Jump to content
Dogomania

Roky z bardzo chorą skórą , nie ma na leczenie! czy damy mu szansę?


Recommended Posts

6 minut temu, anica napisał:

Wetka ma spytać czy Pan wyrazi zgodę i wtedy porozmawia z groomerem, zauważyłam że tam mają w lecznicy, ale do piątku,/ czyli jutro / chciałaby zobaczyć jak zareaguje na leczenie?

... tak jest zbiórka na leczenie pieska, ja wieczorem uzupełnię dotychczasowe wydatki i wpłaty :)

Dobrze by było aby chociaż raz Roki był wykąpany w leczniczym szamponie i trochę potrzymany w nim.To by bardzo pomogło.Jeżeli by było zalecone kąpanie to trzeba to będzie wykupić kilka kąpieli.Jakoś trzeba pomóc temu psu aby wyszedł z choroby.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.11.2018 o 11:17, Anula napisał:

Dobrze by było aby chociaż raz Roki był wykąpany w leczniczym szamponie i trochę potrzymany w nim.To by bardzo pomogło.Jeżeli by było zalecone kąpanie to trzeba to będzie wykupić kilka kąpieli.Jakoś trzeba pomóc temu psu aby wyszedł z choroby.

Anulko jutro będę rozmawiać z p doktor i spytam jak to widzi?  niestety jestem zmartwiona ,ponieważ dzisiaj p był u mnie z pieskiem i Roky się drapał :(  może już nie tak często i drastycznie ,z tymi figurami! ale się jednak dużo drapał :( raczej ... myślałam ,że po tygodniu kuracji będzie lepiej? przynajmniej trochę ...

Jak na razie to wydatki były takie -

75,oozł   Badanie krwi  / nie mogę znaleźć rachunku, nie wiem gdzie jest spróbuję jutro na spokojnie poszukać, dzisiaj pół dnia szukałam i nic?! :(

124,oozł Leki, zastrzyki i tabl.antybiotyku i p/świądowe

ec5c8ee5fc179b18med.jpg

-----------------

199,oozł   Koszty u weta.

Anula  - 50,oozł   wpłata  5,11,2018  , pięknie dziękujemyserce.gif

Mdk8   -  25,00zł  wpłata  6,11,2018, pięknie dziękujemy serce.gif

Poker  -   30,oozł wpłata  12,11, 2018  pięknie dziękujemyserce.gif

b-b   -    20,oozł   wpłata  12,11, 2018  pięknie dziękujemyserce.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Poker napisał:

Dobrze ,że pan współpracuje. Ciekawe co piesek dostaje do jedzenia.  Może uczulił się na karmę i potrzebna jest zmiana.

Wpłacę na niego 30 zł.

Bardzo dziękujemy 49.gif PW już wysyłam , postaram się coś wymyślić , może jakiś "błyskawiczny bazarek"  dwa razy mi się poszczęściło... może jeszcze raz coś mi się uda :) też dumam z tą tarczycą?  może wrócę do tematu? p doktor... coś nie była przekonana? może coś innego jeszcze zaproponuje oprócz tego USG?  tak sobie pomyślałam ,żeby na razie się wstrzymać, nawet z uwagi na koszty?  dopóki nie będzie poprawy z tą skórą? no nie wiem, może za wcześnie oczekuję rezultatów?   wymyśliłam ,że przed wizytą u wetki, spróbuję zajrzeć do gabinetu na Ledóchowskiego, gdzie ok rok temu została udzielona pomoc Rokiemu, ciekawe czy się dowiem co wtedy miał podane?

... i tu dramat!!!   spytałam czym Pan karmi... wszystkim!  często...tym co znajdziemy! :(      gdyby to była alergia pokarmowa? lepiej Nie!.. to raczej nie damy rady ,pomóc :(

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie dramat i brak kasy.Najlepiej aby pojechać z psiakiem na kliniki,tam by porobili wszelkie badania(tam mają ogromne doświadczenie w diagnozowaniu psiaków).Ja na swoim doświadczeniu przekonałam się,że warto,ponieważ nieświadomie wywaliłam masę kasy na wizyty i leczenie psa jeżdżąc po różnych Lecznicach bo nikt nie wiedział co mu konkretnie dolega,zapisywali antybiotyki,sterydy a pies dalej był chory.Zdesperowani pojechaliśmy na kliniki i tam oczekując na wizytę,wet wyszedł do poczekalni i wskazał na mojego Brutusa-on ma mocznicę.Nie badał go,nie robił wyników.Po wynikach autentycznie Brutus miał mocznicę.Jedna wizyta załatwiła zdiagnozowanie psa.W przypadku pospolitych Lecznic można leczyć psa ale jak są proste przypadki a nie skomplikowane.

Tak myślę aby złożyć się na jakąś karmę i zakupić Rokusiowi tylko trzeba wiedzieć czy Roki ma alergię czy nie na jedzenie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.11.2018 o 18:27, Nadziejka napisał:
Podobny obraz pozdrowionka ogromne serduchem posylamy razem z moja Najcudowniejsza Burzunia
 Ciociu Anusiu
 a zapomnilas o Nadziejce
 boc na tamtem wateczku pislalam
 ze choc ciutenke
 musimy sie dolozyc

Aniu ciociun jeszcze my jeszcze my

 prosimy

 i calun czas sciskamy za dudunia

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.11.2018 o 21:54, Poker napisał:

Myślę,że bezpiecznie można kupić karmę Boscha Jagnięcinę z ryżem. Nie jest zbyt droga , a ryzyko alergii jest mniejsze niż przy karmach z drobiem. Tylko czy pies zechce ją jeść,jeżeli jest przyzwyczajony do innych smaków.

Na to pytanie nie znamy odpowiedzi,być może anica odpowie bo raczej zna sytuację więcej jak my.Jeżeli Bosch będzie się nadawał to trzeba kupić.Nie wiem czy anica ma jakikolwiek kontakt z panem.Jakoś ta pomoc ciężko idzie dla Roki i pana.Za mało mamy wiadomości.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem, czuwam na Rokusiem z daleka :)  przepraszam zupełnie mi umknęło ,że mamy wyjazd rodzinny, więc od soboty nie było nas we Wrocławiu, niestety nie udało mi się porozmawiać z dr Sylwią ,tak jak chciałam, ponieważ w piątek była bardzo zajęta ,raz nawet odebrała telefon ,przeprosiła ,ma sporo pacjentów w wolniejszej chwili oddzwoni, nie oddzwoniła!  udało mi się tylko poprosić  o założenie książeczki zdrowia dla Rokusia ,żeby było wiadomo co mu dolega?  jak jest leczony? niewiele się również dowiedziałam w poprzedniej lecznicy, gdzie był leczony rok temu, wetka powiedziała ,że .. według niej jest uczulony na pchły,ślinę pcheł? tak wnioskuje po objawach?  tak mi odpowiedziała ,jak spytałam dlaczego jest taka pewna?  uważa ,że Roky powinien być zakraplany kroplami p/pchelnymi przynajmniej co dwa miesiące? /ciekawe jak można sprawdzić taką alergię?  testy na ślinę pcheł? / wtedy leczony był Tabletką Bravecto ,którą kupiłyśmy z sąsiadką, dostał również krople na skórę p /pchłom ATAXA?,  miał podany steryd, który działa 7dni DEXAFORD  i antybiotyk podawany co dwa dni BETAMOX /wetka powiedziała ,że był tylko trzy razy a powinien przychodzić, co najmniej siedem razy/ dzisiaj będę łapać dr Sylwię ,żeby przekazać jej te newsy ,których się dowiedziałam z poprzedniej lecznicy i ciekawa jestem jakie podjęła decyzje w sprawie dalszego leczenia Rokusia?

Krótko rozmawiałam z Panem na temat jego sytuacji... ma córkę, dała mu telefon? !  ale chyba on nie funkcjonuje? albo nie umie go obsługiwać/ ani ja/  Pan jest po trepanacji czaszki, pokazał mi jaką ma 'dziurę'  w głowie :(    nie mam pojęcia czy to może w jakiś sposób zakłócać logiczne myślenie?  czy też powodować zaniki pamięci? musiałam przerwać rozmowę ,ponieważ się zdenerwował jak spytałam ... czy czasem nie powinien otrzymywać pomocy z MOPSu?   że tak go egzaminowali? zrób to, zrób tamto?... a on chciał tylko jakieś pieniążki, bo nie miał co jeść? nie dali! i też przeżył!  tak powiedział :(   ... jak widzę,  może to być trudny temat...

z zakupem karmy, poczekajmy aż porozmawiam z dr Sylwią , mam obawy ,że jak Roki jest karmiony 'wszystkim'   to może być problem z karmieniem 'suchą'  :(

Anulko ,kontakt z panem na razie mam tylko jak przyjdzie do sklepu, ponieważ ten telefon ,który ma nie potrafi odbierać?  ale nie działa?   spróbuję znaleźć jakiś już niepotrzebny w domu?  ale nie wiem,czy ma kartę? aktywną?

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj nie udało mi się porozmawiać z wetką, jeszcze kolega wziął kilka dni wolnego, niestety pogrzeb w rodzinie :(  więc się nie ruszę nigdzie,  odwiedził mnie w sklepie , Rokuniu , niestety problemów ciąg dalszy :(   jedno oczko mu ropieje i podobno od ubiegłego tygodnia wetka jak przychodzą na zastrzyk i po tabletki to mu zakrapia, muszę dopytać co ma z tym oczkiem, bo faktycznie widać ,że nie wygląda dobrze, zauważyłam ,że Roky potrafi kłapać dziobem na swojego pana?  nie wiem z czego to wynika, ale zastanowiło mnie ,że jak chciał mu odsłonić oczko to ,kłapnął dziobem tak ,że myślałam ,że go chapnie...

Śliczna ta mordeczka! brudna ale śliczna :)

64dfb256b9f0220bmed.jpg

Jak się dobrze przyjrzeć to widać nawet po wizycie u lekarza ,że to oczko ropieje! Roky nie lubi jak się do niego zbliża, nawet jak się pochylam z telefonem, odchyla się lub odchodzi..

663209eceac81efbmed.jpg

Nie bardzo udaje mi się to pokazać ale Roky to 'lewe'  oczko ma inne, jakby wyblakłe!  może to od tych kropli???

8340108df2e2d29bmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Podobny obraz pozdrawiamy ogromnie pozdrawiamy
 Rokunia
 Aniu napewno nie od kropelek
 to oczenko
 a moze bylo i tak
 ze jak pancio chorowal
 to Rokunio byl zdany na poniewierke
 nigdy do konca nie dowiemy przeciez
 a urazy glowy
 to ciezkie bardzo bardzo
 i pozostawiaja na cale zycie trwale czasami
 sciskam za wszytko
 moze Rokunio na wszelki wypadek mruczy
 aby sie za bardzo nie zblizac
 po doswiadczeniach zyciowych
 oj psinuniu psinuniu kokany
 sciskam za Pana i psinunia aby sie los ulozyl
 aby w cieple i spokoju mogli zyc
Link to comment
Share on other sites

Udało mi się dzisiaj porozmawiać z wetką, która jest zdania ,że jest poprawa pomimo że Roky się drapie! uważa ,że to drapanie może być spowodowane... brudem?! rozważała nawet skończenie kuracji antybiotykowej, którą i tak pan sam przerwał ,ponieważ nie stawił się na wizytę? / jak był u mnie ,powiedział że idzie się? przebrać?  i idą na wizytę, nie rozumiem?/ wetka pobrała wyskrobinę i pod mikroskopem ,powiedziała że nie widać, świerzbowca?  ani nużeńca?/ co nie znaczy ,że .. nie ma? /  ale powiedziała że jutro ma być dr Oskar i powtórnie chcą pobrać 'zeskrobinę' i żeby inny lekarz obejrzał pod mikroskopem, Roki dostał jeszcze dwa zastrzyki p/świądowe i wetka uważa ,że koniecznie powinien być wykapany i to w dobrym leczniczym szamponie, ponieważ skóra jest podrażniona/ nie ma stanu zapalnego/ po prostu z brudu, rozmawiała już z panią która u nich wykonuje zabiegi i ta powiedziała ,że jest skłonna do wykąpania psa ale żeby powiedzieć ile to będzie kosztowało to musi go zobaczyć/ najprawdopodobniej będzie to ponad 100zł/ jutro mam dzwonić i powiedzieć czy jesteśmy zdecydowane na pokrycie kosztów kąpieli? ja uważam po wysłuchaniu wetki ,że to jest konieczne, proszę o podpowiedź ?  koszty wtedy rosną... a jeszcze w perspektywie to USG, chyba mamy?  

Aaaa... jeszcze uzupełnię rozliczenie wpłynęło na konto Rokusia

30,oozł od Poker, Dziękujemykwiatek.gif

20,oozł od b-b  , Dziękujemykwiatek.gif

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

Udało mi się dzisiaj porozmawiać z wetką, która jest zdania ,że jest poprawa pomimo że Roky się drapie! uważa ,że to drapanie może być spowodowane... brudem?! rozważała nawet skończenie kuracji antybiotykowej, którą i tak pan sam przerwał ,ponieważ nie stawił się na wizytę? / jak był u mnie ,powiedział że idzie się? przebrać?  i idą na wizytę, nie rozumiem?/ wetka pobrała wyskrobinę i pod mikroskopem ,powiedziała że nie widać, świerzbowca?  ani nużeńca?/ co nie znaczy ,że .. nie ma? /  ale powiedziała że jutro ma być dr Oskar i powtórnie chcą pobrać 'zeskrobinę' i żeby inny lekarz obejrzał pod mikroskopem, Roki dostał jeszcze dwa zastrzyki p/świądowe i wetka uważa ,że koniecznie powinien być wykapany i to w dobrym leczniczym szamponie, ponieważ skóra jest podrażniona/ nie ma stanu zapalnego/ po prostu z brudu, rozmawiała już z panią która u nich wykonuje zabiegi i ta powiedziała ,że jest skłonna do wykąpania psa ale żeby powiedzieć ile to będzie kosztowało to musi go zobaczyć/ najprawdopodobniej będzie to ponad 100zł/ jutro mam dzwonić i powiedzieć czy jesteśmy zdecydowane na pokrycie kosztów kąpieli? ja uważam po wysłuchaniu wetki ,że to jest konieczne, proszę o podpowiedź ?  koszty wtedy rosną... a jeszcze w perspektywie to USG, chyba mamy?  

Aaaa... jeszcze uzupełnię rozliczenie wpłynęło na konto Rokusia

30,oozł od Poker, Dziękujemykwiatek.gif

20,oozł od b-b  , Dziękujemykwiatek.gif

Rokusia koniecznie trzeba wykąpać i to w szamponie leczniczym tak i ja sugerowałam.Z tym,że koniecznie go dobrze wysuszyć i porządnie wytrzeć uszy.Dołoże się do SPA.O ile wiem to pies po dwóch godzinach po kąpieli może wyjść na dwór.Od soboty zapowiadają już poważne oziębienie,nawet z opadami śniegu to nie wiem jak będzie z tą kąpielą aby nie załatwić Rokusia.Z drugiej strony od czegoś trzeba zacząć.Może będzie można po SPA obwinąć go szalikiem.Widziałam bardzo dobrze to wygląda i nie ujmuje nic ubrankowi.Zaczyna się od szyi od góry,krzyżując szalik pod brodą i tak na przemian.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Anula napisał:

Rokusia koniecznie trzeba wykąpać i to w szamponie leczniczym tak i ja sugerowałam.Z tym,że koniecznie go dobrze wysuszyć i porządnie wytrzeć uszy.Dołoże się do SPA.O ile wiem to pies po dwóch godzinach po kąpieli może wyjść na dwór.Od soboty zapowiadają już poważne oziębienie,nawet z opadami śniegu to nie wiem jak będzie z tą kąpielą aby nie załatwić Rokusia.Z drugiej strony od czegoś trzeba zacząć.Może będzie można po SPA obwinąć go szalikiem.Widziałam bardzo dobrze to wygląda i nie ujmuje nic ubrankowi.Zaczyna się od szyi od góry,krzyżując szalik pod brodą i tak na przemian.

Anulko, też myślałam ,żeby to było w tym tygodniu, ale najpierw wetka chce te ''zeskrobiny'' jeszcze raz sprawdzić i powiedziała ,że jeszcze pan musi wyrazić zgodę i najlepiej jeszcze pomóc, ponieważ badanie odbywa się w kagancu, Roki kłapie dziobem! nie współpracuje jak mówi, pan był dzisiaj i wyraził zgodę powiedział ,że pójdzie na badanie, jeśli chodzi o zakrapianie oczu to robił to ... może raz dziennie /wetka zaleciła 3 a nawet 5razy / twierdzi ,że Roky ...''się nie daje!''  poprosiłam o wyjaśnienie ,dlaczego nie był na wizycie, odpowiedział ,że pierwszym razem była okropna kolejka /wetka potwierdziła/ a ma tak bardzo obrzmiałą nogę ,że nie miał siły iść drugi raz! spytałam dlaczego nie pójdzie pan do lekarza... nie mam żadnego ubezpieczenia, nie chodzę do lekarzy :(  Anulko to chyba czas ,żeby zaproponować panu jakąś pomoc? tylko czy ja dobrze ,zrozumiałam, żeby poprosić go o adres i można by mu wysłać jakąś paczkę żywnościową?

12 godzin temu, Poker napisał:

Ciekawe w jakich warunkach mieszka pies z tym panem. Ile ma już zebranej kasy ?

Jestem przekonana ,że ... daleko odbiegające od ... uważanych za przeciętne ..

jak na razie to uzbierałam 125,oozł  a u wetki zapłaciłam 199,oozł i coś czuję ,że dzisiaj poprosi o kolejną zapłatę za ostatnie pigułki, kropelki i zastrzyki ...

może przekopiuję z pierwszej strony, niestety nie zostawiłam miejsca po pierwszym poście ,tylko w kolejnym i teraz nie jest to czytelne jak być powinno, za co Przepraszam :)

ROZLICZENIE -  Tak się zajęłam  KOPIUJ-WKLEJ  że kompletnie zapomniałam o poście na rozliczenie, mam nadzieję ,że będzie taki potrzebny :)

 

Jak na razie to wydatki były takie -

75,oozł   Badanie krwi  / nie mogę znaleźć rachunku, nie wiem gdzie jest spróbuję jutro na spokojnie poszukać, dzisiaj pół dnia szukałam i nic?! :(

124,oozł Leki, zastrzyki i tabl.antybiotyku i p/świądowe

ec5c8ee5fc179b18med.jpg

-----------------

199,oozł   Koszty u weta.

Anula  - 50,oozł   wpłata  5,11,2018  , pięknie dziękujemyserce.gif

Mdk8   -  25,00zł  wpłata  6,11,2018, pięknie dziękujemy serce.gif

Poker  -   30,oozł wpłata  12,11, 2018  pięknie dziękujemyserce.gif

b-b   -    20,oozł   wpłata  12,11, 2018  pięknie dziękujemyserce.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Roky jest naprawdę brudny, sierść jest mocno zmierzwiona, pozlepiana i są kołtuny, wetka uważa ,że przy kąpieli będzie trzeba ''trochę powycinać''

ad8f3e64553e77dcmed.jpg

Widać ,że "ten"  problem ,trwa od dłuższego czasu!  wyraźnie widać różnicę! za przednimi łapami jest gęsta sierść a już dalej rzadkie odrosty im bliżej ogona tym gorzej :(

c5dc548c60e1a75emed.jpg

Z daleka wygląda to trochę lepiej?...

3a2d61fa6d8184f1med.jpg

Z bliska jednak... gorzej?...

fa944146d253a311med.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Poker napisał:

 BIEDNY PIES. Wpłacę jeszcze 2 dyszki.

Bardzo dziękujemy :)  a ja tak na szybko, błyskawiczny bazarek dla Rokusia z ekspresem do kawy ,zrobiłam, niestety ograniczenia czasowe nie pozwalają mi na coś większego, Zapraszam serdecznie 49.gif

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, anica napisał:

Bardzo dziękujemy :)  a ja tak na szybko, błyskawiczny bazarek dla Rokusia z ekspresem do kawy ,zrobiłam, niestety ograniczenia czasowe nie pozwalają mi na coś większego, Zapraszam serdecznie 49.gif

 

Zaglądnęłam na bazarek.Tam kupilam mydełka za 100zł.Może pieniążki się przydadzą na SPA.

Jeżeli chodzi o paczkę to warto o tym pomyśleć,za pasem mamy Święta.Na pewno żywność a może także coś z ubrania tylko nie wiadomy rozmiar pana.Najlepiej Aniu aby zrobić wizytę w tym domu,przynajmniej by dowiedzieliśmy się w jakich warunkach pan i Roki mieszka i co mu jest potrzebne.Wizja wzrokowa bardzo by pomogła.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękujemy ,Anulko buziak.gif no to kąpiemy Rokunia!  nawet termin jest ustalony na środę na 16 :)  podobno jak mi powiedział pan ,dr Oskar powiedział że można go kąpać ponieważ w tych zeskrobinach nic nie znaleziono, chcę jeszcze porozmawiać z wetką jak to wygląda czysto technicznie, ponieważ jak oglądałam prognozy to akurat ten tydzień zapowiada się zimny i obawiam się trochę tych niskich temperatur? zobaczymy jak weci to widzą? wczoraj nie udało mi się niestety dodzwonić, próbuję dzisiaj :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...