Jump to content
Dogomania

cztery sunie malutkie w potrzebie


Recommended Posts

Myślę ,że jeżeli Magda powierzy Wam swoje największe skarby czyli sunieczki, to nie będzie się bała dać Wam dodatkowy klucz. To znacznie ułatwi Wam opiekę nad piesiami.

I tak naprawdę to ten klucz już powinien być u którejś z Was . Niech Magda wyląduje nagle w szpitalu i nie  będzie problemu z dostaniem się do psów. A nie jeżdżenie do szpitala po klucz.

Link to comment
Share on other sites

Mam zamiar zrobić klucz w poniedziałek bo tu na przeciwko gdzie mieszkam dorobią i nawet tanio bo mnie znają tylko oni w sobotę nie pracują, U mnie jest sąsiadka porządna kobieta co moze mieć klucz a drugi dam wam i można u niej zostawić z resztą mozna też zostawic pod słomianką nikt tu nie weźmie z tego bloku przez 20 at tu mieszkał mój syn i z żoną zostawiali sobie tak klucz wiele razy, teraz mieszkam ja i nie ma problemu zeby był pod słomianką. wszyscy sąsiedzi są dla mnie mili i nikt nie wejdzie , w poniedziałek dorobię , Mam insulinę i tabletki i to 2 rodzaje na serce też mam i enzymy trzustkowe też , zbijam ten cukier ale to jest na krótko i znów skacze. Już tak kiedyś miałam potem mi ustawili i było długo dobrze . No na razie jakoś na noc też biorę insuline długodziałającą i żyję tylko rano znów skok do góry . Dam radę już rozmawiałam z lekarzem i kazał poczekać zbijać ile sie da przed każdym jedzeniem  i czekać no to czekam. Tak kocham te sunie chcę dla nich jeszcze pożyć. Też pójdę do tej pracy co załatwiłam sobie dzis nie było z kim rozmawiać ale jutro pogadam ze zaczne później , może si e  zgodzą , rozmawiałam z dziewczyna co tam oracuje powiedziała że sie zgodzą poczekać bo maja za mało pracowników. Moze się ułoży zależy mi bo żeby coś odłożyc w razie czego na weta. Teraz pieski maja co jeśc i są zdrowe wiec na razie nie ma problemu . Dzieki wam za wielkie wsparcie psychiczne bo powiem szczerze jak pisałam pierwszy post to byłam mocno załamana i myślałam ze nie sie nie da zrobić, ale stał sie cud dzieki wam. Myśle ze ja zawsze powinnam też pomagacc jak ktoś chce żeby się zająć pieskami np w czasie wyjazdu , czy do sanatorium , Byle znów byc na chodzie , jak się dobrze czuje to zabieram sunie do lasku na Kole czy na moczydło albo na szczesliwice tam są szczęsliwe tyle do latania a jak taka jestem marna to łażę po podwórku czy kilka ulic i wracam nie nabiegają sie bo na smyczy, uszę wyzdrowieć i znów mieć siłe dla nich są tego warte zeby miały piękne życie i pełne miłości. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Klucz u sąsiadki jest rozwiązaniem dlatego, że jeśli ktoś jest u psiuszków, zamyka, wychodzi, jedzie do domu, a następnego dnia z jakiejś przyczyny nie może przyjechać, to jest problem, bo trzeba jakoś klucz przekazać komuś, kto całkiem gdzie indziej mieszka.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje ze sie ułoży bo to by też dla piesków było dobrze że nie maja takiej zdechłej mamy. To nie ja jestem cudowna to moje sunie każda z osobna jest najcudowniejsza na swiecie ,w ogóle uważam że pies jest najcudowniejszym ze wszystkich stworzeń na swiecie, wiem ze są miłosnicy kotów i innych zwierząt ale dla mnie nie ma nic wspanialszego niż pies, miałam też kiedyś dawno 2 kundle i niezależnie od rasy są cudowne , niestety jednego wąż ukąsił w Afryce a druga sie zestarzała i umarła. Klucz nawet pod słomianką sie sprawdza albo u sąsiadki tylko ta sąsiadka schorowana czasem jej nie ma jest u rodziny bo niedomaga , o na razie jest. Jest stale jej 25 lat młodszy od niej mąż on jest stale zdrowy bo młody niestety stale pracuje i jest rano i wieczorem , może też są sąsiedzi pietro wyżej staruszkowie i mają Maltańczyka też mii ludzie mogą mieć klucz. To sie da załatwić.

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko ja uważam że pies jest bardziej interaktywny niż kot , jak by to porównać to kot jest pamięć  ROM a PIes pamieć  REM , Kot ma wpisane instynkty na stałe i chodzi tymi wpisanymi drogami i kicha na człowieka i to co człowiek od niego chce , lub w małym stopniu go to obchodzi a pies to tak jak REM panięć operacyjna, wielkie porozumienie reaguje na wszystko emocje lubi sie uczyć nowości chodzic w nowe miejsca itp  . No nie umiem inaczej wytłumaczyc nie wiem czy zrozumiałaś o co mi chodzi bo już jestem na starość niezbyt bystra , ale takie na mnie robią te zwierzami wrażenie. Jednak wolę psy i gdybym była zdrowsza to jeszcze jednego bym wzięła, jakiegoś mizernego  z tej chodowli bo moje pieski by go znały jest taki ślepy , już mam slepawą sunie Yorka to drugi by nie zaszkodił tylko zdrowie przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

Nie no nie wygłupiaj się  :)  nie bierz więcej piesków, teraz sobie radzisz, ale gdyby chorowały, to duże koszty. Ja w operacje i leczenie Kuli wpakowałam dużo więcej kasy, niż gdybym ją z Bóg wie jakiej wyczesanej hodowli kupiła. Zresztą piszesz, że suczki nie są sterylizowane, nie możesz wziąć pieska. Moja Kula też bardzo źle widzi, na głupi krawężnik wskakuje wielkim susem, albo stoi bidna i nie wie, co robić, czy tam przepaści nie ma, bo cień leży, nie potrafi ocenić.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj jak szłam z pieskami to spotkałam właścicielkę warzywniaka , no i ona chętnie weźmie tego ślepego pieska i odkarmi , więc juz ma dom i myślę ze jeść to będzie dobrze bo pani z warzywnego to ze 150 kg waży i ciągle je , głodny nie bedzie a miła to kobieta. Miałam szczęscie bo tak sie tym pieskiem martwiłam. Jeszcze sie na to wszystko i te nerwy przeziębiłam zmierzyłam temperaturę i rano 38,2 to co bedzie po południu , ja to pechowy człowiek ze zdrowiem.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za te deklaracje a myślałam ze mi się z tym szpitalem nie uda i że jestem skazana na takie dogorywanie a nawet myślałam o rozdaniu piesków bo czasem na prawdę nie mam siły na nic i wychodzę tylko koło domu i to tylko 2 razy a nawet się zdarzyło ze raz , jak znów stanę na nogi to będę ich zabierała do durzych parków na moczydło szczęsliwice lasek na Kole zwłaszcza lubią lasek na Kole , jeszcze latem miałam troche siły i tam pojechały a 2 lata temu to codziennie takie wycieczki . One są takie szczesliwe jak nie na smyczy i w dzikim miejscu tak szaleją z reszta wszystkie psy w takich miejscach są szczęśliwe , widzę jak na Górze na Kole na moczydle psy wariują ze szczęscia biegają no ja na górę rzedko włazę ale i moczydło jest dla nich fajne. Bywałam nawet zimą , może to wróci żeby były szczęsliwasze.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziekuję wam ze jednak jest szansa na ten szpital. Jak się ma tak niewyrównaną cukrzycę to sie każda choroba czepia , dobrze ze grypa a nie grzybica jak u niektórych cukrzyków bo trudno wywabić . Znalazłam coś takiego jak by któraś potrzebowała  https://allegro.pl/adidog-bluza-dla-psa-ubranko-ubranie-kolory-xs-i7448988595.html?fromVariant=7448989575  ubranka dla piesków za 3 ,85 bo chińskie ale to nie ma zanczenia. od xs do xl ja te najmniejsze mam dwie ale nawet na duzego jest tak tanio https://allegro.pl/adidog-bluza-dla-psa-ubranko-ubranie-kolory-xl-i7448988717.html?fromVariant=7448989430

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny ten szpital to moze być jednak szybciej , przy tych duzych cukrach zaczęło i serce nawalać w Piątek w południe to myślałam ze zawołam pogotowie dzis znów cukier wielki nie wiem czy mnie pogotowie nie zgarnie wcześniej , dorobiłam drugi klucz , są dwa jeden mój a drugi dorobiony i mam dorobić trzeci ale koło 10 dopiero bo teraz krucho mam z pieniędzmi mam dosłownie na styk, mam nadzieję ze jeszcze wytrzymam żeby ten drugi dorobić zeby nie trzeba było sąsiadów czy zostawiania klucza, ale zdrowie mi siada niestety . jak by co to mam jeden i mój , gdtby się skończyło na pogotowiu to zostawie u sąsiadki a lepiej zebyscie mi podały swój telefon to bym zawiadomiła bo w szpitalu nie będzie wifi. No nie polepsza mi sie a raczej gorzej przeziębienie przeszło ale to  nic nie dało musi zninać ten wielki cukier to wszystko się wtedy wyrównuje. Przepraszam ze wam zawracam głowę ale ja na prawde nie mam znajomych , mam siostrę ale daleko i ona ma 4psy i kotkę a ledwo sama łazi nawet pytała czy nie wziełabym jednego jej pieska bo nie da rady z nimi i nie weźmie bo raz dawno wzieła i nie dała rady, siostra też staruszka, Syn dostał pracę w Finlandii to jednak daleko i też on dopiero zaczyna wiec nie moze sobie pozwolić zeby tu wrócić z resztą nic mu nie piszę o zdrowiu bo ma swoich kłopotów po brzegi że ledwo ciagnie to zycie ,tak ze raczej jestem sama . Będę się starała żeby być jak najkrcej w tym szpitalu i jak wyjdę to wiem ze będę pomagać osobom co nie mają z kim zostawic zwierzaków bo są takie , jest tu u mnie na osiedlu staruszka co nie moze isć do sanatorium bo ma kota to będę jej tego kota na początek pilnować a potem ogłoszę ze pomagam , wiem jaki to ogromny problem.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, themagda napisał:

Dziewczyny kochane o której chcecie , ale mam na razie jeden klucz , poznacie pieski to lepiej ze wcześniej was poznają .

 

10 godzin temu, Aldrumka napisał:

mogę np. ok 12-tej

No i dobrze, będę dzwonić koło 10-tej, Aldrumka, wysłałam PW w sprawie numeru, bo zasiałam.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, b-b napisał:

To teraz themagda będzie spokojniejsza :)

Tak,teraz będzie już na spokojnie oczekiwać na przyjęcie.Oby to już jak najszybciej się odbyło.

Zastanawiam się czy przy tragicznym cukrze nie może sama podnieść minimalnie dawki leków aby chociaż trochę obniżyć cukier we krwi.Tylko tu zachodzi obawa aby nie dostać niedocukrzenia.

Mój znajomy jest na insulinie i zależnie co zje sam reguluje sobie dawkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...