Jump to content
Dogomania

Maleńka Figa - do tej pory miała figę z makiem, ale rozkochała w sobie DT i zmieniła go w DS:)


Recommended Posts

I jeszcze jedna niespodzianka. Figa spotkala na spacerze swoją córcie i jej przyszywana siostre Majkę (obie sunie adoptowane przez cudowną rodzinę od nas) Przy okazji została sprawdzona pod kątem akceptacji dzieci. Troszkę była wsytraszona, ale dała radę:)

Córeczka Ezra wolała witać się z Felkiem.

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zabrałam dzisiaj Figę do weta. Została dokładnie obejrzana, ma niecałe 2 latka, ale na białych ząbkach już kamień, z powodu kiepskiego do tej pory jedzenia.

Miała pełne gruczoły okołoodbytowe, zostały więc wyczyszczone. Na sierści zostały odchody pcheł, dlatego kupiłam szampon, który wszystko dokładnie wymyje. Kąpiel za 2 dni, bo dzisiaj maleńka została zaszczepiona. Waży 7,1 kg.

Była bardzo grzeczna, chociaż bardzo się bała. Śliniła sie bardzo i wtulała we mnie tak, że plakać mi sie chciało ze wzruszenia i miłości do tego kochanego Skarba. Kiedy ją odwiozłam byla bardzo szczęśłiwa, a kiedy zobaczyła wychodzących po nią z klatki Karolinę i Felka, prawie odpadl jej ogonek:)

Umówiłam od razu sterylkę na 19 października. Wezmę dzięń urlopu i zawiozę maleńką do gabinetu, a potem odwiozę z powrotem. Zastanawiam się, czy w czasie sterylki nie wyczyścic tych ząbków, bo kamień na nich ma brzydki:(

Za dzisiejszą wizytę zapłaciłam 97 zł, 

par.jpg.9fd449a78ea9ddedecca1a004b85b64c.jpg

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Ewa Marta napisał:

Zabrałam dzisiaj Figę do weta. Została dokładnie obejrzana, ma niecałe 2 latka, ale na białych ząbkach już kamień, z powodu kiepskiego do tej pory jedzenia.

Miała pełne gruczoły okołoodbytowe, zostały więc wyczyszczone. Na sierści zostały odchody pcheł, dlatego kupiłam szampon, który wszystko dokładnie wymyje. Kąpiel za 2 dni, bo dzisiaj maleńka została zaszczepiona. Waży 7,1 kg.

Była bardzo grzeczna, chociaż bardzo się bała. Śliniła sie bardzo i wtulała we mnie tak, że plakać mi sie chciało ze wzruszenia i miłości do tego kochanego Skarba. Kiedy ją odwiozłam byla bardzo szczęśłiwa, a kiedy zobaczyła wychodzących po nią z klatki Karolinę i Felka, prawie odpadl jej ogonek:)

Umówiłam od razu sterylkę na 19 października. Wezmę dzięń urlopu i zawiozę maleńką do gabinetu, a potem odwiozę z powrotem. Zastanawiam się, czy w czasie sterylki nie wyczyścic tych ząbków, bo kamień na nich ma brzydki:(

Za dzisiejszą wizytę zapłaciłam 97 zł, 

par.jpg.9fd449a78ea9ddedecca1a004b85b64c.jpg

Myślę, ze to dobry pomysł.

 

 

Maleńka jest naprawdę maleńka i prześliczna :D

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Ellig napisał:

Bardzo dobry pomysł z tym wyczyszczeniem ząbków Kruszynki :)
 

Dzwoniłam już do weta i dopisał czyszczenie ząbków:)

 

A na naszym koncie znowu prezent. Tym razem 50 zł dla Figi wpłaciła Kami z rodziną. To takie cudowne, kiedy rodzina adoptowanej suni chce pomóc kolejnej:) Bardzo dziękujemy!

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Ewa Marta napisał:

Dzwoniłam już do weta i dopisał czyszczenie ząbków:)

 

A na naszym koncie znowu prezent. Tym razem 50 zł dla Figi wpłaciła Kami z rodziną. To takie cudowne, kiedy rodzina adoptowanej suni chce pomóc kolejnej:) Bardzo dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy Rodzince Kami :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety z przyczyn osobistych Karolina musi wycofać się z bycia DT dla Figi. Prawdopodobnie w sobotę maleńka trafi do mnie. Nie wiem co zrobię, jak to wytłumaczę mężowi i jak dam radę, ale nie mam wyjścia. Jak najszybciej porobię jej zdjęcia i trzeba ruszać z ogłoszeniami. Można napisać, że przed adopcją zostanie wysterylizowana. Podłamało mnie to dzisiaj, ale trzeba się zmierzyć z tym.

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Ewa Marta napisał:

Niestety z przyczyn osobistych Karolina musi wycofać się z bycia DT dla Figi. Prawdopodobnie w sobotę maleńka trafi do mnie. Nie wiem co zrobię, jak to wytłumaczę mężowi i jak dam radę, ale nie mam wyjścia. Jak najszybciej porobię jej zdjęcia i trzeba ruszać z ogłoszeniami. Można napisać, że przed adopcją zostanie wysterylizowana. Podłamało mnie to dzisiaj, ale trzeba się zmierzyć z tym.

Pani se to zapamięta :D  :D  :D

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, auraa napisał:

To fatalnie.. Nie spodziewałam się tego :(

Damy radę, nie martw się, nie zostawie maleńkiej bez opieki. 

12 godzin temu, Anecik napisał:

Pani se to zapamięta :D  :D  :D

No wiem... Muszę ustawić sobie w głowie, że nie jest moja i szuka domu, ale łatwo nie będzie, bo to cudowna sunia. Tyle, że moja Peruszka będzie to bardzo przeżywać, bo jest zaborcza na maksa i będzie nieszczęśliwa. Figa jest śliczna kochana, maleńka - szybko znajdzie dom.

Jest jedna Pani z dwoma starszymi pieskami, którą spotkałyśmy pierwszego dnia na spacerze i potem umówiła się z Karoliną na spacer. Myśli o adopcji. Póki co malenka i tak musi mieć sterylkę, a jej termin jest dopiero 19.10. 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, b-b napisał:

Się porobiło .

sorki że tutaj ale możesz Bogdusiu ze swojego ogłoszenia na olx dla Lapisiam jamnisia usunąć te zdjęcia na których widać ranę po pogryzieniu? Rana jest w zasadzie już niewidoczna i może nie trzeba jej pokazywać? :)

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Anecik napisał:

sorki że tutaj ale możesz Bogdusiu ze swojego ogłoszenia na olx dla Lapisiam jamnisia usunąć te zdjęcia na których widać ranę po pogryzieniu? Rana jest w zasadzie już niewidoczna i może nie trzeba jej pokazywać? :)

Oki:)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, b-b napisał:

Się porobiło .

Będzie dobrze. To jest tak cudowna sunia, że rozkochuje w sobie wszystkich. Mój mąż nie protestował za bardzo, że przez chwilę maluszek będzie u nas. Oby Peruszka to zaakceptowała. Ona jej nic nie zrobi, będzie po prostu zazdrosna i smutna. 

38 minut temu, auraa napisał:

dzień dobry ,jadę na działkę trzymajcie kciuki żeby nic nowego....

Trzymam... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...