Jump to content
Dogomania

szczekanie na dźwięki


asiajez

Recommended Posts

Cześć! 2 tygodnie temu wzięłam ze schroniska ok 3 letniego psa i od paru dni pojawił się problem ze szczekaniem na wszystkie dźwięki odbywające się w innym pokoju bądź na zewnątrz. W szczególności kiedy głęboko zaśnie i usłyszy jakieś pukanie, zrywa się gwałtownie i szczeka, szybko się uspokaja kiedy zwrócę mu uwagę. Robi to codziennie o 4 rano, kiedy moja mama wstaje i zapala światło w korytarzu, kiedy ktoś otworzy drzwi czy usłyszy psa za oknem. Wczoraj byłam z nim na spacerze i wracałam na swoje podwórko, z przeciwnej strony wracała moja mama, a on się najeżył i zaczął szczekać, po czym kiedy ją poznał poleciał szczęśliwy. Zdarzyło się to też z innymi osobami, które już zna, a teraz z daleka idzie najeżony i zdenerwowany. Dodam, że pies nigdy wcześniej nie szczekał, nawet w schronisku kiedy go odwiedzałam nigdy nie podniósł głosu mimo całego zamieszania wokół. 3 dnia u nas musieliśmy go wykastrować, a teraz jest przeziębiony, więc pierwsze 2 tygodnie jest prawie cały czas na antybiotyku, ma ograniczony ruch i zabawę oraz treningi ze mną. Czy może to z tego wynikać czy pies czuje się już u siebie i broni terenu? Jak mogę go tego oduczyć?  Pies jest do wszystkich nastawiony przyjacielsko i nie przejawia żadnych lęków, więc nie wiem czemu nagle pojawił się ten problem. Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...