3tygodnie temu pracę... i obiecałam sobie żadnego angażowania w nowe psy. No ale dzisiaj znajoma podpytała sąsiadki skąd pies i jak się dowiedziałam o tym, że do niedawna miał dom... to aż mi coś się zrobiło w środku. Zwłaszcza, że pod kupą futra jest wychudzony pies. Zaraz zrobię mu OLX'a... I będę pytać hoteliki.

Dziękuję Ci, że zajrzałaś.

Podejrzewam, że jak mieszkał w bloku to jest nauczony czystości i chodzenia na smyczy, ale tego na ulicy się nie sprawdzi. :( Straszne.

Wszystkich bezdomniaków tak strasznie żal, ale jak pomyślę, że piesio koczuje pod blokiem, że jest kopany, przeganiany, to robi mi się słabo.

Będę zaglądać

Link to comment
Share on other sites

matko jedyno .... matko jedyno az bol sciska z w srodku

 Tysiu...teraz Was wynalazlam

 modle o cud niechaj sie stanie dla biedunia

 od Nadziejkow bedzie 100 zl na poczatek

 aby sie tylkodt znalazlo

 aby bezpieczna przystan dla biedunka

 ech ....

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.11.2018 o 18:45, Gabi79 napisał:

Wszystkich bezdomniaków tak strasznie żal, ale jak pomyślę, że piesio koczuje pod blokiem, że jest kopany, przeganiany, to robi mi się słabo.

Będę zaglądać

Dziękuję.

Dnia 5.11.2018 o 18:54, Nadziejka napisał:

matko jedyno .... matko jedyno az bol sciska z w srodku

 Tysiu...teraz Was wynalazlam

 modle o cud niechaj sie stanie dla biedunia

 od Nadziejkow bedzie 100 zl na poczatek

 aby sie tylkodt znalazlo

 aby bezpieczna przystan dla biedunka

 ech ....

Nadziejko, dziękuję. Na razie nie zbieram pieniędzy. Na razie jedynie pokazuję psa, bo ja nie mogę wziąć psiaka na siebie. 
Może wzmożone ogłaszanie wystarczy, aby znaleźć psu schronienie. Założyłam wątek, bo nie wyrabiam się jakkolwiek, a tutaj są inne siły pomocowe niż na miejscu - może ta "inność" wpłynie na poprawę losu... Sama nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

Wiem Tysiu wiem

 i wszedzie wiecej coraz i wiecej nieszczescia ....ze wszytko w nas w sercu

 napislalam w razie by sie znaolazl dt

 abys choc pierwszyi pieniazkami nie musialal martwic

 modle za bideunia

i  niechaj zgnilizna toczy tych bandytow ktorzy poniewieraja  zyciem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję.

Nadziejko, dziękuję. Na razie nie zbieram pieniędzy. Na razie jedynie pokazuję psa, bo ja nie mogę wziąć psiaka na siebie. 
Może wzmożone ogłaszanie wystarczy, aby znaleźć psu dom. Założyłam wątek, bo nie wyrabiam się jakkolwiek, a tutaj są inne siły pomocowe niż na miejscu - może ta "inność" wpłynie na poprawę losu... Sama nie wiem...

A nie ma kogoś tam na miejscu, takiej osoby która znała psa i mogłaby mu zapewnić opiekę (dach nad głową) - może za karmę ? Bo takie sytuacje zawsze się kończą źle  dla psiaka. Gdyby zaszła taka potrzeba to wpłacę coś dla psiaczka.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Boże mój ! Kolejny psi dramat. Tyśko, ja wiem, ze trudno o domy tymczasowe, ale może ktoś na miejscu zdecydował się by się  za niewielką opłatą dać psu u siebie choćby kawałek podwórka. Łatwiej będzie zebrać np.100-150zł, niż 300-400 za hotelik.

Oczywiście karmę też trzeba by było zapewnić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kobiety kochane, my ledwie znalazłyśmy z "moimi" dziewczynami DT dla dwukrotnie porzuconej Almy. W kolejce na DT czeka matka ciężarna z dwoma szczeniakami-podlotkami, którą przygarnęła starsza kobieta, ale sobie nie radzi i grozi że odda psy do schroniska zamojskiego (nie oddaje, bo błagamy o kolejne kilka dni...)... kocia mama z maluchami, śpiąca w starym samochodzie... dzika suka z 4 maluszkami, a teraz ten oto kudłacz. :( Nikt nie jest chętny nawet za pieniądze przetrzymać - nawet jednego szczeniaka, nawet najmniejszego psa. Gdyby to było takie proste to dawno psiak byłby już u kogoś, ale pytamy, pytamy i nikt nie ma miejsca dla niego. Dla żadnego z psów. Stąd wątek, naprawdę wolałabym nie zakładać.

Ogłosiłam dzisiaj jeszcze okruszki z interwencji - jak jeden chociaż pójdzie do adopcji to zwolni się kojec miejski i tam trafiłby Misio...  Ogłaszam, osobiście tyle mogę, nic więcej. 

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, mdk8 napisał:

Nie wiem czy to daleko od miejsca pobytu psa ale jest dobry hotelik :

https://www.facebook.com/pg/Hotelik.U.MoNiki/about/?ref=page_internal

Znasz ten hotelik? Bo ja jedynie fejsbukowo. Pani Monika chciała adoptować... moją dzikuskę Mimi. Do stada ponad 20psów + hotelowych zwierząt. Nie umiałam z nią rozmawiać, bo mówiłyśmy jakby na dwóch różnych płaszczyznach... ale ja jej nie znam, jeżeli ktoś z Was zna to się skontaktuję. 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Znasz ten hotelik? Bo ja jedynie fejsbukowo. Pani Monika chciała adoptować... moją dzikuskę Mimi. Do stada ponad 20psów + hotelowych zwierząt. Nie umiałam z nią rozmawiać, bo mówiłyśmy jakby na dwóch różnych płaszczyznach...

Też z FB. Od dłuższego czasu ją obserwuję i ma dobra opinię ale osobiście z nią nie rozmawiałam . 

Link to comment
Share on other sites

Straszne. Boję się wchodzić na nowe wątki.

Nie wiem czy ten hoteli jest lepszy czy gorszy ,ale na  pewno lepszy niż cierpienie pod blokiem.

Czy jego pani wyjdzie ze szpitala i będzie mogła się nim opiekować ? Tysiu, masz jakąś wiedzę na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Daję 100 zł na początek i 20 zł stałej. Najwyżej będziemy mniej jeść w tym miesiácu, ale nie mogę nic nie zrobić, a wziąć do siebie nie mogę przez najbliższe 2 miesiące - wyjazd goni wyjazd :( Jeśli ugodowy, to może z moim wredniakiem by się nawet dogadał, ale masakra z powodu roboty na razie :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Właśnie - da się dowiedzieć czy pani jak wyjdzie, to czy będzie możliwość żeby wrócił..? Jaki jest szacowany czas / czy w ogóle jakiś jest / aż pani wróci? Czy jeśli znajdzie schronienie bardzo awaryjnie tymczasowe, to czy będzie mógł z tego miejsca pojechać na kojce jeśli się zwolni miejsce, czy nie ma na to wpłyu żeby takie miejsce na niego czekało? Jak on do kotów????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...