Jump to content
Dogomania

SISZARP - niewielki piesek szuka domu.


Murka

Recommended Posts

20 godzin temu, beataczl napisał:

tez udost.

nie mam juz pomyslu, co tu robic...

Jestem też w Grupie kłomnickej - dzwoniłam dzisiaj do schroniska. W okolicy jest Pani , która mogłaby pomóc, ale nie mają do Niej kontaktu - to Pani Halina Ciesielska - ale nie potrafię Jej znaleźć - może ktoś ma na FB wśród znajomych lub zna kogoś z okolicy, kto tą Panią zna - podobno jest lekarzem i pomaga pieskom. Jest z Gildli lub Pławna - ale dokładnie nie wiedzą. Mają również dużą klatkę łapkę, którą mogą wypożyczyć -ale nie znam nikogo, kto by zajął się złapaniem pieska do klatki.

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, Kulfoniasty napisał:

Jestem też w Grupie kłomnickej - dzwoniłam dzisiaj do schroniska. W okolicy jest Pani , która mogłaby pomóc, ale nie mają do Niej kontaktu - to Pani Halina Ciesielska - ale nie potrafię Jej znaleźć - może ktoś ma na FB wśród znajomych lub zna kogoś z okolicy, kto tą Panią zna - podobno jest lekarzem i pomaga pieskom. Jest z Gildli lub Pławna - ale dokładnie nie wiedzą. Mają również dużą klatkę łapkę, którą mogą wypożyczyć -ale nie znam nikogo, kto by zajął się złapaniem pieska do klatki.

dużo jest takich osób na facebooku a przy żadnej nie ma tych miejscowości

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2018 o 17:46, beataczl napisał:

super! to czekamy...

kiedys Amanda z TOZ LOdz byla na dogo ale nie pamietam juz nicka stare czasy...i raczej jest od dawna na fejsie :(

 

9 godzin temu, Tianku napisał:

a z kim ta gmina ma jakąś umowę wiadomo? może go po prostu wyłapać przez gminę a potem ewentualnie zabrać ze schroniska? tak gdybam tylko..

Gmina Gidle ma umowę ze schroniskiem w Kłomnicach, ale samo schronisko nie przyjeżdża po psa - trzeba zgłosić w gminie, a z gminy przyjechał pan z workiem ...

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Tianku napisał:

Schronisko dla Zwierząt "As" Jamrozowizna 1, 42 -270 Kłomnice

w ich programie takie cos znalazłam 

ale to chyba nie jest dobre "schronisko"   :(

https://www.facebook.com/events/1702336413326982/

 

 

ale może poprzez ludzi z tego wydarzenia cos zdziałać?  grupa pomocowa dla psów z tego schroniska może akurat ktoś jest z okolic Kłomnice to niedaleko patrząc na mapę

https://www.facebook.com/groups/1031640563596996/

 

do Łodzi to kawał drogi (o ile patrzę na dobrą miejscowość) bardziej chyba Częstochowa tam jest 

 

pin
 
Fundacja "SOS Animals" Ogólnopolski Ruch Obrony Zwierząt
ul.Focha 19/21 lok.46, 42-200 Częstochowa
12360107_944397565595687_124408985746783
 
 
static_map.php?v=1012&osm_provider=2&siz
 
Organizacja społeczna
 

537 381 912

Jestem w tej grupie - nie ma możliwości pomocy - pytałam już. Część osób tylko ogłasza pieski na OLX, a część to młodzi wolo ze schroniska - bo schronisko zmienia się - ale jest tam za dużo psów w stosunku do miejsc, betonowe budy itp. Teren trudny do adopcji - same wioski w pobliżu, fundacje zapsione ... :"(

Link to comment
Share on other sites

może jednak zapytać Jamora ile by wziął kasy za wyłapanie pies chyba nie jest trudny 

 

ktoś pamięta ile wziął za Likę z Ustronia?
pytałam Kamili z Szydłowca im łapał psa ostatnio za  350 zł + dojazd

to nie jest  aż tak bardzo daleko  200 km chyba do Jamora

 

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Kulfoniasty napisał:

Jestem też w Grupie kłomnickej - dzwoniłam dzisiaj do schroniska. W okolicy jest Pani , która mogłaby pomóc, ale nie mają do Niej kontaktu - to Pani Halina Ciesielska - ale nie potrafię Jej znaleźć - może ktoś ma na FB wśród znajomych lub zna kogoś z okolicy, kto tą Panią zna - podobno jest lekarzem i pomaga pieskom. Jest z Gildli lub Pławna - ale dokładnie nie wiedzą. Mają również dużą klatkę łapkę, którą mogą wypożyczyć -ale nie znam nikogo, kto by zajął się złapaniem pieska do klatki.

nie znam tej osoby..

pies do klatki zlapie sie sam,ale zanim bedzie klatka to Pan juz wyjedzie.wiesz kiedy dokladnie?

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Olena84 napisał:

Ten pan już wyjechał? Może na czas nie złapania jeszcze psa poprosić jakiegoś sąsiada o dokarmianie?

tez dobry pomysl:)

4 godziny temu, Tianku napisał:

może jednak zapytać Jamora ile by wziął kasy za wyłapanie pies chyba nie jest trudny 

 

ktoś pamięta ile wziął za Likę z Ustronia?
pytałam Kamili z Szydłowca im łapał psa ostatnio za  350 zł + dojazd

to nie jest  aż tak bardzo daleko  200 km chyba do Jamora

 

wyglada na to,ze nie bedzie wyjscia

moze zadzwonimy, zapytamy? Ktos ma nr tel.?

 

1 godzinę temu, Poker napisał:

Ocelot jest z Tomaszowa Mazowieckiego.

a tak-prawda, to chyba ,,nie po drodze"

 

na moje sms ,tel. zero odpowiedzi, niestety :(

Link to comment
Share on other sites

Pan wyjedzie w tą niedzielę rano (21.10.2018). Nie mam pieniędzy na zapłacenie Jamorowi. Dzwoniłam dziś do schroniska - sami nie mogą przyjechać - muszą mieć info z gminy. Nie mam jakoś do gminy zaufania i sama nie wiem, co lepsze - zgłosić gminie i może schronisko dostanie od nich info i pojadą go złapać, czy zostawić pieska na wolności. Kiedy ma większe szanse przeżycia ? Czy ktoś odezwał się z chęcią pomocy ? Do mnie nikt ... :( Co radzicie ? Powiadomić gminę i liczyć na to, że schronisko go złapie ?

Link to comment
Share on other sites

Chyba lepsze schronisko niż śmierć z zamarznięcia lub głodowa. Chyba ,że schronisko to mordownia.

Może jednak zadzwonić do Jamora , spytać o warunki finansowe. Tylko czy jest go gdzie umieści po złapaniu?

Na Jamora można uzbierać.

Dobrze by było zmienić tytuł wątku ,że potrzebna kasa na złapanie psa.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2018 o 23:12, Kulfoniasty napisał:

Tam jest bliżej do Radomska, czy Częstochowy niż do Łodzi. 

Przypuszczam, że ze względu na odległość (ponad 100 km) nikt z Łodzi nie zainteresuje się pieskiem. Zwłaszcza, że to bury, nieufny kundelek. 

Dnia 16.10.2018 o 21:35, Kulfoniasty napisał:

Gmina Gidle ma umowę ze schroniskiem w Kłomnicach, ale samo schronisko nie przyjeżdża po psa - trzeba zgłosić w gminie, a z gminy przyjechał pan z workiem ...

Gmina ma obowiązek odłowienia i odwiezienia bezdomnego psa do schroniska w Kłomnicach. Jakoś ten pan z workiem musi wyłapywać psy, bo inaczej by go nie zatrudniono. Jamor też łapie w różny sposób, też używa np. siatki i za takie polowanie inkasuje niezłą sumkę. Nawet jak nie złapie psa, to liczy za dojazd i stracony czas. Dla psa taka łapanka to zawsze będzie ogromny stres. Gdyby pies był na terenie zamkniętym, byłoby dużo łatwiej. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, kiyoshi napisał:

Czy to schronisko w Klomnicach ma jakis wolontariat? Jesli tam poprosilabym wolontariuszy o.pomoc czy podpowiedz

Gmina ma obowiazek odlowic psa- tylko trzeba dzwonic wielokrotnie i przypominac

Tylk czy to schronisko jest dobre? Czy ies nie trafi z deszczu pod rynne?

Pies ma zapewniony DT. Jeżeli trafi do schroniska, można go stamtąd zabrać. Problem jest w złapaniu psa. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...