Jump to content
Dogomania

Różne opinie hodowców, weterynarzy, publicystów


1_dog_lover

Recommended Posts

Cześć. Mój pies ma teraz 11 miesięcy, jest karmiony 2 razy dziennie ok 8-9 i 17-18. Od zawsze był problem z jedzeniem rano. Albo trochę albo w ogóle nie je, po południu nie ma problemu (są dni ze zje cała miskę, ale to rzadkość). 

 

Chcialem przejść na karmienie raz dziennie bo ma prawie rok, ale weterynarz powiedział ze psów nie powinno się tylko raz dziennie karmić, a np znana p. Suminska w swoich audycjach mówi TYLKO o karmieniu raz a porządnie, Pani z hodowli również tak mówiła. 

 

Zastanawiam się czy tak nie będzie lepiej, skoro i tak ma większy apetyt popołudniami, a teraz rano miska stoi, on i ja się frustrujemy. Co myślicie? 

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że rano dawaj mu mniejszą porcję,wieczorem - większą.Zwolennicy rozkladania jedzenia na dwie raty uzasadniają to możliwością wystapienia skrętu żołądka (szczegónie u ras duzych).Psy trawią pokarm okolo 12 godzin,postaraj się tak to rozlozyć,poza tym przed i po jedzeniu pies nie powinien być aktywny ruchowo min.pół godziny.

Tyle ode mnie,sam musisz zdecydowac,która opcję wybierasz,pozdrowienia,M.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...