Jump to content
Dogomania

Maleńka Figa - do tej pory miała figę z makiem, ale rozkochała w sobie DT i zmieniła go w DS:)


Recommended Posts

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Ruszyły ogłoszenia na FB (Ellig zrobiła), a dzisiaj zrobi jeszcze na OLX. Ja mam ochotę wyrzucić telefon, żeby nikt nie dzwonił:( Mam w sobie tyle emocji, tyle sprzecznych myśli. Bo z jednej strony powinna miec cudowny dom, gdzie będzie ukochana jedynaczką, a z drugiej... tak na mnie patrzy, tak się przytula, tak ufa... 

Wzięłam dzisiaj urlop, żeby pójśc na wspólny spacer z Martą, która wyprowadza moje sunie, kiedy jestem w pracy. Chciałabym, żeby maleńka gładko weszła w tę sytuację.

A prawda jest taka, że kocham ją tak, jak Peruszkę. pamiętam, jak o nia błagałam Jacka, jak czekałam na nią. Teraz biłabym sie o to, żeby została, ale faktem jest, że są lepsze domy niż mój dla niej:(

 

Ewuniu, nie ma lepszego domu.
Nie znam lepszego domu dla zwierzaków, domu pełnego miłosci , cierpliwości, troski . Domu gdzie żyje się ze zwierzakami domownikami na co dzień i od święta.
Masz wielkie serce i pokochałaś Figunię <3, rozumiem Cię doskonale.
Myślę, ze znajdziemy Figuni dobrych Ludzi, proszę nie martw się.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Czytam i nie wiem co pisać... Znam Figę i też ją pokochałam bo jej się nie da nie kochać. Miałam na tymczasie wiele psów ale tylko kilka z nich zapadło mi bardzo głęboko w serce. Nawet teraz kiedy to piszę mam łzy ze wzruszenia. Życie napisze właściwy scenariusz :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ewuniu WIEM co czujesz doskonale. Mimronka dziś spała wtulona we mnie przez całą noc, teraz śpi owinięta na mojej szyi . Baksi przytulona do Arka, zaczepia go łapką do miziania. I jak ja mam Mimronkę oddać? Ale wiem że muszę - muszę mojej geriatrii a szczególnie Tyci zapewnić spokój. Dziś w domu byl matrix, bo musiałam zwolnić 5 boksów dla radysiaków - Tycinka cała w nerwach, Mimisia nie chciała zjeść śniadania, Roniś zazdrosny TYLKO o Mimronkę - jakby coś czuł.

1621817125_IMG_20181022_2236151.jpg.0ce431dd6a23b8f02b3a139307c62f76.jpg

 

1271057461_IMG_20181022_2237001.jpg.47a63303018fa718d345d9251f3e9905.jpg

 

I jak je oddać???

 

 

Teraz pomyśl troszkę o Baksi i trzymaj kciuki za aklimatyzację w nowym domu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oj kochane, to nie jest łatwe... 

Ale dzisiaj trzymamy mocno kciuki za MImronkę i Baksi:) Oby im było dobrze w nowym domu:) Najważniejsze, że są razem!

Ogłoszenia są, ale nikt nie dzwoni. To z jednej strony dobrze, z drugiej źle i weź tu człowieku bądź mądry.

Tymczasem dzisiejszy deszczowy dzień psiaki przesypiają w róznych miejscach i konfiguracjach:

 

 

F118.jpg

F119.jpg

F120.jpg

F121.jpg

F122.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dużo byśmy chciały ale niestety niewiele możemy.

Trzeba by wygrać jakiś milion albo ze dwa i może wtedy dało by się ustawić na równi chcieć i móc :)

Od zawsze to piszę, że nie zazdroszczę Wam DT  oddawania psiaków do adopcji.

Sama bym  -gdybym mogła- pewnie nie oddała do adopcji już pierwszego psiaka.

Trzymam za WAS kciuki!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mam relację z dzisiejszego spaceru. Maleńka za nic nie chciała wyjść z Martą. Warczała na nią, kiedy zdejmowała jej ubranko. Potem pozwoliła sobie nałożyć obróżkę, ale już na dworze ciągle starała się wracać do samochodu. Przekupywana smaczkami troszkę pochodziła, ale Marta mówi, że Barsa i Peruszka ciągle musiały stać i czekać aż maluszek zdecyduje się zrobić kilka kroków. Umęczyła się z nią Marta bardzo - mam nadzieję, że nie zrezygnuje z tych spacerów. W pewnym momencie szła jakaś kobieta trochę podobna do mnie, wtedy Figuś ruszyła z merdającym ogonkiem. Kiedy zobaczyła, że to nie ja, znowu stanęła i odmówiła chodzenia:( 

Rano mimo deszczu maszerowała ze mną radośnie i chętnie. Troszę poniosłam ja na rękach, bo o to prosiła. 

Ech...:(

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Figuszek dostała dzisiaj wspaniały prezent - 200 zł wpłacił Pan Adam B. To znajomy osób, które były zaangażowane w pomoc suni. Tyle dobrych Ludzi skupiło się wokół tego maluszka... Serdecznie dziękujemy!

 

Figa23.jpg.ebdd1181b63bfd712120793c3f8a6baf-002.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, auraa napisał:

Dzień dobry:) Figunia śliczna! Ciekawe czy dziś da się wyciągnąć naspacerek

Dzis rano Jacek trzymal maluszka i przesuwal po podłodze, a jak na moment puścił, żeby przypiąć smycz, to śignęła mu z powrotem do mnie.

Z Martą lepiej, ale zainwestowała czas w przytulanki przed spacerem:)

 

Był telefon od Pani, która jest na emeruturze, mieszka z mamą i 15-letnim niewykastrowanym psem. No i szuka towarzystwa dla swojego piesia. Powiedziałam, że Figa jest młodziutka, potrzebuje aktywnego domu, a nie obecności staruszka, który też ma prawo do spokoju, a nie towarzystwa takiej młodziutkiej iskierki. Poradziłam Pani, żeby poszukała 5-7 letniej suni.

Link to comment
Share on other sites

A nam udało się uratować kolejnego maluszka. Dzięki Fundacji Znajdki znalazł dom tymczasowy w Warszawie. Jego brat niestety już od tygodnia siedzi zamknięty w oborze u pijaka.

Ewa przelałam Ci dla Figi w imieniu Krysi 100zł.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, auraa napisał:

A nam udało się uratować kolejnego maluszka. Dzięki Fundacji Znajdki znalazł dom tymczasowy w Warszawie. Jego brat niestety już od tygodnia siedzi zamknięty w oborze u pijaka.

Ewa przelałam Ci dla Figi w imieniu Krysi 100zł.

Bardzo serdecznie dziękuję! Rozmawialam wczoraj z Krysią:)

Co to za psiaczek? Też malutki? Młody? Jest szansa na jakieś zdjęcia, żeby go ogłaszać?

Link to comment
Share on other sites

psiak ma 8 tygodni ale będzie chyba sporym średniakiem. Jutro dowiem się więcej .Dziś  Krysia miała cały dzień zajęty przez malucha. Przed południem dostałam telefon, że jest dom ale potem to już Krysia z Maćkiem... Wozili go do Mińska do weterynarza a potem do Warszawy.

Link to comment
Share on other sites

Figuszek wygląda na zdjęciach smutno, ale to naprawdę wesoła panienka. Chociaż w oczkach czasami widać smutek psa, który ma za sobą złe przeżycia:(

Znowu rano nie chciała wyjść z Jackiem, ale jakby ciut szybciej dała się przekonać, że nie ma wyjścia. Za to po powrocie razem z Peruszką wycałowały mnie i wtulały sie ocno. No i po raz pierwszy nie czekała na mnie, tylko poleciala do kuchni na śniadanie, które robił dla nich Jacek:) 

 

Bardzo pięknie dziękujemy za wpłatę 100 zł Krysi i Maćkowi:) Nie tylko przywieźłi maluszka do Warszawy, ale sa też ze mną w stałym kontakcie i dopytują o Figę. Sami mają 3 psiaki, to tacy "nasi" Ludzie:) Bardzo dziękujemy!

Link to comment
Share on other sites

Niestety dzisiaj bunt totalny. Nie pozwoliła Marcie nałożyć sobie obroży. Warczała i uciekała pod krzesło, pod łóżko:( Po kilkunastu minutach prób, podawnania smaczków i namawiania do wyjścia Marta poddała się. Peruszka i Barsa wyszły na spacer, maleństwo zostało w domu:( Muszę urwać się wcześniej w pracy, żeby nie siedziała 10 godzin bez załatwienia się:( Nie wiem skąd taki regres:( Ze mną idzie radośnie, bez problemu. Obwąchuje, obserwuje i maszeruje:(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Ewa Marta napisał:

 

Bardzo pięknie dziękujemy za wpłatę 100 zł Krysi i Maćkowi:) Nie tylko przywieźłi maluszka do Warszawy, ale sa też ze mną w stałym kontakcie i dopytują o Figę. Sami mają 3 psiaki, to tacy "nasi" Ludzie:) Bardzo dziękujemy!

 

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Na moje konto wpłynęło 30 zł od Magdy, która adoptowała od nas dawno temu psiaka. Przeznaczamy je na Figunię, bardzo dziękujemy!!!

 

Figa23.jpg.ebdd1181b63bfd712120793c3f8a6baf-002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...