Jump to content
Dogomania

LIMBA ZA TM [*] KIEDYŚ PIĘKNA, DUMNA A TERAZ ? GUZY NA LISTWIE, BÓL, SAMOTNOŚĆ I BETONOWY BOKS... TYLE MA STARSZA ONECZKA..


Recommended Posts

20 minut temu, malagos napisał:

A tak przez ciekawość, co to za choroba, ta psia grypa? Jakis szczególny wirus, na który opracowano szczepionkę?

Pojecie psia grypa to najbardziej sie kojarzy ze strajkiem policji. To ta choroba na którą chorują teraz policjanci.

Podobno ludzie moga zarażać swoje psy grypą. Ale opinie są rózne czy kiedykolwiek sie jakikolwiek pies w ten sposób zraził. Bo grypa jest specyficzna dla danego gatunku, wiec może powstała i psia grypa. Też sie chętnie dowiem. O psiej grypie czytałam kiedyś w kontekście psów hodowanych w Chinach na mięso - podobno się zarażały od świń/ tez hodowanych na mięso.

a tutaj np http://martabialasik.blogspot.com/2013/01/psia-grypa.html

W USA zostały skonstruowane szczepionki przeciwko temu schorzeniu, niedostępne w Polsce. Ich działanie jest zbliżone do ludzkich odpowiedników - nie chronią przed zachorowaniem, a zmniejszają intensywność objawów klinicznych.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, malagos napisał:

A tak przez ciekawość, co to za choroba, ta psia grypa? Jakis szczególny wirus, na który opracowano szczepionkę?

Domyślam się, że chodzi o parainfluenze, która jest w większości szczepionek i jest tak potocznie nazywana. Wirus musi zmutować, bakterie możemy mieć te same, czyli angina np. może przenieść się z dziecka na psa, o czym niestety przekonywałam się, kiedy dzieci chodziły do przedszkola. Moje psy są co roku szczepione wieloskładnikowymi szczepionkami i osobno Pneumodogiem, na bakteryjny i wirusowy kaszel kenelowy. Wiadomo jednak, że wiele psów ludzie szczepią tylko p. wsciekliźnie, więc potem tak lokalnie infekcje wybuchają. Dlatego wolałam Limbę zaszczepić.

Zapomniałam napisać, że otrzymałam 127 zł zwrotu za wetai paliwo, dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Limba już została lekowo zabezpieczona. z pieniędzy od mojej znajomej kupiłam jej na miesiąc Cimalgex i probiotyki weterynaryjne. Zostały jeszcze pieniądze na kolejny miesiąc leku. Dziś przyszło 15 tabl.od osoby z FB. Oprócz tego przyszedł inny środek przeciwbolowy od bou, ślicznie dziekuję. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na konto fundacji tez przyszły nowe wpłaty dedykowane Limbie:

Adam K. Tychy - 40 zł

Wioletta K. Poznań - 20 zł

Patrycja Sz. Wrocław - 20 zł

Waldemar K. Kietrz - 16 zł

Magda R.  - 50 zł

 Magda K. Suszec - 100 zł

Anna M. Warszawa - 20 zł

Dominiaka K. Szczecin - 50 zł

 

Wszystkim pięknie dziękujemyk,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,13_Au_orig.gif

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Jaaga napisał:

Limba już została lekowo zabezpieczona. z pieniędzy od mojej znajomej kupiłam jej na miesiąc Cimalgex i probiotyki weterynaryjne. Zostały jeszcze pieniądze na kolejny miesiąc leku. Dziś przyszło 15 tabl.od osoby z FB. Oprócz tego przyszedł inny środek przeciwbolowy od bou, ślicznie dziekuję. 

Super.Dawaj jej te p/bólowe jakie tam masz,to dla niej teraz najwazniejsze,niech psina odetchnie,nacieszy sie swiatem...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2018 o 14:20, Jaaga napisał:

Dziś dotarło jeszcze dla niej podarowane 8 tabl. plus witaminki. Cieszę się, że zaopatrzona jest na zapas.

 

5 godzin temu, Jaaga napisał:

Chciałam potwierdzić, że dotarł Capsomasol, dziękuję ślicznie w imieniu Limby.

Pięknie dziękujemy za pomoc

23.gif

Link to comment
Share on other sites

Chciałam się doradzić, jaki olej stosować, żeby odżywić skórę i sierść? Niestety Limba na skutek choroby ma dalej matowy, szybko filcujący się włos. Dodaję drożdże browarnicze, ale jak widać, to za mało. Olej z łososia pewnie w większosci jest z hodowlanego, czyli faszerowanego chemią. Na grupie barfowej doradzono mi podawać przy nowotworze tłuste mięso i tak się zastanawiam, czy podlewać jedzenie jakimś olejem, czy kupować taką tłustą wołowinę? 

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, że pomyślałam właśnie o nie zawsze docenianym rzepakowym z pierwszego tłoczenia i chyba go spróbuję podawać. Lniany ma gorszy smak, a Limba stała się już wybredna z jedzeniem, musi mieć smakowitą puszkę, ryż, warzywa i owoce. Inaczej nie je, a zależy mi, żeby nie traciła na wadze. Moje długo jadły gęsi smalec eko. Byłam też zadowolona. 

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko czy na tych olejach,smalcach pociągnie wątroba,trzustka?

Może zastosować Olekardin-Omega 3-6-9 + E. Są to kapsułki,podaje się 1 dziennie.W opakowaniu jest 60szt.Kupuje się w Aptece,koszt 23zl zależnie od Apteki.Po tym ładnie poprawia się sierść,sprawdzone.

Link to comment
Share on other sites

Ja podawałam swojej zaadoptowanej suni kapsułki z olejem wiesiołka, chyba dr. SEIDLE - zakupiony w sklepie zoologicznym przez Internet. Rewelacyjna poprawa -  sucha, szorstka, sztywna sierść zrobiła się miękka, jedwabista, zupełnie inna jaką miała przedtem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...