Jump to content
Dogomania

Amstaff 5 miesięcy - agresja, problem psychiczny, gdzie popełniam błąd?


koala1149

Recommended Posts

Brawo, zgadzam się, często sami nieświadomie wyrabiamy w psie reakcje agresywne, posłuchaj rad Sowy i Patmol.

Ja mam ponad 36 lat rottweilery w mieście, w bloku i nigdy nie miałam problemów z agresją do niczego - były łagodne i bezpieczne dla otoczenia mimo, że były szkolone policyjnie na obronne. Ale przede wszystkim były od szczeniaka socjalizowane z otoczeniem.

Link to comment
Share on other sites

Warto też poszukać dobrych hodowli amstafów, takich z których wychodzą amstafy z prawidłowym charakterem, i popytać o zasady szkolenia, o literaturę, o dobrych trenerów.

Każda rasa psów, to znaczy każda grupa ras psów, czy nawet psów w typie, ma trochę jednak odmienne zasady postępowania, które się najlepiej sprawdzają przy wychowaniu takiego psa. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Część! Też mam  5-msc szczeniaka Asta. To  mój drugi Ast. Z pierwszym przeżyłem 17 lat. Jeśli mogę coś poradzić jako laik. Pamiętaj że to dopiero dzieciak i nie wie, że coś robi źle. Nie krzycz na niego i broń cię Panie Boże nie bij. Tylko pokaż mu prawidłowe zachowanie i  nagródz. Ale przede wszystkim te psy się nigdy nie męczą. Potrzebują bardzo dużo ruchu.Ja wychodze o 15 na dwie godziny, po powrocie suszona krtań i " na miejsce" jakaś godzinka i znów dwie godzinki zabawy. Jak skończy 1.5 roku będzie prościej :) rower, lina na gałęzi itd. Najlepsza jest dla niego zabawa z innymi psami. Jak mi się uda to wyślę na priv mój numer. Zadzwoń pogadamy bo tu książkę napiszę :) Mój Buster też broił i broni nadal ale mniej. Napiszę mój problem  i rozwiązanie , może komuś się przyda.

Gryzienie smyczy- olałem to i mu się znudziło. Chyba nie smycz była zabawą tylko moje rozdrażnie i fefowanie

Skakanie na mnie i gryzienie podczas spaceru- walnąłem focha " fe, brzydki pies, spierda..." Odwróciłem się i zero reakcji na jego zaczepki. Po kilku razach zadziałało i już nie skacze.

Sypialnia- ja do spania a on szczeka i podgryzuje ( chce się bawić). Kutka piłka! Broisz- nie przebywasz w sypialni... Za drzwi na 15min i powtórka. Otwieram drzwi,pies broi, za drzwi. Tak 4 razy każdego dnia przez tydzień i się nauczył, że sypialnia służy do spania. Dodam że pierw mu pokazałem jak ma się zachować czyli waruj, dobry piesek i smakołyk ale olał to... Się mu nie dziwię bo super się skacze po łóżku, zwłaszcza jak kołdra sięga do kolan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...