Jump to content
Dogomania

Maleńka Figa - do tej pory miała figę z makiem, ale rozkochała w sobie DT i zmieniła go w DS:)


Recommended Posts

Jestem pewna, że zrozumiecie doskonale, że nie zawsze można kierować się rozsądkiem. Można mieć kilka psiaków na utrzymaniu, ale nie da się odwrócić od kolejnego uznając, że będzie można zapomnieć te oczy...

Tym razem też się nie udało. Zadzwonila Auraa i zapytała o szansę na pomoc dla suni - cudownej 2 letniej, niespelna 7 kilogramowej (i to po jakimś czasie odkarmiania) suni. Wiedziałam o niej już od wakacji. Mieszkała w miejscu, w którym żaden pies mieszkać nie powinien i oczywiste było, że trzeba ją stamtąd zabierać. Pytanie tylko gdzie i skąd brać kolejne fundusze na jej ratowanie?

Odpowiedź na pierwsze pytanie szczęśliwym zrządzeniem losu znalazła się szybko. Cudowna osoba, moja koleżanka Karolina zgodziła się przyjąć maluszka na jakiś czas jako DT. 

Drugie pytanie - skąd wziąć fundusze? No właśnie. Szczęśliwie potrzebujemy zebrać jedynie na utrzymanie suni, szczepienia, odpchlenie, sterylizację i na jej jedzenie. Pobyt w DT jest bezpłatny.

Uznałyśmy z Ellig, że rozsądek trzeba odlożyć na bok i ratować maluszka.

Nie wiem, czy moge wymienić wszystkie osoby zaangażowane w przywiezienie suni do Warszawy, dlatego napiszę na razie, że rozpoczęła wszystko Auraa, a my zdecydowałyśmy się pomóc i wziąć ją pod nasza opiekę z prośbą o wsparcie finansowe i pomoc w ogłaszaniu maleńkiej. 

Maleńka od piątku wieczorem jest w naszym DT u Karoliny. Początkowo wystraszona, ale bardzo opanowana przez dwa dni dała się poznać jako przekochane, spokojne, grzeczne i bardzo potrzebujące kontaktu z człowiekiem Słoneczko.

Zachowuje czystość w domu, jest bezproblemowa i od 2 dni na krok nie odstępuje tymczasowej opiekunki.

Ja wkupiłam się w jej łaski gotowaną piersią z indyka, którą pochłaniała z wielkim apetytem.

 

Spójrzcie na te oczy, potrafilibyście odwrócić się i nie pomóc?

Figa01.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:

POMOC RZECZOWA:

Wyróżnianie ogłoszeń - Ellig

07.10 - 24 puszki Rocco i 8 kg karmy brit Premium - 151,92 zl - Ewa Marta
13.11 - simparica - tabletka przeciw kleszczom - Ewa Marta

 

 

WPŁATY:

Rok 2018:

08.10 - 15,00 zł - od Nesiowatej
09.10 - 100,00 zł - od Auraa
10.10 - 50,00 zł - od Kami z rodziną:)
15.10 - 100,00 zł - od Pani Ani
20.10 - 108,27 zł - kwota pozostała po adopcji Maksa
25.10 - 200,00 zł - od Pana Adama B.
26.10 - 100,00 zł - od Krysi i Maća
26.10 - 30,00 zł - od Magdy R.
29.10 - 50,00 zł - od Marzeny S.
29.10 - 20,00 zł - od Ani75
 

 

BAZARKI dla psiaków:

Rok 2018:

10.2018 - 15,00 zł - Bazarek Nadziejki 
22.12 - 875,70 zł - bazarek biżuteryjny Ewy Marty i Ellig
30.12 - 184,40 zł - dopłata - bazarek biżuteryjny Ewy Marty i Ellig

 

W sumie zebrane: 1.848,37 zł

 

WYDATKI:

Rok 2018:

06.10 - 62,14 zł - 4 puszki karmy, adresatka, kropelki fiprex
09.10 - 97,00 zł - szczepienie, czyszczenie gruczołów i szampon
13.10 - 85,00 zł - badanie krwi (morfologia i biochemia)
19.10 - 520,00 zł - sterylizacja, czyszczenie ząbków, czipowanie
20.10 - 25,00 zł - ubranko posterylkowe
23.11 - 17,49 zł - wyróżnienie ogloszenia
10.12 - 148,43 zł - zakup puszek RN Wilderness
16.12 - 203,44 zł - zakup 18 puszek 800 gramowych RN Wilderness na zapas (z uwagi na 40% zniżkę w sklepie)
24.12 - 37,00 zł - weterynarz i leki  - biegunka
08.01 - 100,00 zł - częściowa opłata za karmę Acana (pozostała kwota zapłacona przez Ewę Martę)
28.02 - 108,00 zł - badanie kontrolne krwi morfologia plus biochemia

Rok 2019:

11.02 - 75,00 zł - obroża Preventic
01.03 - 26,50 zł - olej z wiesiołka
09.03 - 29,99 zł - kropelki do oczu
21.03 - 150,00 zł - Figa oddaje Luli
23.03 - 47,94 zł - 6 puszek Dolina Noteci

Po adopcji Figi pozostałe fundusze rozdzielone na:

08.04 - 65,44 zl - dla Luli
08.04 - 50,00 zł - dla Flory i Nadii

 

 

W sumie wydane: 1.848,37 zł




Na koncie pozostało: 0 zł

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze kilka zdjęć, tu z Felkiem, z którym aktualnie mieszka:Figa08.jpg.0b0174a3b86694f384c8317e86c82805.jpg

 

 

 

Figa07.jpg.8b46a637a025a1bae15fc6aefb514668.jpg

Figa09.jpg.f29b114fac74c72d92f01dc44684bc8f.jpg

 

To pierwsze zakupy dla Figi. Bardzo szybko zauważyła, że Felek je coś innego niż suchą karmę i koniecznie chciała też to dostać. Kupiłyśmy jej awaryjnie 4 puszki, a kolejne zamówiłam w sklepie internetowym, żeby było taniej. Ma też adresatkę i kropelki przeciw kleszczom. Na zdjęciu jest też paragon z pierwszych zakupów

Maleńka ma bardzo wrażliwy żołądek, bo do tej pory jadła bardzo kiepsko. Dlatego przez jakiś czas musi dostawać karmę sensitive.

Paragon_figa.jpg.c80438cafe44765dd5cdf9495daa17c2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam jej dzisiaj puszki i karmę dla małych ras. W piątek przyjechała z karmą otrzymaną w prezencie od Krysi, która uczestniczyła w ratowaniu suni, ale to wystarczy na początek, dlatego już teraz trzeba było kupić 8 kg suchej karmy.

Ponieważ maleńka nie ma nic, a wydatki na początek są spore dostaje ode mnie puszki i karmę suchą w prezencie:

 

Data zamówienia

07.10.18

82299_pla_brit_premiumbynature_adult_s_8Brit Premium by Nature Adult S- 8 kg
 
76,80 zł
159105_sparpaket_rocco_sensitive_24_x_40Megapakiet Rocco Sensitive, 24 x 400 g- Jagnięcina i ryż
79,80 zł
 
suma
 
   156,60 zł
Twoja zniżka
-4,68 zł
Cena razemWszystkie ceny zawierają podatek VAT
151,92 zł
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziekuję dziewczynom. Ewa Marta w tym roku pomaga nam ratować drugiego psa. A w ogóle to już dziewiąty pies w tym sezonie, którego wyciągamy z tej wsi. Bez pomocy nie damy rady:(  

Figunia bez pomocy już by nie żyła. Dwa razy miała straszne biegunki, po których słaniała się na łapach. Dziewczyny woziły ją do lekarza, karmiły ale gdzie biegła potem... nie wiemy. Całe dnie spędzała z jedna z koleżanek ale co by się z nia stało teraz, po sezonie? Nie mogłyśmy jej zostawić . Wiemy, ze wiosną sunia pewnie by już nie żyła.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

A pyszczek siwy :)

Fajna mała, ma ulubione moje umaszczenie, tricolorek :) Też uważam, że szybciutko trafi na swoje.

Wygląda jak siwy, ale jest chyba biały:)

Boję się cokolwiek mówić o szybkim domku, bo Maks jest młody, śliczny i już dawno powinien grzać pupinę u siebie, a nikt o niego nie pyta.

No, ale jak napisałam - nie dało się przejść obok maleństwa i nie zabrać:) Auraa bardzo szukała, a jak porozmawiałam z Ellig, to odpowiedź była jedyna możliwa  - bierzemy:) To mamusia maluszka, którego wyadoptowałyśmy latem cudownej rodzinie. Co ciekawe mieszkają teraz obok siebie i wczoraj się nie poznały:) maleńka obszczekała mamusię:)

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, auraa napisał:

Bardzo dziekuję dziewczynom. Ewa Marta w tym roku pomaga nam ratować drugiego psa. A w ogóle to już dziewiąty pies w tym sezonie, którego wyciągamy z tej wsi. Bez pomocy nie damy rady:(  

Figunia bez pomocy już by nie żyła. Dwa razy miała straszne biegunki, po których słaniała się na łapach. Dziewczyny woziły ją do lekarza, karmiły ale gdzie biegła potem... nie wiemy. Całe dnie spędzała z jedna z koleżanek ale co by się z nia stało teraz, po sezonie? Nie mogłyśmy jej zostawić . Wiemy, ze wiosną sunia pewnie by już nie żyła.

 

Sama nie wiem kto komu powinien podziękować:) Kiedy się pozna tę sunię, czlowiekowi serce topnieje. Same zobaczcie jak wyglądał dzisiejszy spacer:) Miałam nagrywać Jak Karolina prowadzi małą na smyczy, ale ona miała inne plany:)

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja. Przykro mi, że nie mogłam pomóc suni.

Dlatego jestem wdzięczna Ewie Marcie i Ellig, że ją (pośrednio) przygarnęły.

Pod koniec października wracam do Warszawy z toną słoików (przetworów), których nie dam rady sprzedać bazarkowo (wysyłka ciężkich pak).

Ale chętnie mogę porozwozić je po Warszawie, jeśli znajdą się kupujący i w ten sposób wspomóc Figę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Mazowszanka13 napisał:

Jestem i ja. Przykro mi, że nie mogłam pomóc suni.

Dlatego jestem wdzięczna Ewie Marcie i Ellig, że ją (pośrednio) przygarnęły.

Pod koniec października wracam do Warszawy z toną słoików (przetworów), których nie dam rady sprzedać bazarkowo (wysyłka ciężkich pak).

Ale chętnie mogę porozwozić je po Warszawie, jeśli znajdą się kupujący i w ten sposób wspomóc Figę.

Małgosiu, siła wyższa - nie mogłaś jej zabrać. Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie w porządku.

My jej nie wypuścimy juz spod skrzydeł do szczęśliwego znalezienia super domu. Trudno przejść obok tego maleństwa obojętnie, trudno nie pokochac i nie przyrzec jej, że teraz będzie tylko lepiej:)

Ja niestety totalnie nie mam czasu na bazarek. Sama usiłuję od jakiegoś czasu zabrać się za przygotowanie dla innych psiaków. Ale mogłabym komuś przekazać psie wyposażenie (obrózki, smycze itp.). Kartonik stoi od dawna i czeka aż zrobię bazarek:( 

Link to comment
Share on other sites

Wspaniała sunia jak czytałam i słyszałam nie tylko z wyglądu. To bardzo ułatwi jej znalezienie domku. Za to trzymam kciuki!

Zobaczę ile zostanie mi z psiej puli po wypłacie kiedy popłacam stałe i obiecane jednorazowe. Niestety pula ciągle jest za mała :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, b-b napisał:

Wspaniała sunia jak czytałam i słyszałam nie tylko z wyglądu. To bardzo ułatwi jej znalezienie domku. Za to trzymam kciuki!

Zobaczę ile zostanie mi z psiej puli po wypłacie kiedy popłacam stałe i obiecane jednorazowe. Niestety pula ciągle jest za mała :(

Bardzo dziękujemy!

 

4 godziny temu, Anula napisał:

Figa jest przepiękna,dobrze,że otrzymała pomoc.Domki się będą biły.

Pani, którą ją wczoraj poznała na naszym spacerze zadzwoniła dzisiaj do Karoliny mówiąc, że zakochała się w niej i pomoże szukać dla niej domku:)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Maleńka już drugiego dnia rano nauczyła sie korzystać z posłanka. Karolina musiala ja lekko nakierować i pokazać jej do czego służy, ale patrzcie jak słodko na nim wygląda:)

F11.jpg.7daaae05579abe5613ab00033e189d21.jpgF10.jpg.06a416a37a445111870aec06e6823005.jpg

 

Trzy dni później załapała, że zdecydowanie lepiej do spania nadaje się łóżko Karoliny. W końcu Felek - rezydent też tam woli spać:)

F12.jpg.34d73db7d31fae2ddbcbed3d5c13f338.jpg

 

A ja na spacerze nie mogłam od niej rąk oderwać:)

F13.jpg.16bc49161e6f4e9328a22b5267e272f4.jpg

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

Super sunieczka.

Też tak sądzę:) Mądra, mała, śliczna, grzeczna, jednym słowem adopcyjna:)

 

Edytowałam ten post, bo pomyliłam sie i wplatę Figuni dla Maksa wpisałam u Figi. Juz wszystko poprawiłam:)

 

A na koncie dzisiaj niespodzianka!

Bardzo pięknie dziękujemy za wpłatę 100 zł od Auraa:)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...